İKİ İNEĞİNİZ VARSA...

iki ineginiz varsa

iki inegin varsa 9 ay sonra iki buzagin olur sutu masrafa gider 1 yil sonra iki buzagin daha olur diyer iki danayi duveyi artik neyse satar buzagili bi inek olur eder 3 inek 3 buzagin olur sutleri gene masrafa gider 1 yil sonra 3 buzagindaha olur ve 3 yilda eder 3 inek 3 dana 3 buzagi Allah ( c.c ) bereket versin 3 yildan sonra kazanmaya baslarsin :) .

Ynt: İKİ İNEĞİNİZ VARSA...

Türkiye de iki ineğiniz varsa, yaşamaları biraz zor. Trakya ari bölge olduğu için olsa gerek dışarıdan getirdikleri hayvanları Türkiye ye Trakya üzerinden sokuyorlar. Ancak ne yazıkki geçenlerde Trakya da şap görülen bölgeler oldu ve hemen aşılama çalışmalarına başladılar. Sizin anlayacağınız bu ithal hayvanları getirme merakları sayesinde Trakya da ari bölgelik falan kalmadı... Adamın iki ineği olup da şaptan dolayı ölüp giderse bu şapın buralarda tekrar görülmesine neden olanların umurlarında olurmu acaba??

Ynt: İKİ İNEĞİNİZ VARSA...

köyde yaşamam lazım.ankaradayı işi kurmadan ayrılamam.hemçalışıyorum hem çiftçilik yapıyorum.işler karışık.
eleme paketleme sistemi için ugraşıyorum.bir iş yapacagım ama nasip olursa.kendi işimi kurmak istiyorum
ww tranportör alırsam iş yapacak.alt yapı tamam sıra yatırımda.