Hububatta randevu dönemi

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta

Randevulu alım sistemi, sıra beklemeyi ortadan kaldıracak.

Toprak Mahsulleri Ofisi, üretici, tüccar ve sanayiciyi mağdur etmemek adına, randevulu alım sistemini uygulamaya sokacak.


TMO Genel Müdürü Mesut Köse, 2011-2012 tarım yılı hububat ekilişlerinin tamamlandığını söyledi. Köse, ekili alanlarda dikkate değer bir değişiklik olmamakla birlikte geçen yıl seviyelerinde hububat ekilişi gerçekleştiğini ifade etti.

Bugüne kadar yaşanan hububat gelişiminin de iyi seviyede olduğuna işaret eden Köse, hasata kadar olan dönemde iklim şartlarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması durumunda, geçen yıl seviyelerinde üretim beklendiğini bunun da 34-35 milyon ton civarında olduğunu kaydetti. TMO ' nun ' ' randevulu alım sistemi ' ' konusunda çalışma yaptığını söyleyen Köse, randevulu alım sisteminin ' TMO ' ya ürün bırakacak olan üretici, tüccar ve sanayicilerinin hasat öncesi ve hasat sırasında, web ortamında ve TMO işyerlerinden belirli bir gün için alacakları randevu ile ürünlerini TMO işyerlerine sıra beklemeden teslim edebilmelerini sağlayan sistem olduğunu belirtti.

Köse, bu sistemin oluşturulması için çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi
 
Katılım
06.12.2007
Mesajlar
13,525
Konum
Ankara

Ynt: Hububatta randevu dönemi

Bizde böyle bir sorun yok ama olanlar için güzel olur
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt