İbretlik Program: Sen olsan Ne Yapardın?

Ynt: İbretlik Program: Sen olsan Ne Yapardın?

Sabah ağlattın beni yav sulu gözlüyüm zaten.

Bu kamera şakaları var ya insanın insanlığını anlamak için en iyi yöntem, iddaa ediyorum .

Çok seyrederim benzer şeyleri , çok örnekleri var , asansörde aniden karşına çıkan boğuşan iki kişi yardım edenmi ararsın boğulmak üzere olana dönüp arkasını kaçanmı, bazen 70 yaşında nineler yardım ediyor, genç kuvvetli delikanlılar dönüp kaçıyor.

Hayatta böyle bence Yılmaz, hesap gününe inanan için , Allah ım yarabbim bize bir fırsat daha ver iyi insan dürüst insan olacağım çok pişmanım demeden önce bu anın bu günün kıymatini bilmek lazım .

Tekrar yazıyorum insanın insanlığını anlamak çok kolay .

sebazios link=topic=80738.msg958383#msg958383 date=1421394581' Alıntı:
Tuğçe akraban mıydı Özkan!..

Başınız sağ olsun. Tüm ülkenin başı sağ olsun. O olay insanı Sırp düşmanı yapabilecek kadar vahim bi olay.

Olaydan sonra kafenin su vermemesi, ilk saldırıya uğraya kızların ortaya çıkmaması, üstüne kızın organlarının bağışlanması, aradaki insanlık farkının nemalar büyük olduğunun göstergesi.

Çok üzülmüştüm o olaya. Başımız sağ olsun. Denecek çok az şey var. Sözün bittiği yer işte burası.

Gerçekten bir Türk gibi davrandı, insanların dönüp gideceği yerde o müdahale etti. Ne yazık ki canıyla ödedi bunu :( Başınız sağolsun Özkan.

Does Appearance Change How People Are Treated?

Bunu da izlemenizi tavsiye ederim. Bu çocuklar sürekli böyle denemeler yapıyorlar.

They Gave A Homeless Man A Pizza What He Did With It Broke Me Down

Bu da başka bir deneme, evsiz adamın ağlamasını gördükten sonra gözyaşlarımı tutamadım. Bu adamların paylaşımlarını takip etmenizi tavsiye ederim. Bir çok ülkede bu ve buna benzer durumlar var maalesef. Kime göre neye göre insanlık?

Bu arada belirteyim: Amerika ' daki mortgage buhranı sonrası bir çok insan işini kaybettikten sonra evlerinden de oldu, boşandı ve bu şekilde evsiz dışarıda yaşamaya başladı. Will Smith ' in bununla ilgili de filmi var biliyorsunuz. Herkes o filmdeki adam gibi olamadı maalesef, böyle sokakta yaşamaya mahkum oldular, buradaki evsiz adamın gözyaşları da bu çaresizliğin ve aslında gururun bir göstergesi.

Kimisi iş edinmiş olabilir, ülkemizde de var böylesi, biliyorsunuz dilenerek apartman dikenler mi dersiniz, bankadan milyonları çıkanlar mı. Ama yine bizler iyi niyetimizi kaybetmeden yardıma devam etmeliyiz, insanlık bunu gerektiriyor.

sebazios link=topic=80738.msg958383#msg958383 date=1421394581' Alıntı:
Tuğçe akraban mıydı Özkan!..

Başınız sağ olsun. Tüm ülkenin başı sağ olsun. O olay insanı Sırp düşmanı yapabilecek kadar vahim bi olay.

Olaydan sonra kafenin su vermemesi, ilk saldırıya uğraya kızların ortaya çıkmaması, üstüne kızın organlarının bağışlanması, aradaki insanlık farkının nemalar büyük olduğunun göstergesi.

Çok üzülmüştüm o olaya. Başımız sağ olsun. Denecek çok az şey var. Sözün bittiği yer işte burası.
Dostlar saolsun..
Gercekten ailesinin cektigi acilari gordum.. Dayanilacak gibi bi sey degilmis evlat acisi..
DeHLiZ link=topic=80738.msg958400#msg958400 date=1421397322' Alıntı:
Gerçekten bir Türk gibi davrandı, insanların dönüp gideceği yerde o müdahale etti. Ne yazık ki canıyla ödedi bunu :( Başınız sağolsun Özkan.

Does Appearance Change How People Are Treated?

Bunu da izlemenizi tavsiye ederim. Bu çocuklar sürekli böyle denemeler yapıyorlar.

They Gave A Homeless Man A Pizza What He Did With It Broke Me Down

Bu da başka bir deneme, evsiz adamın ağlamasını gördükten sonra gözyaşlarımı tutamadım. Bu adamların paylaşımlarını takip etmenizi tavsiye ederim. Bir çok ülkede bu ve buna benzer durumlar var maalesef. Kime göre neye göre insanlık?

Bu arada belirteyim: Amerika ' daki mortgage buhranı sonrası bir çok insan işini kaybettikten sonra evlerinden de oldu, boşandı ve bu şekilde evsiz dışarıda yaşamaya başladı. Will Smith ' in bununla ilgili de filmi var biliyorsunuz. Herkes o filmdeki adam gibi olamadı maalesef, böyle sokakta yaşamaya mahkum oldular, buradaki evsiz adamın gözyaşları da bu çaresizliğin ve aslında gururun bir göstergesi.

Kimisi iş edinmiş olabilir, ülkemizde de var böylesi, biliyorsunuz dilenerek apartman dikenler mi dersiniz, bankadan milyonları çıkanlar mı. Ama yine bizler iyi niyetimizi kaybetmeden yardıma devam etmeliyiz, insanlık bunu gerektiriyor.

Yılmaz abi şimdi izledim tamamını prodüksiyon mu değilmi emin değilim ama gerçek olduğunu farz ederek böyle insanların hala içimizde olduğunu bilmek şu günlerde insanlıktan yana umudumun azalmaması gerektiğini hatırlattı bana ve anladım ki duygular kişinin kendinde var oldukça hala bir umut vardır...
Altyazılara falan takılmamak gerektiğini düşünüyorum yoksa böyle bir program hele ki devlet kanalında infial uyandırır.

Güzel paylaşım.Teşekkürler.

Birkez daha izledim Yılmaz , insan olmak için yürek lazım.
Hadi kavga dövüş gibi olaylarda insan korkuyor bazen müdahale etmeye , çünkü insanlar mertçe kavga etmiyor artık , kimden bıçak , kimden silah çıkacağı belli olmuyor.
Eminim bu videoda yayınlamadıkları çok gelip geçen , kafasını çeviren vardır.
Ama olumlu davranan insanlara Allah razı olsun.
Özellikle büyük şehirlerde insanların böyle merhamet duyguları istismar edile edile , insanlar artık başını belaya sokmamak için , enayi yerine koyulmamak içinde başlarını çevirip gider oldular.
Birde olayın bu boyutuda var.

ufukk link=topic=80738.msg958756#msg958756 date=1421444610' Alıntı:
Birkez daha izledim Yılmaz , insan olmak için yürek lazım.
Hadi kavga dövüş gibi olaylarda insan korkuyor bazen müdahale etmeye , çünkü insanlar mertçe kavga etmiyor artık , kimden bıçak , kimden silah çıkacağı belli olmuyor.
Eminim bu videoda yayınlamadıkları çok gelip geçen , kafasını çeviren vardır.
Ama olumlu davranan insanlara Allah razı olsun.
Özellikle büyük şehirlerde insanların böyle merhamet duyguları istismar edile edile , insanlar artık başını belaya sokmamak için , enayi yerine koyulmamak içinde başlarını çevirip gider oldular.
Birde olayın bu boyutuda var.

Fırlama bi arkadaşa izlettim videoyu:

- 'ooo, iyi taktikmiş, ekmek çıkar bundan' dedi :)