havalr ısındı trktöre buzdolabı lazım ve kendim yaparım diyenler

traktörde sıcak havalarda soğuk su , sıcaktan bozulabilecek yiyecek , soğuk bira falan muhafaza edebileceğimz güzel bir çalışma olmuş ihtiyacım var kendim yaparım derseniz buyrun projesi (herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamak için birayı iş bitiminde tüketinixz ))) ) )))

maliyet hakkında bilgim yok hazırları 60-70 liradan başlıyor

http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=1387

Ynt: havalr ısındı trktöre buzdolabı lazım ve kendim yaparım diyenler

Buzdolabıyla ne urasıyonuz :D Geniş bir poşet bulun.İçine suyunuzu,kolanızı,biranızı ;D vb şeyleri koyun.Poşetin ağzını sıkıca bağlayın birde ip bağlayın poşete,tarlaya yakın dere veya tekne varsa atın içine. ;D Başka sulu bir yer varsa orayada koysanız olur ;) :D

Emin Ünal link=topic=55440.msg591870#msg591870 date=1336593749' Alıntı:
Buzdolabıyla ne urasıyonuz :D Geniş bir poşet bulun.İçine suyunuzu,kolanızı,biranızı ;D vb şeyleri koyun.Poşetin ağzını sıkıca bağlayın birde ip bağlayın poşete,tarlaya yakın dere veya tekne varsa atın içine. ;D Başka sulu bir yer varsa orayada koysanız olur ;) :D
sabit b,r yerde duruyorsanız olabilr ama her yerde dere bulunmz

nh_fıat link=topic=55440.msg591854#msg591854 date=1336593244' Alıntı:
bunla uraşcana köpuktenmı ne yapılı bişe yap içine nasıl ısıda koyarsan öle tutuyor :D :D
öle bişe var pederde köpuk gibi :D
akşama kadr ısınr be abi

dediğim gibi bnmki sadece bir öneriydi yapmak isteyenler olabilir diye paylaştım öyle fazla tefarruatıda yok en fazla 1 saatinzi alır

peltier gerilim uygulandığında bir yüzü ısınırken diğer yüzü soğuyan bir madde küçük dolaplarda da bununla yapılıyor burada önemli olan ısınan tarafın iyi bir şekilde soğutulması ve bağlantı yapılan ayakların ısınan taraftan diğer tarafa ısı iletmemesi.bir ara bende ilgilenmiştim ama denizlide peltier bulamadım