Havsa'da 22. Tarım ve Hayvancılık Festivali Başladı

Ekran Görüntüsü - 2023-09-01 09-36-49.png


Havsa'da 22. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali Başladı


Edirne'nin Havsa ilçesinde, geleneksel olarak düzenlenen "Havsa 22. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali" coşkuyla başladı. Üçgen Park'tan 100. Yıl Cumhuriyet Meydanı'na kadar uzanan kortej yürüyüşü, festivale katılanların büyük ilgisini çekti.


Açılış töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, yeni düzenlenen meydanın açılışı yapıldı. Edirne Valisi Yunus Sezer, festivalin açılış konuşmasında, 22 yıldır devam eden festivalin bu yıl yenilenen meydan gibi önemli bir hizmetle taçlandırılmasının büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı.


Sezer, Havsa ilçesinde kurulan hastalıklardan ari hayvan pazarının da ilçe için büyük bir kazanım olduğunu ifade ederek, "Önümüzdeki hafta buranın (hayvan pazarı) ihaleye çıkarılması ile ilgili olarak da biz talimatımızı verdik. Havsa'ya, Edirne'ye ve bölgemize hayırlı olsun." dedi.


Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan ise ilçenin güzelleşmesi ve gelişmesi için birlikte çalışacaklarını belirtti. Birçok proje hayata geçirdiklerini ve devam eden projelerinin olduğunu açıklayan Balkan, festivalin başarılı geçmesini diledi.


AK Parti İl Başkanı Belgin İba, AK Parti'li belediyelerin hizmet belediyeciliğini öne çıkardığını belirterek, Havsa'da da güzel projelerin hayata geçirildiğini ifade etti.


MHP İl Başkanı Zakir Tercan da festivalin ilçeye ve katılımcılara hayırlı olmasını diledi.


Konuşmaların ardından Bosna Hersek Halk Dansları Topluluğu ve halk oyunları ekipleri gösteri sundu. Festival, çeşitli konserler, yarışmalar ve etkinliklerle renklenecek ve 3 Eylül tarihine kadar devam edecek.


Havsa'daki festival, tarım ve hayvancılıkla ilgilenenler için önemli bir buluşma noktası olarak her yıl büyük ilgi görüyor.
 

Benzer Konular


Son Gönderiler