Herkese merhaba deneyimli arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var kullanıcı deneyimim yok.
New Holland 55 beygir traktörüm var
4 dönümden oluşan farklı ve yakın 4 bahçem var zeytin portakal ve avokado şeklinde ağaçlar ekili.
Bir ilaç makinesi almak istiyorum ancak asılır tip mi yoksa çekilir tip mi karar vermedim. Artıları eksileri nelerdir?
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Not: Makinelerin pompa, şanzıman, kumanda nozulları, fan aynı marka italyan. 600lt asılır tip alırsam traktörün önüne ağırlık takacağım.

sadece birisi 600Lt asılır tip turbo fanlı diğeri çekilir tip 2000Lt çekilir tip turbo fanlı.

Bahçe olduğu için turbo fanlı istiyorum tek başıma ilaç atabilmem ve verimi üst seviyeye çıkarabilmem için.

Burada sadece her iki tip yani asılır ve çekilir tip kullanan varsa rahatlığı hangi üründe nedir avantajları nedir?

Arada 100.000 TL civarında fiyat farkı var değer mi?
IMG_7131.jpeg
36a2f2f2-8121-4084-88e1-07b19e217a13.jpeg

IMG_7130.jpeg
IMG_7136.jpeg
IMG_7134.jpeg
IMG_7138.jpeg
IMG_7137.jpeg
IMG_7135.jpeg

Resimler ve ekler

• 36a2f2f2-8121-4084-88e1-07b19e217a13.jpeg
    36a2f2f2-8121-4084-88e1-07b19e217a13.jpeg
    152.4 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_7130.jpeg
    IMG_7130.jpeg
    38.6 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_7132.jpeg
    IMG_7132.jpeg
    20.3 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_7134.jpeg
    IMG_7134.jpeg
    30.3 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_7136.jpeg
    IMG_7136.jpeg
    21.6 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_7131.jpeg
    IMG_7131.jpeg
    28 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_7135.jpeg
    IMG_7135.jpeg
    19.2 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_7139.jpeg
    IMG_7139.jpeg
    39.4 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Asılır tip ile çekilir tip arasındaki tek fark depo büyüklüğüdür. Zaten her ikisi de fanlı aralarında büyük bir teknoloji farkı yok. Ayrıca 4 dekar yer için de 100.000 lira fark ödemeye değmez ki asılır tip 600’lük ile bir defada ilaçlama biter.

Bende 80 dekar civarı bahçe var, ben maddiyat nedeniyle çekili alamıyorum yoksa bana 2000 litre çekili şart. Hatta çekili bir yana dursun fanlı bile değil mevcut makinem. 600 litrelik tarla holderinin kollarını söküp yaptığım düzenekle bi şekilde ilaçlıyorum.

hocam merhaba
1 sene önce sizin gibi araştırmalar yapmış olup hala aktıf kullandıgım ürün var
tüm bilğiler bnde mevcut
il neresi sizin ?
ürünler kaç yaşında
sıra arası mesafe endir
bahçe rampa mı ?

Herkese merhaba deneyimli arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var kullanıcı deneyimim yok.
New Holland 55 beygir traktörüm var
4 dönümden oluşan farklı ve yakın 4 bahçem var zeytin portakal ve avokado şeklinde ağaçlar ekili.
Bir ilaç makinesi almak istiyorum ancak asılır tip mi yoksa çekilir tip mi karar vermedim. Artıları eksileri nelerdir?
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Not: Makinelerin pompa, şanzıman, kumanda nozulları, fan aynı marka italyan. 600lt asılır tip alırsam traktörün önüne ağırlık takacağım.

sadece birisi 600Lt asılır tip turbo fanlı diğeri çekilir tip 2000Lt çekilir tip turbo fanlı.

Bahçe olduğu için turbo fanlı istiyorum tek başıma ilaç atabilmem ve verimi üst seviyeye çıkarabilmem için.

Burada sadece her iki tip yani asılır ve çekilir tip kullanan varsa rahatlığı hangi üründe nedir avantajları nedir?

Arada 100.000 TL civarında fiyat farkı var değer mi?
Ekli dosyayı görüntüle 79513Ekli dosyayı görüntüle 79507

Ekli dosyayı görüntüle 79506Ekli dosyayı görüntüle 79501Ekli dosyayı görüntüle 79503Ekli dosyayı görüntüle 79499Ekli dosyayı görüntüle 79500Ekli dosyayı görüntüle 79510

Merhalar, hayırlı günler.
Asılır veya çekilir tip tamemen sizin ihtiyacınız göre değişmektedir.
Sizin için 1000 litrelik bir asılır turbo yeterli olacaktır.

Pompaya gelirsek eğer, çiftçilerimizin kendilerini yabancı menşei ürünler ile şartlamalarına hiç gerek yok.
Her zaman yerli ve kaliteli olanı satın almanız sizin için en iyi çözüm olacaktır.
İlaçlama makinesinde çeşit çoktur; ama ihtiyacınız olanı tam olarak belirleyebilmek, sizin bütçenizin ve mahsülünüzün en verimli şekilde katkısına vesile olacaktır.

Agrose Makine - Mertsan Pompa

hocam merhaba
1 sene önce sizin gibi araştırmalar yapmış olup hala aktıf kullandıgım ürün var
tüm bilğiler bnde mevcut
il neresi sizin ?
ürünler kaç yaşında
sıra arası mesafe endir
bahçe rampa mı ?
Rampa olan bir yer var 4000 m2 zeytinlik onun dışında 15000m2 bahçe düzlük. Zeytin portakal avokado bahçesi için kullanacağım. Parça parça aynı mevkide bu yerler.
Zeytin 20 yaş üstü
Portakal 10 yaş üstü
Avokado 2 yaşında.
Antalya il
Sıra arası mesafe genelde 5-6 metre zeytinde 4 metre
Yorumlarınız için teşekkürler

Asılır tip ile çekilir tip arasındaki tek fark depo büyüklüğüdür. Zaten her ikisi de fanlı aralarında büyük bir teknoloji farkı yok. Ayrıca 4 dekar yer için de 100.000 lira fark ödemeye değmez ki asılır tip 600’lük ile bir defada ilaçlama biter.

Bende 80 dekar civarı bahçe var, ben maddiyat nedeniyle çekili alamıyorum yoksa bana 2000 litre çekili şart. Hatta çekili bir yana dursun fanlı bile değil mevcut makinem. 600 litrelik tarla holderinin kollarını söküp yaptığım düzenekle bi şekilde ilaçlıyorum.
Allah kolaylık versin kardeşim. Yorumun için teşekkürler. Sanırım bende asılır tip tercih edeceğim.

Rampa olan bir yer var 4000 m2 zeytinlik onun dışında 15000m2 bahçe düzlük. Zeytin portakal avokado bahçesi için kullanacağım. Parça parça aynı mevkide bu yerler.
Zeytin 20 yaş üstü
Portakal 10 yaş üstü
Avokado 2 yaşında.
Antalya il
Sıra arası mesafe genelde 5-6 metre zeytinde 4 metre
Yorumlarınız için teşekkürler
Şimdi hocam bn 1 tonluk özel yaptırdım rampa yerimiz de motor çekmeme sorunu olur kışın diye
asılır tipler genel de 75 lik fan kullanır çekilirler 90 lık kullanır
zeytin için 75 lik fan yetebilir ama portakal için 75 lik fan yetmez bilgin olsun zayıf kalabılır. Unlu bit ve kaplama ilaçlarında ilacın içeri işlemesi gerektiği için zayıf kalabilir
90 lık fan öneririm
ilaçlama holderini de şu şekilde dene bence çekilir istiyorsan tanıdıkda vs varsa takıp bir boş su dahi olsa bahçe de deneme yap çekip çekmeyecegini ama her zaman çekmeyebilir haberin olsun
bu yuzden asılır daha iyi olabiliyor hem dönüşerde de iyi oluyor
75 lik fanda genelde 5 meme 90 lıklar da 14 meme olur
kumanda kolunu da by matik regulatör alırsanız kullanım çok kolaylaşabilir.
eger düşünürseniz bizim burada üretimi olan 2 firmaya da hafta sonu gittim 1 tonluk olana birisi 75 birisi 800 lt ye 70 tl fiyat istedi
sizin o tarafa da gönderim yapıyor firmalar zaten

Şimdi hocam bn 1 tonluk özel yaptırdım rampa yerimiz de motor çekmeme sorunu olur kışın diye
asılır tipler genel de 75 lik fan kullanır çekilirler 90 lık kullanır
zeytin için 75 lik fan yetebilir ama portakal için 75 lik fan yetmez bilgin olsun zayıf kalabılır. Unlu bit ve kaplama ilaçlarında ilacın içeri işlemesi gerektiği için zayıf kalabilir
90 lık fan öneririm
ilaçlama holderini de şu şekilde dene bence çekilir istiyorsan tanıdıkda vs varsa takıp bir boş su dahi olsa bahçe de deneme yap çekip çekmeyecegini ama her zaman çekmeyebilir haberin olsun
bu yuzden asılır daha iyi olabiliyor hem dönüşerde de iyi oluyor
75 lik fanda genelde 5 meme 90 lıklar da 14 meme olur
kumanda kolunu da by matik regulatör alırsanız kullanım çok kolaylaşabilir.
eger düşünürseniz bizim burada üretimi olan 2 firmaya da hafta sonu gittim 1 tonluk olana birisi 75 birisi 800 lt ye 70 tl fiyat istedi
sizin o tarafa da gönderim yapıyor firmalar zaten
Ürün marka nedir biraz araştırsam.
Kormesan dikkatimi çekti.
Holsan güçsan çok pahalı diğerlerinde italyan parçalar sınırlı ya da fan küçük.
Kormesan 90 lık italyan fan, nozullar italyan, şanzıman italyan, pompa italyan ve değerleri güzel. Tek eksisi el yıkama ve ayrı yıkama depo opsiyonu yok.
600Litre mi
800Litre mi bu soru hala deneyimsizliğimden dolayı aklımda traktörün önü kalkar mı diye. Aslında ihtiyacım olan 800 tek seferde ilaçlama için.

Marka model kullanım deneyim ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ürün marka nedir biraz araştırsam.
Kormesan dikkatimi çekti.
Holsan güçsan çok pahalı diğerlerinde italyan parçalar sınırlı ya da fan küçük.
Kormesan 90 lık italyan fan, nozullar italyan, şanzıman italyan, pompa italyan ve değerleri güzel. Tek eksisi el yıkama ve ayrı yıkama depo opsiyonu yok.
600Litre mi
800Litre mi bu soru hala deneyimsizliğimden dolayı aklımda traktörün önü kalkar mı diye. Aslında ihtiyacım olan 800 tek seferde ilaçlama için.

Marka model kullanım deneyim ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
özalsan marka aldık ama dogusan da bizim burada üretim yapıyor.
hocam mal büyük olsun çekmezse çekmesin.
ben de her zaman ful 1 ton doldurmuyorum ki
ilaç koyuyoruz atıyorum 800 litrelik ürün olsa ya agzı agzına yetıyor bahceye veya karıştırma çalışınca taşma yapıyor
inanın 1200 litre olsa 1200 litrelik ürünü alırdım.
siz büyük alın bnce
traktörün önü kalkarsa biz öne agırlık montajı yapılabilecek ufak tampon yaptırdım.
önü kalkacak bahceye gidilecegınde önüne 4 adet 240 massey agırlıgı takıyoruz
size tamponun 3 boyutlu resmini de atarım şimdi
o el yıkama deposu bizde var da pek kullanmıyoruz .
ve traktör önü kalkmasın diye arkaya şuan bir projem var onu da yaparsam motor daha da rahat edecek

Resimler ve ekler

• WhatsApp Image 2024-02-22 at 14.04.24.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-22 at 14.04.24.jpeg
    37.7 KB · Görüntüleme: 35
  • Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06

özalsan marka aldık ama dogusan da bizim burada üretim yapıyor.
hocam mal büyük olsun çekmezse çekmesin.
ben de her zaman ful 1 ton doldurmuyorum ki
ilaç koyuyoruz atıyorum 800 litrelik ürün olsa ya agzı agzına yetıyor bahceye veya karıştırma çalışınca taşma yapıyor
inanın 1200 litre olsa 1200 litrelik ürünü alırdım.
siz büyük alın bnce
traktörün önü kalkarsa biz öne agırlık montajı yapılabilecek ufak tampon yaptırdım.
önü kalkacak bahceye gidilecegınde önüne 4 adet 240 massey agırlıgı takıyoruz
size tamponun 3 boyutlu resmini de atarım şimdi
o el yıkama deposu bizde var da pek kullanmıyoruz .
ve traktör önü kalkmasın diye arkaya şuan bir projem var onu da yaparsam motor daha da rahat edecek
Çok sağol hocam öneri ve tavsiyelerin için deneyim gerçekten önemli bir şey. İşin gücün rastgelsin.