HALK HAPI YUTTU...

politika FAİZ'i %50...hayırlı uğurlu olsun...
herkes seviniyor...ekranlar coştu...
zenginler sevinsin....halk düşünsün...:D
borsa yükseldi...
faiz,
bankalarda %60...
kıredi kartı olanlar, tüketici kıredisi çekecek olanlar...
artık, düşünsünler...düşünmek iyidir, faydalıdır...sağlığa iyi gelir...
dert-tasa bırakmaz...herşeyi siler süpürür...

bu faizlerde, yatırım yapanlar da ancak devletten yapar ya da bundan sonra ancak devlet yatırım yapar...
halk öder...
paradan 1 sıfır atılsa, nasıl olur, acaba...
bundan sonra, enfilasyon, ne olur...bilen va mı...

Son düzenleme:
  • İnanılmaz
Tepkiler: toztoprak
Hapı yutmak

Halkın görevi bu, asıl işi bu zaten, o yutmaz bu yutmaz kim yutacak hapı?

enfilasyon ne olur...bilen va mı...

Ahiret sorusu sorma böyle, ayıp oluyor, bu soruyu bu dünyada bilene rastlamadım ben.

Topyekün mücadele uygun görüldü, nasip olursa düşeceği söylemi yankılandı, ama ses var görüntü yok henüz, yükselişini devam ettiriyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: behcet arı
Şimdi bu enflasyon durmaz bencede.

Uzamanlar diyorki, tüketim harcamalarımız gelirimizden büyük olmuş, yüzde 4,5 büyüme olmuş ama, bu hizmetler sektöründen kaynaklıymış, yani üretim yok henüz, tüketim bol ve gelirimizden büyük,, bunuda halkın olmayan parasını harcamasıyla, yani kredi kullanarak tüketim yapması sebep olmuş.4,5 Büyümeye rağmen tarımda büyüme 0,5 gerçekleşmiş, bunun geleceğimiz için çok ciddi bir tehlike olduğunu söylemekteler, ama çare yok nedense, çözüm için bir öneri yda icraat hiç yok zaten, varsa yoksa tüketim ekonomisi tam gaz devam, gelirimizden fazla tüketmek şahane, bu durumda enflasyon düşmez, talep enflasyonu var, arz tarafı eksik.

Gazete haberlerini okuyan ve cevresini takip eden sıradan bir vatandaş olarak düşüncem merkez bankasının faiz artırması yönündeydi ama yapılan piyasa anketini okuduğumda şok oldum. 22 piyasa analistinin 20 si faiz artırımı öngörmüyor,sabit kalacak diyorlardı.Nasil yani dedim Bakan Mehmet Şimşek bile üç gün önce "insanlar neden hala dolar altın alıyor anlamıyorum "demişti.Yanlis anlaşılmasın faizi savunanlar bir lirasını faize verecek biri değilim sadece sistem buysa ancak bu şekilde ilerlenebilecegini düşünüyorum. Ve hala faiz arttırımı devam edecek diye bir öngörüm var.en az 1000 puan diyorum yada daha fazlası olmalı yoksa 2021 ve 2022 de -tüm piyasa demiyorum bizim bugday,ayçiçeği fiyatlari belli-emtialarda yaşanan ralli devam edecek.Subat ayında okuduğum bir makale 3.ceyrekten itibaren faiz indirimlerinden bahsediyordu.Hic sanmıyorum.
Bütün bunların yanında piyasadaki fazla paranın emilmesinde devletin tekel,sigara ve enerji fiyatlandirmalarini %100 varan oranlarda artıracağını düşünüyorum. Tabiki bu düşünceler bana ait ve yanlislanabilir,Yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmeyin...

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Kafayı yormayın, adam 11 okul bitirmiş fakat insanların neden dolar altın aldığını bilmiyor, ama alanlar neden dolar altın aldığını biliyor, o zaman sıkıntı yok. Bilenler bilmiyorsa işinemi gelmiyor, bilmeyenlermi işine geldiği için bilmiyor, bazı ayaklarda çok kokuyor bazen, neyse seçimden sonra bilen bilmeyen öğrenir nasılsa, neden dolar altın alıyormuş insanlar herkes öğrenir olur biter.

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
Cari açığın olduğu yada arttığı ülkelerde enflasyon durmaz. İnsanların çoğu hala enflasyonun düşmesinin fiyatların düşeceği anlamına geldiğini sanıyor bu umutla yaşıyor. Enflasyonla üretim ters orantılıdır. Üretim arttıkça enflasyon azalır. Malesefki ülkemizin her yıl büyüdüğü gerçeği gerçekte doğru bir söyleyiş değil. Yabancı firmaların ülkemizden yaptığı ihracatların hasılası bizim ülkemiz adına kaydediliyor yani hasılada görünen para bize ait değil. Üretim üretim üretim. Devlet politikasının doğru olduğunu kesinlikle düşünmüyorum fakat enflasyonla devletin kendi başına mücadele etmesi mümkün değil bu hususta herbirimize görev düşüyor oda çok çalışmak. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır… Hayırlı cumalar cümleten

Cari açığın olduğu yada arttığı ülkelerde enflasyon durmaz. İnsanların çoğu hala enflasyonun düşmesinin fiyatların düşeceği anlamına geldiğini sanıyor bu umutla yaşıyor. Enflasyonla üretim ters orantılıdır. Üretim arttıkça enflasyon azalır. Malesefki ülkemizin her yıl büyüdüğü gerçeği gerçekte doğru bir söyleyiş değil. Yabancı firmaların ülkemizden yaptığı ihracatların hasılası bizim ülkemiz adına kaydediliyor yani hasılada görünen para bize ait değil. Üretim üretim üretim. Devlet politikasının doğru olduğunu kesinlikle düşünmüyorum fakat enflasyonla devletin kendi başına mücadele etmesi mümkün değil bu hususta herbirimize görev düşüyor oda çok çalışmak. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır… Hayırlı cumalar cümleten
Söylediklerinizin altını imzalarim,bir şey daha ekleyerek.Ureten gerçekten desteklenmeli yok desteklenmiyorsa köstek olunmamali...

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
Bu yazıyı da biraz önce t24 te okudum.Faizlerin yükselmesiyle işsizliğin tirmanacagindan bahsediyor.
İşin bu yönünü hiç görmedik,buda can yakıcı...

Resimler ve ekler

• 1000005430.jpg
    1000005430.jpg
    95.9 KB · Görüntüleme: 97

Küçük altın 4400, Cumhuriyet 16700 lirs

Neden insanlar altın alıyormuş bilmeyenler öğrenecek

Bizim burada kuyumcular altını yok satıyo, ama çinde kilometre kuyruklar oldu altın akmak için.

Gerçek para altın

Tarımsal ürünler gerçek para karşısında çok ucuz kaldı, şimdi bu küresel çetelerin işidir, ürettiğiniz ürün bedava kaldı desek herkez kızar, ama gerçek bu, tarımsal ürünlerin satınalma gücü kalmadı, üreticilik sıfıra sıfır elde var sıfır işine döndü, dahada iflah olmaz.

• Beğen
Tepkiler: behcet arı
üreticiden alınan ürün fiyatı ile tüketenlere satılan ürün fiyatı arasında denge şart
çiftçiler, üretenler, emeklerinin karşılığını almalı, ürünleri tarlada, ağaçta kalmamalı...
üretenleri topraktan uzaklaştırmak, hayvancılıktan uzaklaştırmak...
çiftçileri borçlandırmak...
mümkün olan yerlerde, topraklarını elinden almak...tarlanın borçtan dolayı satılması
uzun vadedeki hedef olmamalı...
insanları, yardıma muhtaç duruma düşürmek...

cumhuriyeti kuranlar, bunun tersini yapmak istediler...
toprak berekettir, toprak zenginliktir...
çalışmak, üretmek, çiftçi olmak...
hayatı mutlu yaşamaktır...

Son düzenleme: