HAYALLERİM GERÇEK OLDU 3.060 4X4 ALDIM

4 pistonmu bu motor 60 beygir olarak dedim cunku 60lik motorun 4lu 12 cektigi yerde 120 bglik motorun 5li 20 inc cekmesi lazim ama bu phantom serisinde galiba üstünde yazan degeri bilerek 60 yaziyirlar 3085 de 100 bg olarak çekiyor

• Beğen
Tepkiler: osmanhasimcan
4 pistonmu bu motor 60 beygir olarak dedim cunku 60lik motorun 4lu 12 cektigi yerde 120 bglik motorun 5li 20 inc cekmesi lazim ama bu phantom serisinde galiba üstünde yazan degeri bilerek 60 yaziyirlar 3085 de 100 bg olarak çekiyor
Hayır 3 piston 68 hp turbo niye 60 yapmışlar bilmem bizde 2005 de aldık 2010 da sattık MF farkı diyelim performansı na da başka bir açıklama sı yok çünkü

• Beğen
aslında genelde zeytinliklerim olduğunu düşünerek böyle bir model hedefledim kendime biraz sebze bahçem de var. öyle pamuk mısır falan ekmiyorum sebze bahçemizdede derin sürüm işlemi olmazsa olmaz 255T yi çok üzdük bazen 2 li 16 noyu iyi sallıyordu yine de....

Ustam buna o zaman 3 lü 16 al hiç uğraşma derin sürüm yapacaksan
Hatta pulluk yeni ise fabrikadan parça iste sanayi da ek yaptır

• Beğen

yalnız şanzıman kısmından buçuğu seriye aldığımda tıkır tıkır ses yapıyor buçuğu üste ağıra aldığımda daha azalıyor boşa ortaya alınca ses kesiliyor. birkaç ustama gösterdim sıkıntı yok aldırma sorun çıkarmaz dediler. yolda giderken pek belli olmuyor yine de o sesi yolda giderken de duyuyorum

hahhaha evet hocam resmi çekerken koltuğu söküyordum :D koltuğun alt kısmındaki kilitleme mekanizması aşınmıştı söküp kaynak yaptım şu an istediğim şekilde ayarlayıp kilitleyebiliyorum
Tahmin ettim zaten büyük ihtimalle döşemeye vermiştir diye düşünmüştüm
Buçuk sesine gelince o ses bizimkinde de vardı hızlı yapınca çıt diye çıkıyor biraz yumuşak davranirsan kıtırt diye çıkıyor yani orijinal bir sorun yok