İlk traktör önerisi (70-85 bin arası)

Herkese merhaba bir konu hakkında sizlerin bilgilerinizden ve deneyimlerinizden bilgi sahibi olmak isterim 20 dönüm arazimiz ve 30 büyükbaş hayvanımız var ve bir traktör almak istiyoruz 80 bin TL bütçem var önerebileceginiz modeller nelerdir yapacağımız işler hayvanların gübresin atmak belirttiğim araziyi işlemek arazi hafif meyilli (genellikle yulaf-arpa veya reygras otu ekiyoruz) senede 3-4 kez ormandan odun cekmek. işlerimiz genel olarak böyle ileriye dönük işlenen arazi artırılabilir önereceğiniz modeller nelerdir aklımda bir kaç model var bunlar steyr768-steyr8073 - Fiat 480 ve enter 654 Fiat 480 beni beygir gücünden dolayı tereddüt de bıraktı enter inde temizi bulunmuyor siz olsanız hangisini tercih edersiniz biraz uzun oldu hakkınızı helal edin

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Herkese merhaba bir konu hakkında sizlerin bilgilerinizden ve deneyimlerinizden bilgi sahibi olmak isterim 20 dönüm arazimiz ve 30 büyükbaş hayvanımız var ve bir traktör almak istiyoruz 80 bin TL bütçem var önerebileceginiz modeller nelerdir yapacağımız işler hayvanların gübresin atmak belirttiğim araziyi işlemek arazi hafif meyilli (genellikle yulaf-arpa veya reygras otu ekiyoruz) senede 3-4 kez ormandan odun cekmek. işlerimiz genel olarak böyle ileriye dönük işlenen arazi artırılabilir önereceğiniz modeller nelerdir aklımda bir kaç model var bunlar steyr768-steyr8073 - Fiat 480 ve enter 654 Fiat 480 beni beygir gücünden dolayı tereddüt de bıraktı enter inde temizi bulunmuyor siz olsanız hangisini tercih edersiniz biraz uzun oldu hakkınızı helal edin
8073 ve 768 20 dekar araziye fazla gelir. Bence Fiat 480 ideal size . Daha uygun derseniz Ford 3000 de iş görür yeter yani 20 dekar arazi işlemeye. Eğer traktör için ekipman bütçeniz yok ise 3000 tarzı bişey alıp ekipmanla almak daha mantıklı

8073 ve 768 20 dekar araziye fazla gelir. Bence Fiat 480 ideal size . Daha uygun derseniz Ford 3000 de iş görür yeter yani 20 dekar arazi işlemeye. Eğer traktör için ekipman bütçeniz yok ise 3000 tarzı bişey alıp ekipmanla almak daha mantıklı
Cevabınız için teşekkür ederim ekipman için 30 bin ayırdım 480 nin beygir gücü beni korkutuyor yetmezse diye daha önce traktör geçmişim olmadı onun için biraz güçlü olsun istiyorum yük altında bayılmasın diye

Cevabınız için teşekkür ederim ekipman için 30 bin ayırdım 480 nin beygir gücü beni korkutuyor yetmezse diye daha önce traktör geçmişim olmadı onun için biraz güçlü olsun istiyorum yük altında bayılmasın diye
Orman için 3000 ve 480 orman türüne göre zayıf gelebilir. Mesela biz Trakya ormanlarında 3000 ile iş yapıyoruz ancak zor oluyor biraz.
Ben 768 Tavsiye ederim ancak illa 15 fazla olsun tam olsun diyorsanız 8073 veya 640 alabilirsiniz.

Orman için 3000 ve 480 orman türüne göre zayıf gelebilir. Mesela biz Trakya ormanlarında 3000 ile iş yapıyoruz ancak zor oluyor biraz.
Ben 768 Tavsiye ederim ancak illa 15 fazla olsun tam olsun diyorsanız 8073 veya 640 alabilirsiniz.
640 8073 göre pahalı kalıyor ortalama 80 bin civarına 8073 bulunuyor 8073 nasıldır arza durumu bakımından çamurda iş yapar mı çiftçeker alamadığım dan dolayı biraz güçlü olsun istiyorum onun için 8073 kafama biraz yattı

640 8073 göre pahalı kalıyor ortalama 80 bin civarına 8073 bulunuyor 8073 nasıldır arza durumu bakımından çamurda iş yapar mı çiftçeker alamadığım dan dolayı biraz güçlü olsun istiyorum onun için 8073 kafama biraz yattı
Kesinlikle 8073, Fiat 70-56,60-56 ve 640 ile birlikte piyasadaki en iyi 70-75 bg arası tek çeker traktördür bana göre. İşinizi çok iyi görür hatta 70 dekar yer bile işleseniz işinizi görür, çok güçlüdür. Bakımlısını garaja koyarsanız kolay kolay arıza yapmaz. Çoğu ormanda oldukça iş görür, 600 veya 800 litrelik ilaç makinesini rahatça kaldırır.

Merhabalar, öncelikle umarım dilediğiniz gibi bir traktör bulursunuz. Fiat 55-46'da düşünebilirsiniz. Fiat 480'e göre temiz olanlarını bulma şansınız daha yüksek. Fiatların yedek parçaları bulunuyor ve fiyatları makul. Fiat 480s8 modelleri var onlara da bakabilirsiniz. Bana mı öyle denk geldi bilemiyorum ancak steyr 768'ler bir şekilde çok hor kullanılmış oluyor. Balya makinesi, mibzer gibi ekipmanlarla çok fazla kullanılmış oluyor. Dikkat etmek gerek. Naçizane tavsiyem ise bu modellerden hangisini alırsanız alın, ne kadar temiz olanını bulursanız bulun bütçenizden en az 5 ila 10.000 TL arası çıkabilecek bakım, onarım maliyetlerini risk payı olarak ayırın. İyi çalışmalar.

Bu fiyatlara 4 çeker , traktör modelleri de var.
LG Neo 47 , kullanmıştık, Mitsubishi motorlu olanlar fazla tutulmadı.
Servis durumu nasıldır? Traktörden anlayan iyi ustanız var mı?
Pire gibi traktördür.
Yeni sürücü olduğunuzdan motorun gaz tepkilerine sizi uyumlu hale getirebiliriz.
Universal da dikkatimi çekti motor olarak Fiat la aynımı parça problemi yaşar mıyım
Universal modellerinin kimisinde döküm kalitesi çok zayıftır.
Motor kapağını yerine tutturabilmek için dübel gibi işlem yapmak gerekebiliyor.

• Beğen
80 90 bin civarına fiat 540 special yada 1985 1986 tapalı 480-s8(54hp) tavsiye ederim. hangi traktörü alırsan al en az 5 bin tl masrafın oluyor oda aklında olsun ona göre bir traktöre bak harhar pompa oluklu 1985-1987 arası 240'lar çok güzeldir (1988-1992 arası düz tipdir çok tutulmaz ) yakıt gayet düşük çekişi güzel işini görür alacağın traktörde lastik durumuna dikkat et blokta işlem olmasın çok eski traktörlere bulaşma derim enter universal gibi yakıtları yüksek traktörler mazot fiyatlarıda baya yüksek onuda düşün bu dediğim traktörler piyasada hemen satılan traktörler bilenen traktörden saşmamanı tavsiye ederim

• Beğen
Kapasitesi yüksek bir şey düşünüyorsanız Steyr 8073 veya Fiat 640 iyi bir seçenek sayılabilir.

640 sağlam, yakıtı güzel, çamur arazi ve ormanda çok iyi performansı var, dönüş çapı olarak çok iyi, parça ustası ucuz, ikinci el piyasası hızlı..

Yine uygun fiyata 780 var, ama kullanan bulup sormak lazım, parça sorunu olur mu diye..

8073, çekişi güzel, vites olarak seçenek çok, hidrolik kolları kuvvetli, yakıtı güzel diyorlar, yalnız bakımlı bir steyr bakın, fazla zorlayınca arıza açması muhtemel, sıcak iklimlerde hareket yapabilir..

Enter düzgün çalışan pek kalmadı, uzak durun..

Yine 768 lerde bakımlı olan her zaman rast gelmiyor, ila steyr olacaksa 8073 derim.

480 eğer işinizi görür ise alınabilir, yakıt ve sağlamlık ve ikinci el değeri olarak çok iyi, piyasa hızlı..

Ford 3000 de pek taraftarı değilim, yine uygun fiyata alınabilir..

MF 240 ta işinize yarar ise alınabilir, zira ikinci el değeri yüksek, yarın birgün motor büyütmek için satarken avantajlı olur..

• Beğen

Kapasitesi yüksek bir şey düşünüyorsanız Steyr 8073 veya Fiat 640 iyi bir seçenek sayılabilir.

640 sağlam, yakıtı güzel, çamur arazi ve ormanda çok iyi performansı var, dönüş çapı olarak çok iyi, parça ustası ucuz, ikinci el piyasası hızlı..

Yine uygun fiyata 780 var, ama kullanan bulup sormak lazım, parça sorunu olur mu diye..

8073, çekişi güzel, vites olarak seçenek çok, hidrolik kolları kuvvetli, yakıtı güzel diyorlar, yalnız bakımlı bir steyr bakın, fazla zorlayınca arıza açması muhtemel, sıcak iklimlerde hareket yapabilir..

Enter düzgün çalışan pek kalmadı, uzak durun..

Yine 768 lerde bakımlı olan her zaman rast gelmiyor, ila steyr olacaksa 8073 derim.

480 eğer işinizi görür ise alınabilir, yakıt ve sağlamlık ve ikinci el değeri olarak çok iyi, piyasa hızlı..

Ford 3000 de pek taraftarı değilim, yine uygun fiyata alınabilir..

MF 240 ta işinize yarar ise alınabilir, zira ikinci el değeri yüksek, yarın birgün motor büyütmek için satarken avantajlı olur..
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim şuan hala bakma aşamasındayım temiz bir traktör bulmadım universal 640 ve 530 modelleri gözüme takıldı fiyat olarakta iyi gibi ama sanırım tutulmuyor bu modeller hakkında bilginiz varmı

• Beğen