havuç söküm makinesi

Ynt: havuç söküm makinesi

Makinanız hayırlı olsun abi konuyu yeni fark ettim,alalıda baya olmuş,güzelbir alete benziyor nasıl menunmusunuz abi dikkat ettim toprak yapınıuz çok kumsal gibi havuç için kumlu toprak yapısı gerekiyor galiba.

ramazanpullu link=topic=48211.msg522570#msg522570 date=1327769097' Alıntı:
hayırlısı ömer :)
evt abi hayırlısı tabiki :)

hacimmet link=topic=48211.msg522586#msg522586 date=1327769852' Alıntı:
Makinanız hayırlı olsun abi konuyu yeni fark ettim,alalıda baya olmuş,güzelbir alete benziyor nasıl menunmusunuz abi dikkat ettim toprak yapınıuz çok kumsal gibi havuç için kumlu toprak yapısı gerekiyor galiba.
bnce kumsala benzer topraklarda söküm yapabilir bu makina, agır ve sert topraklarda cok iş görecegini snmıyorum...
ramazan abi su mevzu ya acıklık getir :D

sana paletli yakışır abi
paletli traktörü biz göremeyizde belki torunlar falan görür :D
sağol hacimmet evet güzel makine memmunuz toprak yapısı kumsal değil boz toprak özlü değil verim de normal ekin veya havuç için
havuç kumsal tarlada kaliteli olmuyor havucun yüzeyi pürüzlü oluyor onun için kırmızı toprak ta kara toprakta daha kaliteli oluyor
bnce kumsala benzer topraklarda söküm yapabilir bu makina, agır ve sert topraklarda cok iş görecegini snmıyorum...
ramazan abi su mevzu ya acıklık getir
ömer makinenin toprak yapısı ile pek alakası yok çünkü yapraktan söküm yaptığı için her toprakta söküyor tahminen 40 tane var havuç sökme makinesi her toprakta söküyorlar :)
hacimmetin dediği gibi konu pancar sezonuna denk gelmiş gö<den kaçmış hayırlı olsun ramazan abi alet ekipmanlarını yeniledin sırada galıba traktör var tm yolcu mu
sağol muhtar tm ye takıyoz zaten makineyi satmayız

ramazanpullu link=topic=48211.msg523009#msg523009 date=1327789549' Alıntı:
sağol makine ile şimdi sökmemiyoruz yapraktan söktüğü için kasım veya aralık ayına kadar sökülür
topraktan sökme aparatı takılacaktı gelmedi aparat şimdi yine işçi söküyor ok-*-s
l95 biraz daha çalışacak o zaman