içimizdeki dertlerimiz ve sıkıntılarımız

Ynt: içimizdeki dertlerimiz ve sıkıntılarımız

gezegen link=topic=53034.msg551512#msg551512 date=1330543996' Alıntı:
!!! keşke dönebilsem ilk çag a taş devrine off be... elektirik parası yok, su parası yok ,mazot yok ,vergi yok, mtv yok, atv yok, yok oglu yok , en önemlisi ZAM yok , tek dert akşama ne yicem ;D
O zaman bir tane pompalı olacak sınırsız mermi ve bıçak filan. Hayvanmı yok vur vur ye ;D ;D

omerfarukkoc link=topic=53034.msg550780#msg550780 date=1330504388' Alıntı:
babam tek oğlan...
amcasının da 4 tane oğlu var...
onlar hiç ayık gezmezler, babaları da dahil...
o yüzden ve gecmişten kalan miras davaları yüzünden onlarla küsmüştük, konusmuyoduk...

5 sene önce babamın amcasının 3. oglu halamın kızı ile evlendi o sıralar filan barıstık...
daha sonra bu evlilik içinde kötü olaylar odu, asım efendi halamın kızını dövüyomus filan, bosandılar...
bu sırada da babam asıma cok yardım etmişti, manevi bakımdan...

2 sene önce tarlalar ata tarlası oldugu için bu asımın abisi nuri ile yanyana pancar suluyoruz filan...
bu bi de belediyeden icara 18 dönm kadar bi yeri icara tutmus oranın da 15 dönüm kadarına kabak ekmiş...
kalan 3 dönümü de nadas etmiş, nasılsa gelicek sene de ekin ekicem die.. ama gelicek senenin ihalesi daha olmamıstı...
bizde tarlamıza gitmek için taksiyi yola koyup onun nadas ettiği yerden yürüyerek kendi tarlamıza geciyoduk...

ve o sırada biz babamın halasının tarlalarını satın alcaktık, bu babamın amcası araya girip fiyat yüksetiyomus, ve baska birilerini kıskırtıyomus gidin o tarlaları alın filan die, onun yüzünden birsürü kişi ile ugrastık, sonunda tarlaları aldık..

ondan sonra belediye bu nurinin kabak tarlasinin gelicek seneki ihalesini yaptı bizde amcaya inat girdik ihaleye tuttuk tarlayı, evvelkisene de biz tutmustuk zaten, münasip bir tarlaydı...
ve bu tarla yüzünden gecmiştede hep takıntılar olmus amca gillerle :D o yüzden bişey olmsın die tuttuk...

o yaz orucun ilk günüydü sabah tarladan geldim yatmıstım, babam ögle üzeri gibi kaldırdı tarlaya gidicz die, kalktım...
megerse bu nuri babamı 1 haftadır arayıp duruyormus o tarlayı nie ciğniyorsunuz filan die...
kalktık tarlaya gittik...
babam baya sinirli oldugu için bn dedeme de haber etmiştim.+bide gecmişten aralarında bi kaö olay olduug için...

tarlaya gittik babam eline degneği cekmiş nuri abinin yanına gidiyor ;D
onun yanında da ciftcisi var, motoru pompaya kurmak için ayar yapıyolar...
babam cagırıyor gel konuscaz die, nuri gelmiyor, motordan inemedi asagı :D

sonra babam yürüdü gitti yanına o da o sırada erkeklenmek için indi baktık dövüşcekler dedemle beraber ayırdık...
dedem babamın elinden degnegi aldı, babam da bizim tarlaya gitti kuyuyu calıstırmaya...

nuri ile dedem konusuyolar işte ben orayı o kadar sürdüm de filan da diyor nuri dedeme...
dedem olum sen ekmeyeceginb tarlayı nie süren dedi... cıkardı mazot parasını verdi...

aradan biraz vakit gecti nuri asıma telefon filan acmıstı hazırlıklı gel hepsi burdalar die...(belalı sarhos amk ' larım)
asım da cıktı geldi oraya, babam diger araba ile yoldan giderken bu ikisi erkeklenmeye basladılar, tabi 2 kişi oldular ya ;)
o sırada babam durdu arabadan inerken asım fırttı eline arabadan gednegi ckemiş babamın kafasına bir iki vurdu, hemen kostuk ayırdık, o sırada tabi bir iki de biz onlara gecirdik ;D

sonra etraftan tanıdıklar geldi tamamen ortalık sakinledi o olay orda bitti...

onlar hem suclulr hemde mahkemeye davacı omuslar babam ve dedem hakkında...
bilmem bizi dövdiler ellerinde değnek vardı filan die..

2 senedir onun durusmaları oluyodu, kanıt olarak değnegi filan da götürmüştük içeride adamları varmıs heralde degnek 2. durusmadan snra kayboldu aq...

gecen ayın 23 ünde son durusma yapılmıs ben konyada ddersanedeydim...

bu asım ve nuri önceden sabıkalı oldukları için birine 6 ay birine 4 ay hapis verilmiş..
dedem ve babama da 2bin ' er tl para cezası verilmiş...

o asım bi daha denkgelir insallah böyle bi olayda...
daha hırsımı alamadım... zaten halamın kızını dövdügü için halaogullarım filan baya sinirliler ona karsı...
bi denkgelseee... kız-*sw

velhasılkelam işte durum böyle... baya da uzun yazmısım yaw :D
Aynı dertler bizdede var ömer..akarabalarla tarla davası . :mad:

bundan 20 sene once aklım ben yokken :D babam ve 3 bıladeri iş lerini yurututormus babamın ole bir dedesi ve bir amcası varkı daha babaannem konusmaz onlarla babamda ınsanlık ıcın konusuyor dedem 79 da olmus babamlar ve babannem kendı ayaklarının ustunde durmaya calısıyorlar sene 94 95 e geliyor dedemin kardesi ve babası hep kendıleri yıyormus ortak malı babam gılın hakkınıda vermıyormus bırgun babam ılac parası ıstemıs tarlaya ılac atmak ıcın yok demıs babamın amcaoglu gıtmıs vermıs babannem de bırısınden borc bulmus aylar sonra dedemın tarlası nı ekıyormus babam gıtmıs tarlayı ekmıs kobrayı cekmıs ertesı gun ekecekmıs hazırlıyor herseyi tarlaya bı gıdıyor tarla babamın amca ogulları tarafından ekılmıs babam eve gelıyor alıyor tufegi gıdıyor jandarma gelıyor babamı goturuyorlar ordan da amcaoglusu pıs pıs sırıtıyormus it. sonra babam la amcamlar galeri dukkanı actılar ardından sarraf bu sefer babam gil ileriyorlar amcaogullarıyla amcası dedesi geriliyorlar bide petrol bızımkıler ısı tutturuyor zengınlıyor sundan 6 7 sene once babamın dedesi muhtac kaldı babam ev aldı 1 sene kaldı sonra oldu babama 1 avuc topragı zor attırdık adam oldu yemegini biz yaptırdık dıgerlerınde bısey yok sımdıde arkamızda tarla tarla diye zırlarlar ama babam onlara oyle bir ders verdi ki 30 40 donum tarla verdı sımdıye kadar ekıyorlardı ama artık ekemıyorlar yavas yavas ıslerı alıyorum :D suan 2 sı ıcler acısı 4 bıladerler 2 sı babamın hep yanında olmus 2 side hep babamların hakkını yemısler suan bbamın yanında olanlar 1 i nin fabrikası var biride koyde geciniyor diyer hak yıyen itler bırısı bıcer aldı agzı aclıktan kokuyo dıgerının yatacak yorganı dosegı kalmadı haciz geldi babam ıkısınıde kurtardı gene adamlarla babam iyi o kadar kotuluk yapmalarına ragmen ama ben kotuyum yazın bizim cs ye kıyıcı takıyor servıs meraklı melaat hemen gelmıs kıyıcıyıda takarken servis ana kasnagı degiştiriyor servisde abi bole bole mustafa abinin tc nin kasnagı sokmeye gerek yok yanına bi kasnak takıyorsun ıs bıtıyor dedi (adamın tc 5070 i var)tabı hemen sırnasdı babam vay vayy bunu satıp tc alacam ıkı tane dedi güldü demi oglum dedi bende baba attan inip essegemi binecez yaeae dedim adam bi bozuldu anlayacagınız adamlara ben bısey koklatmıyorum ama babam işte yufka yurekli :D

Bende yazayım madem. Dedemlerin bir sürü hayvanı varmış. Dedemin anlattığına göre 100 ü geçik. Birazda atları varmış. Birde çarşıda kahvehaneleri. Dedem en küçük kardeş olduğu için her yere o gidermiş. Kışın hayvan otlatır okula gider gece kırda yatarmış. O zamanlarda söz senet yerine geçiyo. Keşanda da hatrı sayılır aile olduğu için köylüler gelip Muhittin ağa( dedemin babası) bana bi tosun ver vs vs harmana verecem. Öle böle derken bakmışlar bu işin sonu yok. Alan vermemeye başlamış. Daha sonra dedemin abisi hayvanları toplayıp adapazarına satmaya götürüyo. Sonra bir geliyoki ne para var ne hayvan. Kaptırmış güya paraları. Neyse olay kapanıyo, dedem kahvede çalışırken abisinin işleri iyi gitmeyince babasına diyor onun 1 kızı var benim 3 oğlum var kahveyi bana devret. Babasıda öyle uygun görüyo. Dedeme söylüyor, dedemde baba bu cumartesini de yapayım öyle abime bırakırım der demez, babası dedemi 35 yaşında sokak ortasında sandalye ile dövmüş, Daha sonra da abisi aradan zaman geçiyo ev meselesi yüzünden dedemin boğazına yapışmış zor kurtulmuş. Dedem de keşandan kaçıp, anannemin köyüne yerleşiyo. Ama köye borçlu halde gidiyo. İlk önce 5 dönüm tarla alıyolar. Öyle böyle derken 1-2 de inek alıyolar. Annem teyzem anannem ve ddem de gece gündüz demeyip çalışıyor, dedem köylere pazarlara sebze satmak için gidiyo derkeni 40-50 dekar tarla yapıyorlar 5 tanede inek oluyo. Daha sonra ben köyde kalmayacam deyip bir gece tüm eşyaları toplayıp inekleride satıp keşana evlerine dönüyo. Keşanda da 32 dekar tarla alıyo. Daha sonra 93 de de 240 ferguson alıyo. derken motorun borcu bitiyor ve bittği gece motor evin önğünden çalınıyo. dedem yıkılıyo tabi ama yılmıyolar. Pat pat yaptırdı. Onunla çalıştı. Tarlalarıda para ile sürdürdü ektirdi. Köye gidip gelmek zor olunca köydeki tarlaları yok pahasına satmış. 98 de steyr ı aldık. Onunla çalıştık. 2001 de ovadan 10 dekar tarla aldık. Ardından dedem motorla kaza yaptı. Haklı olduğu yerde haksız konuma düştü. O 10 dekar tarlayı avukat serefsizi sattırdı. Tarlayı 7 milyara sattık. Sattıktan sonra dekarı 3 bin lira oldu :D Neyse öyle böyle derken şükürler olsun ki bu günlere geldik. Dedemde geçtiğimiz yaz mide kanserinden vefat etti. Allah nur içinde yatırsın dedeciğimi.

doganbey1 link=topic=53034.msg552807#msg552807 date=1330713149' Alıntı:
Bende yazayım madem. Dedemlerin bir sürü hayvanı varmış. Dedemin anlattığına göre 100 ü geçik. Birazda atları varmış. Birde çarşıda kahvehaneleri. Dedem en küçük kardeş olduğu için her yere o gidermiş. Kışın hayvan otlatır okula gider gece kırda yatarmış. O zamanlarda söz senet yerine geçiyo. Keşanda da hatrı sayılır aile olduğu için köylüler gelip Muhittin ağa( dedemin babası) bana bi tosun ver vs vs harmana verecem. Öle böle derken bakmışlar bu işin sonu yok. Alan vermemeye başlamış. Daha sonra dedemin abisi hayvanları toplayıp adapazarına satmaya götürüyo. Sonra bir geliyoki ne para var ne hayvan. Kaptırmış güya paraları. Neyse olay kapanıyo, dedem kahvede çalışırken abisinin işleri iyi gitmeyince babasına diyor onun 1 kızı var benim 3 oğlum var kahveyi bana devret. Babasıda öyle uygun görüyo. Dedeme söylüyor, dedemde baba bu cumartesini de yapayım öyle abime bırakırım der demez, babası dedemi 35 yaşında sokak ortasında sandalye ile dövmüş, Daha sonra da abisi aradan zaman geçiyo ev meselesi yüzünden dedemin boğazına yapışmış zor kurtulmuş. Dedem de keşandan kaçıp, anannemin köyüne yerleşiyo. Ama köye borçlu halde gidiyo. İlk önce 5 dönüm tarla alıyolar. Öyle böyle derken 1-2 de inek alıyolar. Annem teyzem anannem ve ddem de gece gündüz demeyip çalışıyor, dedem köylere pazarlara sebze satmak için gidiyo derkeni 40-50 dekar tarla yapıyorlar 5 tanede inek oluyo. Daha sonra ben köyde kalmayacam deyip bir gece tüm eşyaları toplayıp inekleride satıp keşana evlerine dönüyo. Keşanda da 32 dekar tarla alıyo. Daha sonra 93 de de 240 ferguson alıyo. derken motorun borcu bitiyor ve bittği gece motor evin önğünden çalınıyo. dedem yıkılıyo tabi ama yılmıyolar. Pat pat yaptırdı. Onunla çalıştı. Tarlalarıda para ile sürdürdü ektirdi. Köye gidip gelmek zor olunca köydeki tarlaları yok pahasına satmış. 98 de steyr ı aldık. Onunla çalıştık. 2001 de ovadan 10 dekar tarla aldık. Ardından dedem motorla kaza yaptı. Haklı olduğu yerde haksız konuma düştü. O 10 dekar tarlayı avukat serefsizi sattırdı. Tarlayı 7 milyara sattık. Sattıktan sonra dekarı 3 bin lira oldu :D Neyse öyle böyle derken şükürler olsun ki bu günlere geldik. Dedemde geçtiğimiz yaz mide kanserinden vefat etti. Allah nur içinde yatırsın dedeciğimi.
Abi geçmiş olsun zor günler geçirmişsiniz ailecek.

Bizim 168i ucuz bir paraya almışız. Dedem çok severmiş. Ben daha yokmuşum. Babamda benim gibi genç heves güves çok bakıyormuş çalışıyormuş köyde motor az, piyasaya iş yapıyormuş. Dedemin gözleri traktörü almadan şeker hastalığından dolayı görmez olmuştu. Bu sebeple ruhsat filan imza bilen yok. Motorun ruhsatını almamışlar. 2-3 Sene sonra o motoru satan şerefsiz kapıya jandarmayla gelmiş. Motoru götürmüş. Babam yıkılmış. Köydeki düşmanlar telefon açığ davul çalıyorlarmış. Bunu yapanda bizim yan komşu oçlar. Babam Dedemi mutlu etmek için en kral motorları alıyım demiş.. Dedem o motoru getirin başka 10 tane motor getirseniz istemiyorum demiş. Babamlar mahkemeye gitmiş. Motoru geri almışlar. Senet yapmışlar. Yeni bir 168 borcu daha. Babam çalışmış çabalamış köy yerinde yokluk çekmiş. Borcu bitirmiş ve dedemin eline ruhsatı vermiş. Motor kapıya gelince babam komşuya doğru veriyormuş gazı veriyormuş gazı. Sonra her türlü ekipmanı almış. Köy içine çıkmış. Dedem mutlu oluyormuş. Patoz almış. Patoz çekerlerken dedem dibine oturup motorun sesini dinliyormuş. Allah ' a çok şükür o günlerden bu günlere geldik. Amcalarımın hepsi varlıklı, biz çok şükür 2 evimiz var arabamız var traktörümüz var tarlamız var köyde düzenimiz var. İnşallah 2 sene sonra yeni bir massey alıp komşunun gözü önüne dikecem. O zaman İyice yarılacaklar. Şimdi sitede bir kaç arkadaş bana takılıyor.. 168 i övdüğüm için.. Başımızdan böyle şeyler geçtiki söylüyoruz. Onun yerine 500 beygir motorda alsam o başkadır. Satmam.

iş dedelerden açılınca bende geçmiş kurcalayacam.

dedem çocuklarının tarla ekip kaldırmasına hiç müsade etmemiş onlarda göçüp gitmişler.

70 lerde babam da amcamla ortak arsa parselleyip satma sonrada ev yapıp satma işlerine girmişler.amcam çok zengin olmuş .babamda 74 te Almanya ' ya gitmiş.ortak oldukları için kazandığı bütün parayı TR ' ye kardeşine göndermiş.Amcamın dozeri kamyonları olmuş.küçük çapta bir müteahit olmuş yani.babam Almanayada hasta oluyor.Bunalıma giriyor.neler yaşadı bilen yok.yalnız hapse falanda girmiş.Tr ' ye geliyor.ortak olduğunu sanıyor.Ama amcam herşeyi kendine çevirmiş.

köye geldik 1982 de ben beş yaşımda.sıfır para ile.babamı 5 yaşımda gördüm.sürekli hasta oluyor.ya dövüyor.ya içeri pisliyor.ya gece yarısı herkesi uyandırıp kesecek oluyor.ben çocuğum.kimsesiziz.anam bizi büyüttü.okuttu.iki yıllık bilgisayar proğramcılığı okudum.memur olamadık.köyde yaşıyorum.kendimizin 5 dönüm tarla var.bahsi geçen zengin akrabaların tarlalarını kiralayıp ekiyorum.Allah böyle uygun görmüş bunada şükür.

35 yaşıma geldim.geçmişimden kalan ezikliğim kimsesizliğim hiç bitmez.köye ilk geldik biraz büyük çocuklar her gördüğü yerde döver.dedemin tarlaları ekenler bizi istemiyordu köyde çocukları da beni.eveden çıkmaz ve içe kapanık oldum .Fazla kilolarım o zaman oldu.11 yaşımda traktör sürmeye başladım evin tek erkeği olarak.tarlaya birşey ekeriz koyunla güderler.Bir Allahın kulu görmez.Buranın insanları biraz vahşidir.
Bazıları hayatın basamaklarını 3 er 5 er tırmanır.biz tek tek zorlana zorlana tırmandık.fazla kilolar hala var.şeker hastasıyım.kursağımdan baba ekmeği geçmedi.

iki çocuğum var.onların benim gibi kimseye muğtaç olmasını istemiyorum.Başka hiçbir beklentim yok.bu saat ten sonra zengin mi olacaz...babam yaşıyor.5 yaşında çocuk gibidir.Hizmette kusur etmem.kader bu belki ilerde ben ondan beter olacam.

omerfarukkoc link=topic=53034.msg550780#msg550780 date=1330504388' Alıntı:
babam tek oğlan...
amcasının da 4 tane oğlu var...
onlar hiç ayık gezmezler, babaları da dahil...
o yüzden ve gecmişten kalan miras davaları yüzünden onlarla küsmüştük, konusmuyoduk...

5 sene önce babamın amcasının 3. oglu halamın kızı ile evlendi o sıralar filan barıstık...
daha sonra bu evlilik içinde kötü olaylar odu, asım efendi halamın kızını dövüyomus filan, bosandılar...
bu sırada da babam asıma cok yardım etmişti, manevi bakımdan...

2 sene önce tarlalar ata tarlası oldugu için bu asımın abisi nuri ile yanyana pancar suluyoruz filan...
bu bi de belediyeden icara 18 dönm kadar bi yeri icara tutmus oranın da 15 dönüm kadarına kabak ekmiş...
kalan 3 dönümü de nadas etmiş, nasılsa gelicek sene de ekin ekicem die.. ama gelicek senenin ihalesi daha olmamıstı...
bizde tarlamıza gitmek için taksiyi yola koyup onun nadas ettiği yerden yürüyerek kendi tarlamıza geciyoduk...

ve o sırada biz babamın halasının tarlalarını satın alcaktık, bu babamın amcası araya girip fiyat yüksetiyomus, ve baska birilerini kıskırtıyomus gidin o tarlaları alın filan die, onun yüzünden birsürü kişi ile ugrastık, sonunda tarlaları aldık..

ondan sonra belediye bu nurinin kabak tarlasinin gelicek seneki ihalesini yaptı bizde amcaya inat girdik ihaleye tuttuk tarlayı, evvelkisene de biz tutmustuk zaten, münasip bir tarlaydı...
ve bu tarla yüzünden gecmiştede hep takıntılar olmus amca gillerle :D o yüzden bişey olmsın die tuttuk...

o yaz orucun ilk günüydü sabah tarladan geldim yatmıstım, babam ögle üzeri gibi kaldırdı tarlaya gidicz die, kalktım...
megerse bu nuri babamı 1 haftadır arayıp duruyormus o tarlayı nie ciğniyorsunuz filan die...
kalktık tarlaya gittik...
babam baya sinirli oldugu için bn dedeme de haber etmiştim.+bide gecmişten aralarında bi kaö olay olduug için...

tarlaya gittik babam eline degneği cekmiş nuri abinin yanına gidiyor ;D
onun yanında da ciftcisi var, motoru pompaya kurmak için ayar yapıyolar...
babam cagırıyor gel konuscaz die, nuri gelmiyor, motordan inemedi asagı :D

sonra babam yürüdü gitti yanına o da o sırada erkeklenmek için indi baktık dövüşcekler dedemle beraber ayırdık...
dedem babamın elinden degnegi aldı, babam da bizim tarlaya gitti kuyuyu calıstırmaya...

nuri ile dedem konusuyolar işte ben orayı o kadar sürdüm de filan da diyor nuri dedeme...
dedem olum sen ekmeyeceginb tarlayı nie süren dedi... cıkardı mazot parasını verdi...

aradan biraz vakit gecti nuri asıma telefon filan acmıstı hazırlıklı gel hepsi burdalar die...(belalı sarhos amk ' larım)
asım da cıktı geldi oraya, babam diger araba ile yoldan giderken bu ikisi erkeklenmeye basladılar, tabi 2 kişi oldular ya ;)
o sırada babam durdu arabadan inerken asım fırttı eline arabadan gednegi ckemiş babamın kafasına bir iki vurdu, hemen kostuk ayırdık, o sırada tabi bir iki de biz onlara gecirdik ;D

sonra etraftan tanıdıklar geldi tamamen ortalık sakinledi o olay orda bitti...

onlar hem suclulr hemde mahkemeye davacı omuslar babam ve dedem hakkında...
bilmem bizi dövdiler ellerinde değnek vardı filan die..

2 senedir onun durusmaları oluyodu, kanıt olarak değnegi filan da götürmüştük içeride adamları varmıs heralde degnek 2. durusmadan snra kayboldu aq...

gecen ayın 23 ünde son durusma yapılmıs ben konyada ddersanedeydim...

bu asım ve nuri önceden sabıkalı oldukları için birine 6 ay birine 4 ay hapis verilmiş..
dedem ve babama da 2bin ' er tl para cezası verilmiş...

o asım bi daha denkgelir insallah böyle bi olayda...
daha hırsımı alamadım... zaten halamın kızını dövdügü için halaogullarım filan baya sinirliler ona karsı...
bi denkgelseee... kız-*sw

velhasılkelam işte durum böyle... baya da uzun yazmısım yaw :D

onları tanımıyom ama bende çok sinirlendim pezevenklere kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-*

Dqn link=topic=53034.msg552866#msg552866 date=1330718086' Alıntı:
Bizim 168i ucuz bir paraya almışız. Dedem çok severmiş. Ben daha yokmuşum. Babamda benim gibi genç heves güves çok bakıyormuş çalışıyormuş köyde motor az, piyasaya iş yapıyormuş. Dedemin gözleri traktörü almadan şeker hastalığından dolayı görmez olmuştu. Bu sebeple ruhsat filan imza bilen yok. Motorun ruhsatını almamışlar. 2-3 Sene sonra o motoru satan şerefsiz kapıya jandarmayla gelmiş. Motoru götürmüş. Babam yıkılmış. Köydeki düşmanlar telefon açığ davul çalıyorlarmış. Bunu yapanda bizim yan komşu oçlar. Babam Dedemi mutlu etmek için en kral motorları alıyım demiş.. Dedem o motoru getirin başka 10 tane motor getirseniz istemiyorum demiş. Babamlar mahkemeye gitmiş. Motoru geri almışlar. Senet yapmışlar. Yeni bir 168 borcu daha. Babam çalışmış çabalamış köy yerinde yokluk çekmiş. Borcu bitirmiş ve dedemin eline ruhsatı vermiş. Motor kapıya gelince babam komşuya doğru veriyormuş gazı veriyormuş gazı. Sonra her türlü ekipmanı almış. Köy içine çıkmış. Dedem mutlu oluyormuş. Patoz almış. Patoz çekerlerken dedem dibine oturup motorun sesini dinliyormuş. Allah ' a çok şükür o günlerden bu günlere geldik. Amcalarımın hepsi varlıklı, biz çok şükür 2 evimiz var arabamız var traktörümüz var tarlamız var köyde düzenimiz var. İnşallah 2 sene sonra yeni bir massey alıp komşunun gözü önüne dikecem. O zaman İyice yarılacaklar. Şimdi sitede bir kaç arkadaş bana takılıyor.. 168 i övdüğüm için.. Başımızdan böyle şeyler geçtiki söylüyoruz. Onun yerine 500 beygir motorda alsam o başkadır. Satmam.
:) Doğan 168 liğin kaç model aga ?

Emin01 link=topic=53034.msg554399#msg554399 date=1330862343' Alıntı:
Galiba yaşlı traktörleri piyasandan topluyorlar senin 168 i de almasınlar
Saklarım aq :D Gider derenin birine ağaçlıkların içine koyarım. Üstünede ağaç dalları filan keser atarım. sittin sene bulamazlar.