Husgvarna mı? Stihl mi?

Bugün köylüm olan ustanın tavsiye si ile oloemac 941 c aldım küçük işler için bakalım nasıl çıkacak husqwarna ve secho vardı ikiside yatak sardı benzin yağ karışımını nasıl yapıyorsunuz ve yağin markası önemli mi
2 zamanlı yag kullan benım still buyuk bir depo benzine 1lt alır 2 kapak yag koyuyorum ama benimki 2000 model seninkinde karışım nasıl olur kıtabına bakmak lazım

Önceden köyde bir abimiz vardı her yıl o gelir ağaçları keser depo hesabı yapar ağaçları da devirip kütük keser kalın dalları taşır babam balta ile keserdi. Biraz halden anlar yaşa gelince dedin bu iş çok saçma alalım bir makina kendimiz keselim. 7-8 yıldır da balta tutmayı unuttuk. En ince dalına kadar parçalar sobalık hazırlarız. Sthıl candır gerisi heyecan bence.

İkisinin de küçük serileri Çin de üretiliyor, hangisini alırsanız profosyonel serisini alın onlar iyidir, husgvarna alırsanız İsveç üretim olanını alın brezilya üretimleri yağ yakıyor, stihlin küçük serileri arıza çıkarır bol bol

Bugün köylüm olan ustanın tavsiye si ile oloemac 941 c aldım küçük işler için bakalım nasıl çıkacak husqwarna ve secho vardı ikiside yatak sardı benzin yağ karışımını nasıl yapıyorsunuz ve yağin markası önemli mi
2 zamanlıdan ziyade, Kalibratör 30 kullanmalısınız, yada stıhl veya husqvarnanın kendi yağlarını, kalibratör 30 dan, 1 litre benzine 50-60 gram atıyorum, sıkıntı yok 10 yıldır.

Husqwarna nin yağı var üzerinde ki hesaba göre litre ye 25 Gr diyor ama dediğiniz gibi kullanacam fazla yağın zararı yok herhalde

Husqvarna nın yağını üzerindeki ölçüye göre kullan, eğer Kalibratör 30 alırsan onu en az 50 gr- en fazla 60 gram kullanmalısın, çok yağ karıştırdığın zaman biraz duman yapar ve ilk çalıştırmada sıkıntı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: ilkerdmr
Husqvarna nın yağını üzerindeki ölçüye göre kullan, eğer Kalibratör 30 alırsan onu en az 50 gr- en fazla 60 gram kullanmalısın, çok yağ karıştırdığın zaman biraz duman yapar ve ilk çalıştırmada sıkıntı olabilir.
261057067_tn30_1.jpg makinanın yanında bu yağ da verildi bunun kullanımı sıkıntı yaratır mı litreye bundan 50 Gr koyasam

Ekli dosyayı görüntüle 17404 makinanın yanında bu yağ da verildi bunun kullanımı sıkıntı yaratır mı litreye bundan 50 Gr koyasam

Bu çok pahalıdır, sıkıntı olurmu onu tam bilemem de, parasal yönden bakınca yazık olur.
Bende 2 zamanlı yani 2 T kullanıyordum, Stıhl ve husqvarna yetkili servisi olan tamirci tavsiye etti,
Kalibraötr 30 u,
daha önce 15/40 ve 20/50 katmıştım, onların benzinle karışmıyacağını ve yeterli yağlama olmayacağı yönünde fikir beyan etti.

Ufak tefek budama ve kesim işlerinde kullanılabilecek, 500 TL'yi geçmeyecek şekilde hangi marka ve model motorlu testere tercih edilebilir?

Yeni konu açmak yerine buradan sorayım dedim :D.
Bu paraya kadar çin malları var zomax i tavsiye ediyorlar bende motorlu testere den çok sıkıntı yaşadığım için işi şansa bırakmamak için koylum olan ustanın tavsiyesi ile dün oloemac 941 c aldım 850 ye

• Beğen
Tepkiler: ELPRESACANARİO