HAMZA buğday toğumu

Varmı
Senin dekar da 300
Tl masraf edip kira hariç buğday yetiştirdiğin ayrıca ben Andino yüksek kaliteli bir buğday demedim bakım ili kalite herzaman doğru orantılıdır Ozaman meraklı isem rebelde buğday ı ek 17
Protein 600 enerji bakalım karşı lığın ı alabiliyormusun sen önce. Çiftçilerin emeğine saygı göstermeyi öğren borç harç içinde bu mesleği yapanlara emek lerinin karşılığı vermeyenlere kafa tut göreyim seni kalkmış bana mangalda kül bırakmıyor sun

hocam olayı biraz fazla ciddiye alıyorsun exper çifçiyi kollamiş olabilir sonuçta gürkan abide 14 protein mal yetiştirmiş
Yok öyle yağma.
Biz 14 proteine laf etmiyoruz.
Yanlis beyan ile tonda 30 ile 50 TL arasi haksiz kazanc var.
O mal o parayi etmez.
Bu andino degil, bora veya asuncion da olabilir.Hiç farketmez.
Beyefendi yari sert bugday ekecek, baremdeki buğdaylardan genetik ozelliklerinden dolayi 200 kg fazla alacak ve bu mali baremdeki buğday fiyatlarindan satacak.
Diger çiftçiler enayi mi?
Bu işi ciddiyeye almam çok normal.

Esperıa nın ne olduğunu bilmezken 10 yıl önce ektim ben her buğday ın avantajlı dezavantaj lı olduğu yıllar vardır esperıa yağışlı yıllarda ki akibetini biliyormusun sen .madem
Faydalı olacağız hiçbir zaman tek çeşit buğday ekilmez daima alternatif olmalı iki ana çeşit le
Beraber bir aday çeşit olmalı her yıl

Şimdi devletimizi düşünelim eyvallah da tam vira bismillah deyip tarlalarımızı hasat etmeye başlarken ithalat kapısını açan devlet bizi düşünüyor mu?Malını satarken malın cinsini farklı bildiren çiftçi devleti enayi yerine koyuyor da , mazotunu %20 , ilacını %20 zamlı alan ülkesindeki dolar kuru %30 artmış , enflasyonu %11 olan ülkede malına %3 zam alan çiftçi enayi yerine konmuyor mu?Halinden memnun olanlar buna bolluk paradoksu der geçer ama ben memnun değilim arkadaşım.Ben kimseyi haklı veya haksız çıkarmaya çalışmıyorum zira olay belli ortada bir yanlış elbette var.Ama biz bir olup hakkımızı aramak yerine birbirimize saldırırsak seneye bu TMO 900 lira fiyat açıklar biz de nerede yanlış yaptık diye düşünür dururuz.Rahmetli bir abinin bir lafı vardı "düzen değişir düzülen değişmez"

TMO da açık depolara alınan binbir emekle yetiştirilen buğdayların zayiatını görme gel bana ahkam kes .geç bunları kardeşim sözleşmeli tohum yetiştirmiyorum ben başkaları ile karıştırma beni .erhan gi bir tohumşirkenden tek bir krş menfaatim yok benim .sözleşmeli tohum ekimini sırf çiftçilerin emeklerinin nekadar fazla olduğu nu bildiğim için reddeden bir çiftçiyim zamanında .belirteyim Andino değildi çok bilinen bir tohumdu. Herkes işine baksın

Şimdi devletimizi düşünelim eyvallah da tam vira bismillah deyip tarlalarımızı hasat etmeye başlarken ithalat kapısını açan devlet bizi düşünüyor mu?Malını satarken malın cinsini farklı bildiren çiftçi devleti enayi yerine koyuyor da , mazotunu %20 , ilacını %20 zamlı alan ülkesindeki dolar kuru %30 artmış , enflasyonu %11 olan ülkede malına %3 zam alan çiftçi enayi yerine konmuyor mu?Halinden memnun olanlar buna bolluk paradoksu der geçer ama ben memnun değilim arkadaşım.Ben kimseyi haklı veya haksız çıkarmaya çalışmıyorum zira olay belli ortada bir yanlış elbette var.Ama biz bir olup hakkımızı aramak yerine birbirimize saldırırsak seneye bu TMO 900 lira fiyat açıklar biz de nerede yanlış yaptık diye düşünür dururuz.Rahmetli bir abinin bir lafı vardı "düzen değişir düzülen değişmez"

Arkadaşın sıkıntı sı başka vatan millet veya Çifçi hiç değil ,ticaret ini yaptığı tohumların reklamını yapmıyorum diye kızıyor ama reklam la
İşim olmaz . 30 yıl önce fundulea da Romanya da yetiştirilen bir tohumu kaldırıp kondur mayın bu millet in önüne çok vatan seversen dahaiyi bir buğday tohumu ıslah et tebrik etmezsek Ozaman konuş

Arkadaşın sıkıntı sı başka vatan millet veya Çifçi hiç değil ,ticaret ini yaptığı tohumların reklamını yapmıyorum diye kızıyor ama reklam la
İşim olmaz . 30 yıl önce fundulea da Romanya da yetiştirilen bir tohumu kaldırıp kondur mayın bu millet in önüne çok vatan seversen dahaiyi bir buğday tohumu ıslah et tebrik etmezsek Ozaman konuş
Bak benim edep sınırlarımı aştırma, bir de üstüne iftirada bulunuyorsun.
Banane birader ne ekersen ek, buna karişan yok.
Ama dandik malı devlete iteliyorsan buna izin vermem.
Ben baremdeki buğdaylarin herhangi birinden yaptiğim hizmete karşin 700-750 kg alabiliyorsam, senin ektiğin yemlik çeşitten 1 ton alirdim.
Sen o çeşiti gelip de benimle ayni listeden buğdaylarla beraber değerlendirmeye sokarsan benim dekarda 250-300 kg kaybimi kim verecek?
Firmacı iftirası atıyorsun yaptığîn haysiyetsizliği ortmek için.
Savcılığa ptesi suç duyurusunda bulunuyorum. Gürkan özgüç ve Vize Tmo yöneticileri hakkinda.. Devleti bilerek zarara sokmak ve dolandiricilik suçundan..
hadi bakakim ayiklayin pirincin taşını.
Laf cambazliği yapiyorsun ya burda, derdini onlara anlatirsin.

Ancak onu yapar sın işte git nereye istiyorsan şikayetçi et gariban çiftinin emeğinle dalga ya almayı Allah çıkarsın senden ayrıca burada Rumeli'de nde bir ton alan Çifçi arkadaşlar var sen buğday yetiştirmeyi
Becereme sonra binbir emekle borç harç içinde yetiştirenlere saygısızlık et Kıskançlık tan başka hiçbir şey
Değil gözüm
Götürmüyor diyemiyorsun delikanlı gibi

• Beğen
Tepkiler: soner2222
...
486aae2b7ef7014b10bf14d578367930.jpg

Burada bilgi paylaşmak faydalı olmak bilgi almak adına buradayım hiç kimseye bugüne kadar illaki şu tohumu ek şu ilacı kullan böyle ek şöyle ek demedim genel hatları ile Çifçi arkadaşların sorduklarına cevap vermeye çalıştım .yüksek verim aldığım için etrafımdaki çifçiler arkadaşlar ne ekiyorsan söyle bizde ekelim dedikleri halde bir çoğuna ekmeyin dediğimi durumu izah ettiğimi Allah biliyor . Bütün arkadaşlar biliyor . Erhani bir çıkar gözettiğimi bana kimse söyleyemez .

Demogojiye gerek yok.Benim ne dediğimi herkes anladı. Rumeli yazıldığı vakit o malın fiyatı değişir. Tereciye tere satma. Diğer gariban çiftçi ne yapsın? Ona ilaç, gubre pahali degil mi?
kusura bakmada adana 1150 ye bugaday satti bizde 900 e mahkum olduk git bakanligi ver mahkemeye gariban ciftciyle ugrasma onu alan ofisin muhendisi experi degilmi senden iyi biz biliriz biz tmoyu kafani yorma.Hicbir muhendis o parayi veremez adam senin bugdayin tonda 25 tl para edecek diye 4 bin tl maasini riske atarmi ayrica heryerde borsa farklidir.ayrica o fiyatlar tavan fiyati degil taban fiyati taban taban

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci58
kusura bakmada adana 1150 ye bugaday satti bizde 900 e mahkum olduk git bakanligi ver mahkemeye gariban ciftciyle ugrasma onu alan ofisin muhendisi experi degilmi senden iyi biz biliriz biz tmoyu kafani yorma.Hicbir muhendis o parayi veremez adam senin bugdayin tonda 25 tl para edecek diye 4 bin tl maasini riske atarmi ayrica heryerde borsa farklidir.ayrica o fiyatlar tavan fiyati degil taban fiyati taban taban

Şaka mısın sen?

Senin hakkını Gürkan denen adamlar gibi kendince ''kurnaz'' bana göre ''dolandırıcı'' adamlar yiyor.

Kalkıp ona hesap soracağına gelmişsin bana lagaluga yapıyorsun. Burda sizin hakkınızı savunan benim, farkında mısın?

Devletin verdiği fiyatı tartışmıyoruz burada..Adaletsizliği tartışıyoruz.Fiyat hepimize aynı olmalı..

Devlet, bu gibi adamlar olduğu sürece köylüye ''kurnaz, çıkarcı, hep isteyen'' gözüyle bakıyor. Bu adama bir de gariban demişsin ya.. Yuh sana.. Gariban sensin sen.. Bu adam işi bitirmiş, sen hala bana sataşıyorsun.

Ayrıca sen uğraş dur verim alacağım da para kazanacağım diye.Adam sana geçiriyor aslında devlete değil.O iş dönüp dolaşıp sana çıkıyor.

Gerçi ben kime anlatıyorum ki. Adam sizinle dalga geçiyor '' siz bu işi bilmiyorsunuz'' diyor. Bulmuş yolunu.. Bir de destek çıkıyorsun.

Müstehak.

Allah herkesin gönlüne göre versin ne diyelim

Senin gönlünü anlayan anladı sen hiç merak etme. Ne olduğunuz tescillendi. Hala duygu sömürüsü yapıyorsun. O işleri cahile yedirirsin.

Üç kuruşluk aklınla kurnazlık yapıyorsun. İş ciddiye binince üç buçuk atıyorsun...

Hep inkar etmişsiniz herşeyi. Yapmadım, etmedim abi demişsiniz ..Delikanlı gibi Andino ektim desenize... Senin ben o gönlünü yerim... Anladın?

Ama akıllara kazındın artık, amaç da oydu. Hadi bakalım bir daha milletin rızkıyla haram yeyin de görelim.

Yav arkadas senin aklin kesmiyor heralde bu fiyat taban fiyati en asagi fiyatlar bunlar un fabrikalariyla tmonun alis bicimi farkli un fabrikalari glutene bugadayin esnekligine bakar tmo proteine her proteini yuksek olan bugdaya kaliteli un olur diyemezsin.yani bu degerler zaten bugday fiyatlarini nasil kirabiliriz nasil fiyat dusururuz onun pesindeler tuccar 15 proteinli bugdayla 11 proteinli bugdayi ayni depoya koyar karistirir.sonra 15 proteinli fiyatina satar bize is ogretme burda mesele bi kisinin 1100 e bugday satip bi kisininde 800 e satmasi degil tum ciftci kardeslermizin urununu ederine satamamasi adana urfanin 1150 bugday satip ic anadolu ve trakyanin satamamasi