hema 5875 teknik ozellikleri neler?

Üretici firma Hattat. Tümosan motor(70-56 ile aynı motor olması lazım) , Hema(Ford) Şanzuman. Forddan farkı Tümosan motor kullanması bir de Kuyruk mili Debriyajının bağımsız olması. Yani Fıat lardaki gibi el debriyajı mevcut. 5875 i kullanmasam da aynı tarlada çalışmışlığımız var. Komşu ve akrabalarımızda vardı 3860 ve 3855 modellerini kullandım. 3855'in sahibi traktörü zor sattı, fabrikası bile almıyor diye dert yanıyordu.
Kişisel görüşüm teneke almak istiyorsan al, 5875 diğer modellere göre daha toplu gözükse de dertli traktörler..

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bu traktörü ben de merak ediyorum alma planim var. Başka bilgisi olan deneyimi olan arkadaslar paylasirsa aydinlaniriz mutesekkir oluruz. The_Hoca m özellikle sizden yorum bekliyorum naçizane
Ford şanzımana Tümosan motor uyar, genel karakteristikler birbirine yakındır.
Performans olarak Tümosan 74.80 , Fiat 70 56 dan saman balyesi bağlamada daha canlıdır.
Euro 2 motor ise pompa ayarı kesinlikle gerekiyor.
İşletme maliyeti uygun olduğunu düşünüyorsanız, olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Abd8914
Euro 2 Hema döneminde yoktu sanırım. Hararet problemi olan traktör bunlar, ucuz olmasına rağmen alıp bunlarla balya bağlayanı, saman yaptıranı göremezsin, alan tarla sürsün diye alır kapısına.

Kişisel görüşümü tekrar söylüyorum, sakın alma.

Hidrolik kollari haric hic bir sikinti yasamazsin 70 56nin motoru var hararet falan yapmaz arka fort oldugu icin seri 70 56 dan az yakar hidrolikleri sikintili diye biliyorum ama parca sikintisi yok

Hidrolik kollari haric hic bir sikinti yasamazsin 70 56nin motoru var hararet falan yapmaz arka fort oldugu icin seri 70 56 dan az yakar hidrolikleri sikintili diye biliyorum ama parca sikintisi yok

3855 ve 3860 sürekli su kaynatıyordu. 3860 bırak samanı balyayı, su basarken bile su kaynatıp ikinci hattın suyunu basamıyordu. Çukurovalı samancılar da 5875 i hararet yaptığı için kullanmazdı.

• Beğen
Motor tümosan.hararet soğutma sistemiyle alakalı.yoksa 65 46 asla hararet yapmaz 74 80 70 56 ile aynı motordur. 70 56 74 80 çok sıkıştırırsan hararet yarıya kadar gelir ama 65 46 gelmez.
Hema motoru tümonun carraro şanzımana uyan blok serisidir. 60 60 taki motorun aynısı. 80 serisi blok sadece tümo ve fiatlara uyar.Yolda yavaştır.Şanzıman 3000-3600 ile aynıdır. Esas sorun arka 4000 fordtur. Büyük ihtimal 4000lik ford ile 3000liğin döküm aynı. Tam bilmiyorum. Kovan tamamen farklı. İçerisinde cer dişlisi barındırıyor. 4000 ford 3000-3600e göre yavaştır zaten. Yani arkada 4000 parçası kullanılmış. Cer ya da kovan parça sorunu yaşayabilirsin. . Asla 5000liğin arka yada şanzımanı değildir. Burada 3860 kullanan vardı. 60 56 kadar çekmiyordu. Yakıt azdı. Hiç arıza vermeden icra ile gitti. 20-25bine 2000-3000 saati geçmemiş alınır mı alınır.

• Beğen
Ben kullanıyorum 2 tane 5875 sahibiyim ikiside 97 model biri normal ince lastik biri balon lastik balon lastik olanda hidrolik yardımcısı piston var ikisindede hararet sorunu yok kendi malım diye demiyorum 80 85 beygir motorlara taş çıkartıtlar sadece tek sorunları hidrolik valfi 1000 1500 lira gibi bir bütçeyle hallolacak iş saman işinde felan hararet yapmaz 5875 e binen bilir 70 56 ya göre daha seri ve daha az yakar Patoz kullanıyorum daha hiç hararet sorunu yaşamadım rampa yokuş dinlemez 4 le çıkar tarlada rakibi yoktur yani alacak arkadaş hidrolik sıkıntısını aldıktan sonra halletmesi lazım onun dışında çok güzel bir traktör

Ben kullanıyorum 2 tane 5875 sahibiyim ikiside 97 model biri normal ince lastik biri balon lastik balon lastik olanda hidrolik yardımcısı piston var ikisindede hararet sorunu yok kendi malım diye demiyorum 80 85 beygir motorlara taş çıkartıtlar sadece tek sorunları hidrolik valfi 1000 1500 lira gibi bir bütçeyle hallolacak iş saman işinde felan hararet yapmaz 5875 e binen bilir 70 56 ya göre daha seri ve daha az yakar Patoz kullanıyorum daha hiç hararet sorunu yaşamadım rampa yokuş dinlemez 4 le çıkar tarlada rakibi yoktur yani alacak arkadaş hidrolik sıkıntısını aldıktan sonra halletmesi lazım onun dışında çok güzel bir traktör
Senin hema'larda hidrolik sorunu var mı?