Harmak pancar söküm servis sorunu (Eskişehir.)

Cümleten selamın aleyküm. 2011 model makinamın depo boşaltmama sorunu için yetkili servisi aradım. İşi bilirler düşüncesi ile servis mantıklı geldi , fakat pişman oldum. Başta hidromotor arızalı deyip bana 2200 liraya hidromotor aldırdılar. Yeni hidromotorda çalışmadı ve selenoid valfi temizleyip yerini değiştirdiler bu seferde büyük yıldız çalışmadı. Usta bana eski hidromotoru kontrol ettiğini ve yaprağında kırık olduğunu bununda valfi tıkadığını söyledi. Fabrikayı arayıp durumu izah ettiğimde kırılan parça varsa bunun yağ deposuna gideceği söylendi. Mantık olarak zaten bu parça tekrar depodan bozuk olan hidromotorun valfine gelmesi düşük ihtimal. Ayrıca depoda filtre var. Bu duruma fabrika yetkilisi de inanmadı.Daha sonra servis kartın yanık olabileceğini söyledi , söküp yenisini taktı makina yine çalışmadı. Valfleri tekrar iyice temizledi ve makina çalıştı. Ustaya hidromotor arızalı değil dedim ve ısrarla arızalı dedi. Usta gittikten sonra eski hidromotorumu taktım ve çalıştı. Ayrıca Eskişehir’de Başak hidroliği arayıp hidromotorda yaprak gibi bir yapının olmadığını öğrendim. Şu an 2200 TL yi ustanın işbilmezliği yüzünden verdik , 1100 TL de işçilik aldı.yanında yedek parça olmadığı için her parça için Eskişehir’e gidip ertesi gün geldi.iş bu yüzden 5 gün sürdü ve bide üstüne üstlük 5 gündür uğraştığını söyleyip üste çıkmaya çalıştı. İşbilmezliğin dışında ısrarla hatasının arkasında duruyor. İyiniyetli biri değil.Para kolay kazanılmıyor. Eskişehirli arkadaşlar dikkatli olsun. Servisin adı kahraman biçer.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Bahsettiğiniz ustayı iyi biliyorum bizde ona balya makinası yaptırmıştık ancak kendini övüyor başka birşey yaptığı yok keşke ona gitmeden başka usta baksaydınız daha ucuza halledebilirdiniz.
Yetkili servis diye ve tanımadığımız için hata ettik. Adamın söylememize rağmen , ısrarla arızalı dediği hidromotor tıkabasa dolu depoyu tık demeden boşaltıyor. Birde dediğiniz gibi ben şöyle ustayım böyle ustayım diye övünüp duruyor. Başında durmasam ve biraz araştırmasam daha ne arızalar çıkarırdı. Biraz araştırıp söyleyince de kızdı.