İcar (kira) piyasaları nasıl ?

Ynt: İcar (kira) piyasaları nasıl ?

anayurtlu 3105d link=topic=47248.msg452838#msg452838 date=1318256184' Alıntı:
un mu :) ilk defa duydum bu iş buğdaydan çöreğe kadar gider :D
Bizim burda da verirler un kıyak olsun diye,paradan düşer tabi :D bizim çevrede de 2-3 teneke arasında değişiyor duruma göre peşin parayı gören daha da ucuza verir.

Bizde pamuk hesabıdır dekara 100 120 kilo pamuk parası verilir genelde aydın ovasında...Yukarda 700 liraya kadar çıkan arkadaşlar var o yerlerde gömü var heralde 700 milyonluk tarla ya adam ne ekecekte para kazanıcak biraz abartı gibi geldi...

ortaam link=topic=47248.msg452868#msg452868 date=1318260572' Alıntı:
Bizde pamuk hesabıdır dekara 100 120 kilo pamuk parası verilir genelde aydın ovasında...Yukarda 700 liraya kadar çıkan arkadaşlar var o yerlerde gömü var heralde 700 milyonluk tarla ya adam ne ekecekte para kazanıcak biraz abartı gibi geldi...

konya obrukta 30 dönüm tarlayı 17,500 tl ye 1 sene kiraya verdigini söyledi geçen bi abimiz PATATES ekeceklermiş patates ekecekler pahalı tutuyorarmış

Teşekkürler güzel zevkli bir konu. Ülkenin her tarafında farklı ücretler farklı kira usulleri. gerçekten zevkli bir konu olmuş. Bizde ortağına verirlirdi tarla senden ekmesi, biçmesi ortakcıdan kar ortaktı ama şimdilerde eken biçen yok gibi.

bafra ovası 100 tl den başlıyor 300 tl ye kadar var suyun tarlanın mevkinin durumuna göre değişiyor bu piyasada 150-200 civarı ekmek kazandırır üstü zarar oda suyu yolu başında olacak

Bizim burdada; önceleri kara dönüm e(40 adıma 40 adım) 1 kile (32 kg) buğday idi. Şimdi 1 dekara 32 kg buğday.. 3 teneke ile ekenlerde vardı da, kurtarmadı bıraktılar.. Şimdilerde benim kira ektiklerime dokananı tehdit ediyorum, çıkarım 5 tenekeye ele çalışırım, icarcılarınızın hepsi ayaklanır diye..:D