HAVA KOMPRESÖRÜ TAVSİYE

Biz 2012 de proter marka 50 Lik aldık birkaç defa şamandıra arızası harici sıkıntısız kullanıyoruz yani maksimum 200 TL harcadık 10 seneden beri her türlü hava filtre işlerini yapıyor ve küçük olduğu için doldurup araziye de götürme şansı vwr ama havalı somun sıkma kullanmak için 200 lük almayı planlıyoruz

200 litre dalgakıran var çok memnunuz alırken bedavadan azıcık pahalı diye toplanarak bir kaç kişi aldık uyguna geldi tek sorun sabit olması taşıma şansınız yok ancak çiftçilik yapan biri en az 100 litre kompresör almalı taşınır tekerlekli olunca tadından yenmez ileride havalı tabanca boya aparatı ne lazımsa iyi bir 100 litre her derde deva olur bizimkisi 200 lük biraz macera biraz kısmet oldu fiyat sebebiyle

Çifçi için ideal 50lt biraz daha profesyönel olsun isterseniz 50 nin üzerine çıkıyorsunuz.

Merak ettiğim 50lt kompresörlerin tamamı aynı tip ancak farklı markalar var..

Cat power,
Protter
Chattel
Mytools
power(Puma)
kuletaş
ryoder
akdeniz
cora
mil-tech
v.s.

Bu markalardan hangisi en kalitelisidir.
farkları nedir ve nasıl seçim yapılmalı.

pistonu kaliteli olan, sargısı motoru kaliteli olan, yedek parçası cok olan hangisidir. 2hp olan var 2.5hp olan var aynı markaların

fiyatlar 2100tl ile 3500tl arasında genellikle..

en yakın ulaşabildiğim markalar arasında seçim yapıp chattel marka aldım. Satıcının önerisi etkili oldu. Power marka alacaktım aslında . Ancak chattel 1252 yaglı model ı tavsiye etti boyası v.s. daha kaliteli duruyor ve gerçek 50lt oldugunu söyledi. ve çıkışlarından biri direk jacklı 2550TL ye aldım .

Bu kompresörlerin tamamı cin de üretiliyor ve aşagı yukarı aynı tip ufak tefek kalite frakları var catpower, puma power , chattel ,eccoair , protter gibi markalar bilindik markalar.fiyatlar satıcılarda internete göre daha uygun bilginize. Power 2.5hp için 2500tl fiyat aldım , proter 2hp 2500TL . Cora ve mytools 2400TL

Başlık setide karar veremedim onlarda da çok marka var ama jacklı veya vidalı modeller var . jacklı alacagım tamamını

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Kompresör başlıklarıda En pahalı Sarı renkli olanı aldım lakin hiç gerek yokmus ucuzları ile aynı boyası dısında aslında cok az fark var , uclarının jacklı olmasına dikkat etmek kafi en uygunu alınabilir iş görürür. Tamamı çin imalatı pek bir birlerinden farkı yok alacaklar için bilgi...

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin