iki traktör tercihi

Ynt: iki traktör tercihi

tumosannn link=topic=68212.msg776459#msg776459 date=1379621856' Alıntı:
hoş gıdıp 135 e de 10 ton atacak halın yok fren konusunda iyilestırme arka lastıklere mf 240 ın agırlıklarını takman olacaktır patinajı azaltır frenı bıraz olsun cogalır ok-*-s bu arada cav pompalı 480 den kat kat az yakar 135 cidd*-*-*
bence de 480, hem az yakar, kullanımı rahat, yedek parça çok, cumhuriyet altını gibi, çıkurova bölgesinde anında satılır, arıza vermez, pompadanaçacak olursan 40 km hızı var, hafif, küçük işlerede mükemmel.

mf 135 boyut olarak tam isteğim gibi aslında ,ağaç altına felan uygun ama 480 yeni bir alternatif oldu aslında ,yakıt olarak yukarıda bir karşılaştırma yapıldı ama tam anlamadım 135 mi az yakıyor yoksa cav pompalı 480 likmi

nette 480 liklere baktım koltuk önünde tek vites kolu var sanırım düşük tahvil oranlı seçenek ile yüksek tahvil oranlı seçenekler aynı vites üzerinde tasarlanmış şaşırdım .mf-135 e göre büyük bir motor sanrım yüksekte

soil link=topic=68212.msg776507#msg776507 date=1379662532' Alıntı:
mf 135 boyut olarak tam isteğim gibi aslında ,ağaç altına felan uygun ama 480 yeni bir alternatif oldu aslında ,yakıt olarak yukarıda bir karşılaştırma yapıldı ama tam anlamadım 135 mi az yakıyor yoksa cav pompalı 480 likmi

nette 480 liklere baktım koltuk önünde tek vites kolu var sanırım düşük tahvil oranlı seçenek ile yüksek tahvil oranlı seçenekler aynı vites üzerinde tasarlanmış şaşırdım .mf-135 e göre büyük bir motor sanrım yüksekte

m135 de 6vites 480 de 6 vites 480 lik te 3 adet boş vardır yukarı orta aşağı yukarda ki boştan R1 1. 2. ve 3. viteslere geçiş yaparsın alttaki bboşluktan ise R2 4.5. ve 6. viteslere geçiş yaparsın ortadakide her iki boşluğa gecmeni sağlar anlıcan ortada iken boş yukarda iken takviye aşaıda iken seri gibi takviyede kullanmak istersen yukarda bırakırsın seri kullanmak ister sen aşağıda bırakırsın 135 likte aynı ama iki vites kolu var kullanım aynı takviye kolu yukarı aşağı ortada boş. bizde 85 model 480 lik vardı sıfır almışlar 27 yıl kullandık 17000 saatteydi hiç rektefe yaptırmadık alan adamın da hafif işi varsa 5-6 yıldaha kullanır.480 likten önce 68 model 135 lik varmış onuda sıfır almışlar 1985 de fıatı alınca amcamlara vermişler 1994 de de amcamlar sattı hiç rektefe yaptırmadan.diyeceğim parça sağlamlık konusunda 135 likte 480 likte şimdiki mf ile tt lere yüz basar.şimdiki traktörler 5-10 yılda 7000-8000 saatte rektefelik oluyorlar.diyebilirlerki iş şartları değiştirir emin olun en ağır şartlarda kullanmışlar bizimkiler 1994 e kadar 400 dönüm araziyi 135 ile 480 lik sürüyordu eşin dostun tarlası hariç biçer döverede aldırmazlardı patozla sürerler pancar ekerler pancarı küspeyi traktörlerle cekerlerdi pancar fabrikası 35 km köye bir yokuş var 10 km gelircanını alır traktörlerin.fazla uzun oldu diyeceğim güç fren istiyorsan 480 lik al 480 liğin frenide çok çok iyi diyemem ama 135 liğe göre hidrolik fren gibi olur işim hafif az yaksın çok kaçsın diyosan 135 lik al 135lik 10-12 bin 480 lik 14 16 bin arası temiz olanlar.parçayıda bakkallarda marketllerde bile bulursun sıfıırnıda 2. elinide..

bızım burada 1982 yılında sıfır alındı, o zamanlar tek motor olduğundan aklınıza gelebilecek en ağır işlerde kullanıldı. çukurova bölgesinde temmuz çıkartmak derler bir tabir vardı, buğday sonrasında tarla temmuz ayı başlarında iyice kuruduğunda, pulluk ile derin sürülür. önü yere inmeden takviye 2 ile tarla sürerdi. canı çıkardı ama depoda mazot bitmez, ısınmaz, direksiyonu hafif (önde ağırlık yok),
Fiat 480 e erpice 3 metri

Deutz vs Fiat 480

kemal bey

480lik fren olarak daha iyi bahçeye giderken bir kaç yerde ciddi eğim var fren yönden 480 lik değerli üyelerin yorumlarına bakınca öne çıkıyor

ama yakıt ve yükseklik sorunu olarakta 135 lik öne çıkıyor .lastik çapı düşürülüp çamurluklar bahçe tip yapılsa aslında 480lik daha iyi gibi ,

yakıt olarak 480lik 135liklere göre yüzde olarak nekadar fazla yakar acaba ?

arkadaşlar yakıt konusu olarak karşılaştırırmısnız mf 35 ile fiat 480 likleri
:) bulamdım bununla ilgli bir kaynak .deneyimlerniz benm için önemli

480 Kullanan birisi olarak 480 derim, model farketmez bizdede 76 model var mavi gövde kırmızı jant bizimki de cav pompalı, 38 yıldır tek rektefeli üstte arkadaşın dediği gibi bu haliyle bile 6-7 sene ekmek yedirir, hararet bilmez zırt pırt bozulma bilmez, su eksilttiğini hiç bilmiyorum sezon önü yağlarını değiştiririz dedem altına yatar frenlerini bi sıkar 1 sene gider 15-16 senelik frenler, piyasası her zaman vardır, 135 daha az yakar ama dağlar kadar yakıt farkı olmaz, şahsen yüzdeye vuramam ama aratmazlar birbirlerini, 135 biraz daha patinajlı motor çekişte aynı gibi bişey 2 sinide kullandım ağır işte, ikisinin bir birinden fazlası yok bence, ayrıca 480 de tek vites kolunu hiç dert etmemeni öneririm alıştıkdan sonra bütün viteslere tek koldan hakim olmuş olursun, 1 ve R karşılıklıdır her işte kolaylık sağlıyor.

135 az yakar ama fark önemsenmeyecek kadar küçük bence. İkisi de birbirini aratmaz bence.

ÇeLişki_37 link=topic=68212.msg776689#msg776689 date=1379710525' Alıntı:
480 Kullanan birisi olarak 480 derim, model farketmez bizdede 76 model var mavi gövde kırmızı jant bizimki de cav pompalı, 38 yıldır tek rektefeli üstte arkadaşın dediği gibi bu haliyle bile 6-7 sene ekmek yedirir, hararet bilmez zırt pırt bozulma bilmez, su eksilttiğini hiç bilmiyorum sezon önü yağlarını değiştiririz dedem altına yatar frenlerini bi sıkar 1 sene gider 15-16 senelik frenler, piyasası her zaman vardır, 135 daha az yakar ama dağlar kadar yakıt farkı olmaz, şahsen yüzdeye vuramam ama aratmazlar birbirlerini, 135 biraz daha patinajlı motor çekişte aynı gibi bişey 2 sinide kullandım ağır işte, ikisinin bir birinden fazlası yok bence, ayrıca 480 de tek vites kolunu hiç dert etmemeni öneririm alıştıkdan sonra bütün viteslere tek koldan hakim olmuş olursun, 1 ve R karşılıklıdır her işte kolaylık sağlıyor.

135 az yakar ama fark önemsenmeyecek kadar küçük bence. İkisi de birbirini aratmaz bence.
*098*- anlş-*s

ÇeLişki_37 link=topic=68212.msg776689#msg776689 date=1379710525' Alıntı:

küçük tekerle kullanımda tepkisi nasıl acaba ? .

soil link=topic=68212.msg776705#msg776705 date=1379712784' Alıntı:
fiat 480 ler yükseklik olarak 135 liklerden yüksek sanrım .lastikleri küçültülebilinrimi acaba ? tek tip cant ve lastik kullanılıyor ?

Bahçe için modifiye edilenleri var, küçültülüyor diye biliyorum küçültülmesi çekişte fayda sağlar ama zararı ne olur bilmiyorum. Misal 54c Junior bizim 480 den çok daha atik hareket ediyor.

54c serisnin birebir aslı 480 e uygulansa tam dedğim traktör olur aslında frenleri iyi yüksekliği düşük .bilgilendirdğiniz için çok teşekkür ederim .yeni bir kapı açıldı şidmi güzel bir alternatif doğdu

soil link=topic=68212.msg776713#msg776713 date=1379714143' Alıntı:
54c serisnin birebir aslı 480 e uygulansa tam dedğim traktör olur aslında frenleri iyi yüksekliği düşük .bilgilendirdğiniz için çok teşekkür ederim .yeni bir kapı açıldı şidmi güzel bir alternatif doğdu

Teşekkürler sakın beni yanlış anlamayın 135 de çok güzel bir traktör çok az yakıyor çok da sağlam, 480 hakkında tecrübelerimi yazdım sadece, 54c junior jantı olabilir belki. İyi akşamlar.

jant konusunu araştıracağım sanırım ,olmadı ofset jantla güzel bişeyler yapılabilinir

135 alıp hiç riske girmeden binmek var ama o frenleri biraz iyliştrilebilse .bakalım artık forumdan yeni şeyler öğrenmek güzel :)