Hangi Aksiyon Kamera?

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Aksiyon kamera konusunda piyasada bulunan ürünlerin çoğu kalitesiz ve taklit olduğundan bazen karar vermekte insan zorlanıyor.

Şu an için en iyi Gopro sonra ise SJcam geliyor. SJcam (SJ4000) kullananların çoğu tuşların vs. çabuk bozulmasından şikayetçi. Hangi kamerayı almak doğru olur?

Bu videoda aydınlatıcı karşılaştırmalar yapılmış.

https://www.youtube.com/watch?v=wxOkU5DNgms

Aşağıdaki video bir arkadaşımıza ait. Gopro ile yapılan çok güzel bir çalışma.
Dikkat ederseniz çalışma çok güzel ama videoda netlik sorunu var. Bu sorun Youtube ' dan mı kaynaklanıyor yoksa Gopro çekim özelliği mi? Biliyorsunuz videolar Youtube yüklenince bu site videoların kalitesini biraz bozuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=j8lwba-8-Bw

Ynt: Hangi Aksiyon Kamera?

Ben aşağıdaki linkteki kamerayı aldım. Şuan indirimde. Kamerayı bildiğiniz üzere bir sefer tarlada deneme şansım oldu. 4K çekim yapabiliyor. Görüntü kaliteside oldukça güzel ve bir sürü aksesuarı mevcut. Ayrıca yanında hediyeleride var ve 2 yıl garantili. Baya araştırdım almadan önce. Türkiye ' de kullanan görmedim. Ama özellikleri beni cezbetti diyebilirim. Sjcam bakıyordum. Ama garantisi yok ve 5000+ modeli de olmadığı için TR ' de satan. Bende bu kamerayı tesadüf gördüm. Özelliklerini inceledim ve daha mantıklı geldi. Şimdilik tarlada ve yolda deneme şansım oldu. Şuanlık memnunum. SjCam alana kadar bunu almak daha mantıklı gibi. Codegen firması getirtiyor. Çin ' de aksiyon ve araç içi kameralar üreten büyük bir firmadan alıyorlar. Nello firması. Firmanın da dandik firma olmadığını görünce sipariş vermeye karar verdimdi. Umarım sıkıntısız da kullanırım.

http://www.hepsiburada.com/codegen-...-5200mah-powerbank-hediyeli-p-OUTTRI599030018

Nerede ve ne Sıklıkla Kullanılacak ?
Dırekt marka vermek ıyı degıl farklı kısılere hitap ediyorlar

Tarlada go Pro : kendı ekranı yok Yanınızda akıllı telefon , tablet veya bılgısayar Olmalı . Yada şansa ne çekerse .
Sony bana göre en büyük kolaylıklarından bırı
Go proyu her yere konumlandırmak daha kolay Ama rüzgârdan daha çok etkılenıyo bakış acısı kayabılır
Sony yapısı geregi rüzgârdan az etkılenır ama go Pro kadar montaj secenegı yok

Go Pro kabuksuz çalışmaz Sony kabuksuz üstündeki Cıft mıkrofon ile ıyı ış çıkartır

Onemlı olan nerede Kullanılacak ve ne Sıklıkla ama ıkı üründe sahıbını üzmez

hasanfuat link=topic=86413.msg1034380#msg1034380 date=1447366976' Alıntı:
Nerede ve ne Sıklıkla Kullanılacak ?
Dırekt marka vermek ıyı degıl farklı kısılere hitap ediyorlar

Tarlada go Pro : kendı ekranı yok Yanınızda buitablet veya bılgısayar Olmalı . Yada şansa ne çekerse .
Sony bana göre en büyük kolaylıklarından bırı
Go proyu her yere konumlandırmak daha kolay Ama rüzgârdan daha çok etkılenıyo bakış acısı kayabılır
Sony yapısı geregi rüzgârdan az etkılenır ama go Pro kadar montaj secenegı yok

Go Pro kabuksuz çalışmaz Sony kabuksuz üstündeki Cıft mıkrofon ile ıyı ış çıkartır

Onemlı olan nerede Kullanılacak ve ne Sıklıkla ama ıkı üründe sahıbını üzmez

Abi ben tarlada kullanmak istiyorum mesela. Ses önemli değil 720p video çeksin yeter.

Aradığım özellikler sadece bunlar. Ne tür bir şey tavsiye edersin mesela ? Ben nopro tarzı şeylere baktım.

alipasalierkan link=topic=86413.msg1034351#msg1034351 date=1447361106' Alıntı:
Ben aşağıdaki linkteki kamerayı aldım. Şuan indirimde. Kamerayı bildiğiniz üzere bir sefer tarlada deneme şansım oldu. 4K çekim yapabiliyor. Görüntü kaliteside oldukça güzel ve bir sürü aksesuarı mevcut. Ayrıca yanında hediyeleride var ve 2 yıl garantili. Baya araştırdım almadan önce. Türkiye ' de kullanan görmedim. Ama özellikleri beni cezbetti diyebilirim. Sjcam bakıyordum. Ama garantisi yok ve 5000+ modeli de olmadığı için TR ' de satan. Bende bu kamerayı tesadüf gördüm. Özelliklerini inceledim ve daha mantıklı geldi. Şimdilik tarlada ve yolda deneme şansım oldu. Şuanlık memnunum. SjCam alana kadar bunu almak daha mantıklı gibi. Codegen firması getirtiyor. Çin ' de aksiyon ve araç içi kameralar üreten büyük bir firmadan alıyorlar. Nello firması. Firmanın da dandik firma olmadığını görünce sipariş vermeye karar verdimdi. Umarım sıkıntısız da kullanırım.

http://www.hepsiburada.com/codegen-...-5200mah-powerbank-hediyeli-p-OUTTRI599030018
erkan hayırlı olsun..
gopro ile kıyaslama yapabilirsin..
benide heveslendirdin..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=86413.msg1034391#msg1034391 date=1447372481' Alıntı:
erkan hayırlı olsun..
gopro ile kıyaslama yapabilirsin..
benide heveslendirdin..

Fiyatı aynı ayar bir GoPro ' ya göre nerdeyse 4 ' te 1 fiyatına diyebilirim. Yanında çeşitli ekipmanlarıda geliyor. Araç içi kamera olarak kullanabiliyorsun. 4K çekim yapabiliyor. Normalde Sjcam ' lar 4K şuan için çekmiyor. O yüzden GoPro Hero4 ' e en yakın kameralardan biri diyebilirim. Yalnız videolar 4K çekimde çok büyük boyutlu olduğu için tarlada o şekilde çekmedim henüz. Yanında gelen hediye 8 GB kartı takılı şuan. 32 ' lik bir tane aldığım zaman tarlada da deneyeceğim. Üzerinde ekranı olması güzel bir artısı GoPro ' ya göre. Ne çektiğini görebiliyorsun. Fotoğraflar ve videoları izleyebiliyorsun. Ayrıca 16 mp fotoğraf çekebiliyor. Daha detaylı denemedim. Ama özelliği o şekilde. Çekim kalitesi ve sesi alması hoşuma gitti. Yalnız ilk sefer denemede tarlada şarjı çabuk bitti. Onunda sebebi ekranın açık kalmasıymış. Ekran açık kalınca şarjı çabuk bitiyor. Yaklaşık 20 dk ' da bitiriyor. Onun önüne geçmek için ekran koruyucu özelliğini açmak gerekiyor. O yüzden ilk deneme de çabuk bitti. Yanıma hediye gelen powerbankı almıştım. Onunla doldurup sonra tekrar çektim. Şimdi ayarlayınca çabuk bitmiyor. Menü seçeneğinde Türkçe ' de mevcut ayrıca. Tek sorun gelmesi biraz uzun sürdü. Stokta olmadığı için sanırım Çin ' den geldi. O yüzden 10 gün falan bekledim. Almadan önce Berk ile baya fikir alış verişi yaptıydım. En mantıklı bu gözüktü. Hem 2 yılda garantisi var. İnşallah sorunsuz şekilde de kullanırım. Şuan için fiyat/performans olarak çok iyi diyebilirim. Merak edenler için çektiğim videonun olduğu konu linkini de aşağıda veriyorum....

12118820_10153240119732379_3551500933348060487_n.jpg

http://www.trakkulup.net/fotograflar-(cekimler)-359/(gopro-cekim)-fiat-65-46-dt-ile-merdane-cekimi-2015-!!!/

alipasalierkan link=topic=86413.msg1034351#msg1034351 date=1447361106' Alıntı:

Linkte özellikleri inceledim. Çok aksesuar var. O kadar aksesuar hepsi geliyor mu?

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=86413.msg1034458#msg1034458 date=1447417183' Alıntı:
güzelmiş.. ellerine sağlık
yani demek istediğim keşke birde yanında gopro olsaydı.
aynı hedefleri çekerdin yanyana kıyaslama olurdu..
ama buda fiyatına göre çok iyi ..

GoPro ile kıyaslansa güzel olurdu. Ama ne yazık ki yakınlarda yok. Ama şöylede birşey var. Ben bunu ekipmanlara falan takacağım. Çok yüksek bir meblağ verip orijinal GoPro alırsam bide onun üzerinden geçersem diye düşündüm. Uyku girmez gözüme sonra...:D O yüzden de bu tarz bir alet almayı uygun gördüm.

ENES4422 link=topic=86413.msg1034498#msg1034498 date=1447427476' Alıntı:
Linkte özellikleri inceledim. Çok aksesuar var. O kadar aksesuar hepsi geliyor mu?

Hepsi geldi. Yukarıdaki fotoğraftaki benim kamera ve yanında gelenler.