Hangi buğday

Değerli forum üyeleri. Bu sene ekiz cinsi buğday ekmek niyetimiz kısmetse. İç ve orta anadoluda bu cins buğday eken yada bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Bereketli günleriniz olsun.

Merhaba,3-4yıl önce tavsiye üzerine bende 12 dönüm ekmiştim ekiz cinsinden edirnede.Gelişim sürecinde herşey çok güzel göründü başak sayısı ve başak boyları diğer buğday lara fark attı.Ama verim diğer buğdaylar gibi olmadı anların altında kaldı.Bence en önemli sorun embriyo kararması yaptı.Bizde birdaha ekmedik.Belki yöreye göre şartları da değişebilir..

• Beğen
Tepkiler: kazanliii
Merhaba,3-4yıl önce tavsiye üzerine bende 12 dönüm ekmiştim ekiz cinsinden edirnede.Gelişim sürecinde herşey çok güzel göründü başak sayısı ve başak boyları diğer buğday lara fark attı.Ama verim diğer buğdaylar gibi olmadı anların altında kaldı.Bence en önemli sorun embriyo kararması yaptı.Bizde birdaha ekmedik.Belki yöreye göre şartları da değişebilir..
Teşekkür ederim. Belki iç anadolu da farklılık gösterebilir.

Bu sene bizim burda ekiz ekenler kazandı bundan 2 sene önce ben ekmiştim hiç olmamıştı bu sene de karabuğdaylar olmadı ekiz buğdaylar oldu kafam karışık benimde seneye hangisini eksem bilemiyorum bi türlü düzgün verim alamıyoruz yer nevşehir