İnternetten Alışveriş Yapacaklara Tavsiyeler

Arkadaşlar sıklıkla hepsiburada ve n11.com u kullanıyorum birkaç tavsiye vereceğim.

N11

- Öncelikle n11 i tercih etme sebebim mağazalara soru sorabiliyoruz ve mağazalar en geç 1 gün içinde size geri dönüyor.

- n11 de arama kısmına girin alacağınız ürünü yazın daha sonra sağ üst kısımdan yorumlara göre sıralayın ve ürün pahalı da olsa ilk başta yorumu fazla olan ürün açın ve yorumları okuyun.

- Yorumları okuyup alacağımız ürüne karar verdikten sonra sırada hangi mağazadan almalıyız bu sorun var n11 de mağaza puanının %98 ve üzeri ve mağaza adının altında 2 tane rozet olmasına dikkat edin bu mağazalar ile alışveriş yaptığınızda sorun yaşama oranınız çok düşük.

- Eğer aynı fiyata 2-3 tane iyi mağaza bulduk veya aralarında çok bir fark yoksa ürün sayfasındaki teslimat bilgisi başlığına tıklayın ve gönderdiği kargo firmasına ve göndereceği şehre bakın. Örneğin Ankara da iseniz ve Ankara'da olan bir mağazayı seçersiniz ürününüz kolayca size ulaşır. Bunun yanında kargo firması da önemli eğer yaşadığınız bölgede sorun yaşamadığınız bir kargo firması varsa ürünlerin teslimat bilgilerine bakarak onu tercih edebilirsiniz.

- Bunun yanında mağazanın puanı yüksek de olsa teslimat bilgisi kısmında ücretsiz kargo veya alıcı öder 9.90 TL gibi yazan ürünleri tercih edin eğer alıcı öder yazıp hiçbir ücret yazmıyorsa ürün geldiğinde sürpriz yaşayabilirsiniz.

- Diyelim ürün geldi çalışmıyor bu durumda yapacağınız şey siparişlerim kısmına girip iade et butonuna basınız. Alacağınız kod ile kargoya vererek ücretsiz iade edebileceğinizi unutmayın.

Hepsiburada

-Hepsiburada seneler önce sadece kendi ürünlerini satardı fakat şu an farklı satıcılar bulunmaktadır.

-Sorun yaşamamanız adına satıcısı hepsiburada olan ürünleri sol sekmeden filtreleyerek bakabilirsiniz.

Herkese iyi alışverişler.

Belli basli alisveris sitelerini tercih edelim.Bazi alisveris siteleri ulusal kanallara reklam vererek guven verip siparis aliyor ama urun gondermiyor...Aralik 2019 da istanbul bilisim diye bir yerden smart tv aldim,urunu gondermediler 45 gun sonra siparisi iptal edip para iadesi istedim.Telefona bakmazlar,mailleri cevaplamazlar ...tuketici hakem heyeti vs.Kendi paranla rezilsin...6 ay sonra parami hesabima iade etmişler. Arada mail atiyorlar "seni ozledik"diyorlar.Birde odemelerinizi brnim gibi daha hesapli oluyor diye nakit havale yapmayin.Parayi almak icin dava acmaniz gerekiyor muş...Kredi kartina taksitli alisverislerde ilk taksit haric kalanina bankaya odeme itirazi yapip alisveris yapip memnun olmadiginiz tarafin paranin tamamini almasini engelleyebiliyorsunuz...
ISTANBUL BILISIM gibi yerleri cimri yada akakce gibi yerler fiyat siralamasina koymuyor, buna da dikkat...

Belli basli alisveris sitelerini tercih edelim.Bazi alisveris siteleri ulusal kanallara reklam vererek guven verip siparis aliyor ama urun gondermiyor...Aralik 2019 da istanbul bilisim diye bir yerden smart tv aldim,urunu gondermediler 45 gun sonra siparisi iptal edip para iadesi istedim.Telefona bakmazlar,mailleri cevaplamazlar ...tuketici hakem heyeti vs.Kendi paranla rezilsin...6 ay sonra parami hesabima iade etmişler. Arada mail atiyorlar "seni ozledik"diyorlar.Birde odemelerinizi brnim gibi daha hesapli oluyor diye nakit havale yapmayin.Parayi almak icin dava acmaniz gerekiyor muş...Kredi kartina taksitli alisverislerde ilk taksit haric kalanina bankaya odeme itirazi yapip alisveris yapip memnun olmadiginiz tarafin paranin tamamini almasini engelleyebiliyorsunuz...
ISTANBUL BILISIM gibi yerleri cimri yada akakce gibi yerler fiyat siralamasina koymuyor, buna da dikkat...

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70
İstanbul bilişimden çok şikâyet vardı, hatta en son konu açmışlardı İstanbul bilişim battı sakın alışveriş yapmayın diye

İstanbul bilişimden çok şikâyet vardı, hatta en son konu açmışlardı İstanbul bilişim battı sakın alışveriş yapmayın diye
Yok abi adamlar in battigi falan,boyle bir yol tutmuslar.Trt1 de reklamlari dönüyor. Cazip fiyatlar verip milleti dolandırıyorlar. Beni ve yuzlerce kisiyi magdur etmişler. Millet bilsin de magdur olmasin diye yazdim.Hatta bu baslik altinda kim,nerden,nasil magdur edildiyse yazsin bizde ogrenelim veya tavsiye edilen yerleri ogrenelim...

Hala satış yapmaya devam ediyorlar çok fazla mağdur birikti Facebook ta falan grup oluşturuldu cimer, tüketici hakları VS her yere şikayet edildi fakat devlet te bişey yapmıyor hala satmaya devam ediyorlar. Bende tezgahlarından geçtim her yere şikayet ettim fakat bir sonuç yok

Bu konu çok güzel oldu bence de.
İnsanların internette sorun yaşadığı firmaları teşhir ederek başkalarına yardımcı olması gereklilik haline geldi.
Şimdi bende yakın zamanda başımdan geçen bir olayı anlatayım.
Linkini paylaştığım: https://www.hasere.co/ sayfadan " https://www.hasere.co/rats-death-fare-zehiri-25-kg-zehir-istasyon-hediyeli " Rats Death Fare zehiri 2,5 kg - zehir istasyonu hediyeli ürünü aldım. Nedem bu siteden aldım adamların Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Trendyol gibi sitelerde de satışı var. Adamlar ürünü göndermedi. Telefonu açan yok, Whatsapp numarası koymuşlar numaraya tanımlı whatsapp yok, Girdim baktım N11 Trendyolda da kargolama ile alakalı sorun yaşayanlar olmuş.Neyse işte Arkadaşlar dolanrıcı sanırım şimdi paramı kurtarmaya çalışıyorum. Alırım bir şekilde ama zaman alır.

Merhaba ben daha önce hepsi buradan alışveriş yapıyordum ürün çeşidi daha fazla olduğu için sonra gitti gidiyor'dan almaya başladım Yukarıda yazıldığı gibi hepsi burada farklı satıcılardan oluşuyor oda Çin firmasına devroldu sanırım,gitti gidiyor ebay iştiraki zaten siteler ve satıcılardan değilde kargo firmaları ile sorunlar yaşadım.

Tanınmış siteleri kullanın Hepsiburada tel alırken sorun oldu aldım görünüyor hesapta görünmüyor bankada kesinti var e posta yolladım parayı iade ettiler iş çözüldü başka siteden aldım kredi kartlarinida internete alışverişe kapayın mümkünse geçici kapalı tutun isbankasi kartımla 7500tl 6yil önce bein sportta oyun oynanmış mesaj gelince aradım müşteri hizmetlerini kapattım teyit ettirdim hepsini iptal etti sadece 37tl sini ödersin dedi bende bankaya gitmedim 1hafta sonra 4200tl daha çekim oldu mesaj geldi müşteri hizmetlerini aradım nasıl olur da kapalikartimdan kullanıyorlar görevli paranın kesildiğini ödemem gerektigi ni söyledi bende 37tl harici odemeyecegimi söyledim bana 37tl teyit ettiniz kayıtta var dedim ve kartım yenilenmesi için kapatıldı nasıl oluyor deyince alttan alldi bankaya gidip dilekçe yzdim memur sadece teyit edilen harici odemezsin dedi 6ay sonra bir kuruş dahi ödemeden kurtuldum bu bana kulağıma kupe oldu tüm kartların internete kapalı kullanmiyorsan kartida geçici kapalı tutuyor um pos makinalarında dahi kullanilmiyor

Bu konu çok güzel oldu bence de.
İnsanların internette sorun yaşadığı firmaları teşhir ederek başkalarına yardımcı olması gereklilik haline geldi.
Şimdi bende yakın zamanda başımdan geçen bir olayı anlatayım.
Linkini paylaştığım: https://www.hasere.co/ sayfadan " https://www.hasere.co/rats-death-fare-zehiri-25-kg-zehir-istasyon-hediyeli " Rats Death Fare zehiri 2,5 kg - zehir istasyonu hediyeli ürünü aldım. Nedem bu siteden aldım adamların Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Trendyol gibi sitelerde de satışı var. Adamlar ürünü göndermedi. Telefonu açan yok, Whatsapp numarası koymuşlar numaraya tanımlı whatsapp yok, Girdim baktım N11 Trendyolda da kargolama ile alakalı sorun yaşayanlar olmuş.Neyse işte Arkadaşlar dolanrıcı sanırım şimdi paramı kurtarmaya çalışıyorum. Alırım bir şekilde ama zaman alır.
Konu sonuçlandı yazayım dedim.
Firmanın telefonlarını yılmadan usanmadan arama sonucunda bir vatandaş telefonu açtı konuştum direk
+hasere.co dan fare zehri aldık neden göndermediniz dedim arıyorum telefonu açan eden yok hayırdır dolandırıcı mısınız diye bi giriş yaptım.
adam gayet sakın karşıladı, ben kavga ederiz diye hayal ediyordum
-afendim bir yanlışlık falan olmuştur numaranızı görüyorum ben ilgileneceğim falan dedi.
+aha numaramı da gördünüz şimdi telefonlarımı da açmayacaksınız daha.Bana bire cep numarası verin isminizide söyleyin kiminle görüşüyorum ben.
-İsmim Cihan 0535 338 1735 ama ben ilgileneceğim gün içinde kargoya verilecek size ptt meseaj atar takip numarasını.
+muhtemelen vermiyeceksiniz ama öyle olsun.
dedim konuşma sonlandı.
Ptt mesaj falan atmadı.
Bugün tekrar aradım iş telefonunu açan olmadı, Cep telefonunu açan olmadı, Whatsap numarasını açan olmadı. Dün verdiği numaraya mesaj attım kargo bilgi mesajı gelmedi, aradımtam da tahmin ettiğim gibi telefonuda açmadın konu için ne diyeceksin diye yazdım gönderdim.
Adam 30 dk içinde geri döndü efendim dün ben görüştüm arkadaşlarla kargonuzu gönderdiler ptt ile alakalı bir sorun olmuş olabilir arkadaşlara bilgi verdim bugün size kargo takip numarası paylaşacaklar dedi. Ben yine tamam dedim kapadık telefonu.
şimdi cumadan geldim
Rat's Death 2.jpeg
Rat's Death 1.jpeg

ürün aras kargo tarafından getirilmiş.
Son sözü rahmetli Kemal Sunal'ın bir repliği ile bitirelim: " Durum aynı bu minval üzeredir hakim bey. Söyleyin şimdi: Suçlu kim?
Söyleyin şimdi: bu adamdan birkez daha alışveriş yapılır mı?

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Konu sonuçlandı yazayım dedim.
Firmanın telefonlarını yılmadan usanmadan arama sonucunda bir vatandaş telefonu açtı konuştum direk
+hasere.co dan fare zehri aldık neden göndermediniz dedim arıyorum telefonu açan eden yok hayırdır dolandırıcı mısınız diye bi giriş yaptım.
adam gayet sakın karşıladı, ben kavga ederiz diye hayal ediyordum
-afendim bir yanlışlık falan olmuştur numaranızı görüyorum ben ilgileneceğim falan dedi.
+aha numaramı da gördünüz şimdi telefonlarımı da açmayacaksınız daha.Bana bire cep numarası verin isminizide söyleyin kiminle görüşüyorum ben.
-İsmim Cihan 0535 338 1735 ama ben ilgileneceğim gün içinde kargoya verilecek size ptt meseaj atar takip numarasını.
+muhtemelen vermiyeceksiniz ama öyle olsun.
dedim konuşma sonlandı.
Ptt mesaj falan atmadı.
Bugün tekrar aradım iş telefonunu açan olmadı, Cep telefonunu açan olmadı, Whatsap numarasını açan olmadı. Dün verdiği numaraya mesaj attım kargo bilgi mesajı gelmedi, aradımtam da tahmin ettiğim gibi telefonuda açmadın konu için ne diyeceksin diye yazdım gönderdim.
Adam 30 dk içinde geri döndü efendim dün ben görüştüm arkadaşlarla kargonuzu gönderdiler ptt ile alakalı bir sorun olmuş olabilir arkadaşlara bilgi verdim bugün size kargo takip numarası paylaşacaklar dedi. Ben yine tamam dedim kapadık telefonu.
şimdi cumadan geldim Ekli dosyayı görüntüle 50473Ekli dosyayı görüntüle 50474
ürün aras kargo tarafından getirilmiş.
Son sözü rahmetli Kemal Sunal'ın bir repliği ile bitirelim: " Durum aynı bu minval üzeredir hakim bey. Söyleyin şimdi: Suçlu kim?
Söyleyin şimdi: bu adamdan birkez daha alışveriş yapılır mı?
Kardeşim senin adina sevindim, geçmiş olsun. Benim ISTANBUL BİLİSİM maceram tam 6 ay sürdü. Bazi gunler işi gucu biraktim,bunlari aradim.CIMER e yazdim.Tuketici haklarina bir sürü evrak hazirladim.Adamlar cok bilincli,faturaniz hazırlanıyor yalaniyla uyutuyor,oyalıyor. Işin ilginc yanı eşe dosta sen mahcup oluyorsun, bir iş yaptik ele gune rezil oluyoruz...
Devletin bu alanlarda faaliyet gösteren firmalari dikkatle takip etmesi lazim,ornegin bit firmaya dair ayni sikayetler çoğalıyorsa denetimi arttiracak.Benim parami iade ettilerse,tuketici haklari sayesinde diyorum.Magdur kisilerin oyalanmadan resmi kanallara muracati şart...

Merhaba arkadaşlar Benimde başımdan geçen bir kaç olayı oldu . ama bunlardan en problemlisini HEPSİBURADA da yaşadım bilgisayar için mouse aldım sorunsuz geldi

ardından bir süre sonra ürün bozuldu. tabiki hepsiburada bir kargo kodu verdi gönderdim ürün için aradılar tamir ücreti 130 tl dediler

bende kendilerine garantili üründen nasıl ücret alıyorsunuz dedim onlarda ürün kırık kırık ürün garantiye girmez dediler ürünü ben kırmamıştım. hepsiburada nın

elinde ürünü kırmışlar kırık şekilde göndermişler suçu bana attılar allahtan garantiye göndermeden önce fotoğrafları vardı kırık olmadığına dair gittim tüketici hakem

heyetine dilekçemi verdim hepsiburadayı şikayet ettim ve paramı aldım üstünede hediye çeki aldım. ama fotoğraf çekmemiş olsam adamlar bana benim suçum olmayan

bir ücreti yansıtacaklardı. velhasıl böyle bir durumla karşılaştım bir seferde aldığım bluetooth adaptörünün markası farklı çıktı kutuda xioami yazıyor kutuyu açtım farklı

bir ürün ve farklı tipte biri alıp içindeki kaliteli kulaklığı ile değiştirip iade etmiş onlarında gözünden kaçmış birde böyle birşey atlattım

İSTANBUL BİLİŞİM den bende elektrik li süpürge aldım,ne zaman gelir diye aradım stokta Yok gelince gondercez dediler 1ay gondermeyince para iadesi istedim ama 3ay gondermediler telefon larimı açmıyor, hiç bu işlem yapmıyor lardı,
Çıktım yola genel müdürlüğü ne gittim benim gibi bi sürü insan gelmiş parayı kurtarmaya çalışıyor lar , bağırdım çağırdım paramı almadan hiç biyere gitmicem, yarın hesabınıza yatırcaz ben yok şimdi istiyorum.en son 2saat içinde yatırcaz dediler param yattığına dair mesaj geldi.kontrol ettim ayrıldım 670 liraydı

Benimde başıma gelen bir olayı anlatayım GittiGidiyor sitesinden telefon bataryası sipariş ettim ancak 4 gün geçmesine rağmen kargoya vermedi aynı zamanda mesajlarıma da cevap vermedi siparişi iptal edip başka bir satıcıdan sipariş ettim oda aynı şekilde ne kargoya verdi ne mesaja cevap verdi (her 2 satıcının da memnuniyet puanı %95seviyesindeydi) onuda iptal edip n11 sitesinden aldım ertesi gün kargoya verildi. Bu süreçte10 gün telefonu kullanamadım çünkü şarjı 4 saat dayanıyordu mecburen evdeki eski emektara geri döndük

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70