Hidrolik çıkışı

Merhaba. 285 e 4 çıkışlı damper valfi takmak istiyorum artı ve eksileri nedir.
Acaba birde bu dört çıkışlının 2 kolludu var 3 kollusu var hangisi daha kullanışlı. Ayrıca son olarak bunun traktörün hidrolik sistemine uzun zamanda. Bir zararı olur mu ?

Merhaba. 285 e 4 çıkışlı damper valfi takmak istiyorum artı ve eksileri nedir.
Acaba birde bu dört çıkışlının 2 kolludu var 3 kollusu var hangisi daha kullanışlı. Ayrıca son olarak bunun traktörün hidrolik sistemine uzun zamanda. Bir zararı olur mu ?
Same tiger e yaptırdım 2 çıkışı 4 e çıkardım herhangi bir sorun yok 7 senedir kullanıyorum. Birçok ekipman fazla hidrolik bağlantı istediği için o tarz ekipmanları kullanmak için gerekli. Ben asistan kepçede, hidrolik kaydırmalı rotovatör kullanırken hidrolik orta kolda ve römork ta damper hidrolik frende aynı anda kullanıyorum artısı bu, eksisi bildiğim kadarıyla sadece yapma maliyeti...
2 kollu olanlar 2 çıkış 2 dönüş
3 kollu olan 3 çıkış 3 dönüştür.(dedigin gibi varsa da bilmiyorum) mantıken 4 çıkışta 3 bir işe yaramaz

mf de sistem biraz farklı gibi sonradan takıldığı için olabilir. Bende arka hidrolik kollar traktörün kendi orijinal kolu ile inip kalkıyor

Eğer bu sistemden yapacaksanız kesinlikle videodaki gibi hidrolik kolları da kontrol edenden yapın. Standart valflere göre en iyi yönü o. Mesela kepçe taktığın zaman hidroliği kaldırıp indirmen gerekecek. Kötü yönü ise elbette bağımsız olmaması. Onun dışında kötü yönü yok. Motora zararı yok.
Ben yurtdışından şanzıman içine ek pompa alıp bağımsız damper yapmayı düşünüyordum, bu valf ucuz denk gelince almış bulunduk.
(Videomun yararı dokunmuştur umarım:) )

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Traktör arkası asistan kepçede , 2 çift orijinal , 3 çift sonradan eklemeli 5 çift damper çıkışı kullanıyoruz.
Hidrolik askı kollarına piston taktık, orta kolda pistonla çalışıyor.
2 çift kepçeye , 2 çift askı kollarına, 1 çiftte hidrolik orta kola kumanda ediyor.
Kasıntılı zeminlerde hayvan gübresi yüklemek rahat oluyor.
Hidrolik askı kollarının yüksekliği değişebiliyor.
Kepçenin ağzı dalgalı zeminde yeri iyi sıyırabiliyor.
Kaldırma yüksekliği 5 metredir.
10 tonluk katı hayvan gübresi römorkunu ortasından tepeleme doldurabiliyor.
Kaldırma yüksekliği 4,5 metre olanlar römorkun tam ortasından dökemiyor.

• Beğen
Tepkiler: mscoreiron