İnternette düşük hıza ceza

İnternet kesintilerine ve düşük hıza ceza geliyor. Pazar payı yüzde 4 ' ü geçen servis sağlayıcılar, hizmet kalitelerini aylık olarak raporlamak zorunda kalacak. Abonelerden gelen şikâyet bildirimlerine göre Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından takip edilen bu işlemler yaptırımlarla desteklenmiş olacak. BTK tarafından hazırlanan yönetmelikten sonra 23 Şubat tarihinde yayınlanan tebliğ ile uygulamanın detayları belli oldu. Servis sağlayıcılar sözleşmede belirtilen en yüksek hızın 1 ay boyunca ortalama yüzde 75 ' ni tutturmak zorunda.

ŞİKÂYETLER BTK ' YA

İnternet abonelerine taahhüt edilen en yüksek hız konusunda internet servis sağlayıcılar sorumluluk almış olacak. Hizmet kalitesi konusunda yapılacak şikâyetler BTK yetkilileri tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılacak. Yönetmeliğe göre servis sağlayıcı ile abone arasında yapılan sözleşmede yazan hız aylık raporlar halinde kaydedilecek. Yüzde 75 ' lik sınırın altına düşülürse servis sağlayıcı kurum BTK yetkilileri tarafından uyarılacak ve uyarı aldığı duyurulacak. Eğer bu düşüş 1 yıl içinde tekrarlanırsa servis sağlayıcı şirket cirosu ölçüsünde para cezası alacak. Yönetmeliğe göre kapsam dahilinde olacak şirketlerin pazar payının yüzde 4 ' ten fazla olması gerekiyor. BTK pazar payı verilerini önümüzdeki haftalarda açıklayacak. TTNET, Turkcell, Superonline dışında yükümlü şirketler belli olacak.

Önce uyarı sonra ceza

Aboneler sözleşme koşullarına uymayan servis sağlayacılar hakkında şikayetlerini BTK ' ya bildirecek. BTK yetkilileri şikayet sonucunda abonenin kullanım raporlarını servis sağlayıcıdan istiyor. Servis kalitesindeki düşüşün nedenleri konusunda servis sağlayıcıdan açıklama isteniyor. Eğer açıklamada şirketin sorumlu olduğu tesbit edilirse ilk olarak şirket uyarılıyor ve duyuruluyor. Tekrarlanırsa para cezası uygulanıyor.

SABAH

Ynt: İnternette düşük hıza ceza

doganbey1 link=topic=52912.msg548168#msg548168 date=1330274886' Alıntı:
:D ttnetttttttt a**** s*****m ;D

bide şu olaya sinir oluyorum kanki konuşmalarımız daha iyi hizmet verebilmek için kayıt altına alınıyor diyo ya bende gecenin bi yarısı aradım o kayıtı almayanın ...... diye başlayan tamlamalar kurdum pişmanmıyım hayır :D kız-*sw zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

SmhGwz link=topic=52912.msg548162#msg548162 date=1330274714' Alıntı:
Smile kullanan warmı ?

bende son 1 aydır ttnetten bıuktım hergun şikayet ediyorum tık yok adamlarda bilmedim gün yüzüne çıkmayan kufurlere başladım :D
Ben smile kullanıyorum sınırsız olanından 8 mbps aylık 35-55 gb arası 55 tl. Sorun yok kesilme yok ama upload hızı birazcık düşük.

Bir ay önce ttne ten aradılar uzun süredir abone olduğumdan dolayı şubat ayı nın ücretsiz olmasını istemeyi onaylıyormusun dediler, bende evet onaylıyorum dedim iki gün önce cep telefonuma gelen mesajda şubat ayı faturasını 28 ine kadar ödemenizi hatırlatırız diyor.Günde beş kez kesilmesi de cabası. sop-*-sa

Şu ttnet ten hemen ayrılacağım ama iki yıllık sözleşmem var,şimdi ayrılmaya kalkarsam sözleşmeyi bozduğumdan dolayı birsürü para isteyeceklerdir. Sık sık kesilme meydana gelen mevcut durum düzelmezse sözleşmem biter bitmez ayrılacağım. :(

sealmarkadaşlar bende ttnet kullsnıyorum sınırlı 4 gb 30 lira ödeme gerekirken 6070 geliyor kotamı 6 gb yaptım şimdi 153 lira geldi kotama baktım 7gb ı biraz geçmiş bukadar gelmesi normal dışı değilmi duva*-*0 : ' (