Havalı gıres pompası kullanışlımıdır?

Arkadaşlar balya makinasına havalı gres pompası almayı düşünüyorum ama ne kadar kullanışlı ve dayanıklı bilemiyorum
Ortalama 150 tl cıvarında traktörün komparasörüne takmayı düşünüyorum Kullanan varsa yada bilgisi olan lütfen yorum yapsınlar
(Farkındayım Çok başlık açıyorum ama hepimizin faydanabilmesi için yapıyorum) opt206_1.jpg

Bizde var. Ama biçerdöver de falan pek kullanışlı olmuyor. Çabuk bitiyor ve doldurması, hava yapması falan dert oluyor. Gresörlük çok olan aletler de pek randımanlı değil. Biz şimdi büyük bir teneke alanlardan kullanıyoruz. Doldurma derdi yok, hava kolay kolay yapmıyor.
Ben balya makinasında kullanacağım elle basmadann daha iyi olur die düşünüyorum
15 kg lik gibi makinalar bu sene almayı düşünmüyorum ilerde alacağım ama şimdilik iş görürlüyünü araştırıyorum.

Ben balya makinasında kullanacağım elle basmadann daha iyi olur die düşünüyorum
15 kg lik gibi makinalar bu sene almayı düşünmüyorum ilerde alacağım ama şimdilik iş görürlüyünü araştırıyorum.

Balya makinasında gresörlük kaç tane var bilmiyorum. Ama dediğim gibi çok gresörlüğü olan aletlerde çabuk bitiyor. Amaz birkaç gresörlükte iş görecektir. Biçerdöver de 40 tane falan oluyor. O yüzden 1 gün kullansan ikinci gün yarısında bitiyor.

Şekil olarak resimdekinin aynısı

Traktörün Konperasörü yeterli yahlama işi çoksa traktör çeşiştıtıyotuz havayı tamamlıyor çokta hava harcamıyor

Elle basılan gıresrlüklere uyumlu ucu eskirse aynı digerleri gibi ucu hortumu değişiyor

Kafaları sıtandart bizimdr vardı yedek kafa uçları bi sorun olmadı zaten bi en az bir sezon gider

Balya makinasında gresörlük kaç tane var bilmiyorum. Ama dediğim gibi çok gresörlüğü olan aletlerde çabuk bitiyor. Amaz birkaç gresörlükte iş görecektir. Biçerdöver de 40 tane falan oluyor. O yüzden 1 gün kullansan ikinci gün yarısında bitiyor.

Bende 3 tane elle basmalı var bu aletin kafası elle basmalı alete uyumlumu 3 üünüde doldururum sadece kafasını deiştirirm
Balya makinasımda 40 dan fazla grasörlük var
Resimdeki grasörlüklerin haznesine uyumlumu acaba IMG-20180401-WA0009.jpg

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Arkadaşlar balya makinasına havalı gres pompası almayı düşünüyorum ama ne kadar kullanışlı ve dayanıklı bilemiyorum
Ortalama 150 tl cıvarında traktörün komparasörüne takmayı düşünüyorum Kullanan varsa yada bilgisi olan lütfen yorum yapsınlar
(Farkındayım Çok başlık açıyorum ama hepimizin faydanabilmesi için yapıyorum)Ekli dosyayı görüntüle 25424

Fotoğraftaki üründen 5 yıl önce aldım ama halen kutusunda duruyor. Traktörde kompresör yok. Traktörlerinkide 8 bardır bu aleti çalıştırır. Elle kullanılan ve bunun arasında diş farkı var havalının dişleri daha ince öteki hazneye olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Fotoğraftaki üründen 5 yıl önce aldım ama halen kutusunda duruyor. Traktörde kompresör yok. Traktörlerinkide 8 bardır bu aleti çalıştırır. Elle kullanılan ve bunun arasında diş farkı var havalının dişleri daha ince öteki hazneye olmaz.

Yaşar abi şu pompayı kutusundan çıkar artık, glesörlük yüzü görmeden kutuda eskiyecek garibim :)

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
(Farkındayım Çok başlık açıyorum ama hepimizin faydanabilmesi için yapıyorum)Ekli dosyayı görüntüle 25424

işinizi görür hocam. fakat çok glesörlüğü olan bir alet yağlayacağınız zaman deposu çabuk bitiyor. Sürekli doldurmak da büyük eziyet, sırf doldurma yüzünden biz de büyük kendinden kovalı yağlama aldık.

Dün hava aldırdım yeni garaja taşırken. Bu el pompalarının elektrikliside var ama Tr'de bulamadım.

elektriklisini bizim bir arkadaş bu sene yurt dışından getirdi abi. Ama kullandı mı nasıl onu bilmiyorum. Yalnız o kartuş istiyordu yani yağ kartuş içinde olacakmış aynı silikon gibi düşün bitince atıp yenisini takıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün

elektriklisini bizim bir arkadaş bu sene yurt dışından getirdi abi. Ama kullandı mı nasıl onu bilmiyorum. Yalnız o kartuş istiyordu yani yağ kartuş içinde olacakmış aynı silikon gibi düşün bitince atıp yenisini takıyorsun.

Sağol bilgi için oda olmadı desene. Bana en çok hububat mibzerinde lazım oluyor. Öteki ekipmanlarda yağlama işi pek yok.

• Beğen
Tepkiler: davinci
Resimdeki havalı pompadan yaklaşık 6-7 yıldır kullanıyorum. Hava yapma derdi yok havasını kendi atıyor. Özellikle zor yağ basılan eski yataklı rulmanlarda mükemmel şiddetle tavsiye ederim. Ben normal kompresörde kullanıyorum traktör kompresöründe hiç denemedim. Başlığıda diğer el tipi olanlara uymuyor, ama uyan tipleride olabilir. Ben aldığım zaman yoktu. Biçerdöğerin yoksa diğer makinalar için ideal.