Hayvancilik amaçli yer tesisi

Oncelikle herkeze iyi forumlar yaklasik olarak 3 seneye yakin bir suredir hayvancilikla ugrasiyorum daha onceleri babamin dedemin vs. Hayvanlariyla ilgileniyordum taaaki 3 senedir ALLAH in izniyle kendi hayvanlarima bakma firsatim var simdi asil soruma geleyim bu hayvanlari ben cokda iyi bir ahirda besleyemiyorum ilkel dededen kalma bir yer o yuzden isi buyutmem lazim ilerdede bu isi kalici olarak dusunuyorum duydum ki hazine arazileri hayvancilik amacli kiralanabiliyor veya satilabiliyomus simdi benim kafamda belirledigim yer tkgm nin uygulamasinda kayit bulunamadi olarak geciyor benim bu asamada ne yapmam lazim yakin cevremde soyle dediler iste once gidip harita muhendisine proje cizdirmek gerekliymis daha sonrasinda bu projeyi ilgili bakanliklara yonlendiriyomusuz herhangi bir sorun cikmazsa milli emlak bize satis yapabilirmis tabi ki ihale yontemi oldugu icin baskalarininda alma ihtimali var simdi o kadar emek verip para harcadiktan sonra başkalarinin almasi gercekten cok zoruma gider sizce bunun icin deger mi bi akil verseniz