Ipard Programı Kapsamında Makina ve Ekipman Alımı

Merhaba arkadaşlar.
Çok yakın zamanda ıpardın süt üreten tarımsal işletmeler projesine başvurmayı düşünüyorum.Gerekli evrakları hazırlamaya başladım ve bir danışmanla anlaşma aşamasına geldim sayılır.Sizlere sormak istediğim destek kapsamında alınması zorunlu makina ekipman hariç,hangi makina ,ekipmanları almalıyım.Şunu kesin al işine çok yarar veya işe yaramaz alma dediğiniz ürünler varmı? Markalarıyla birlikte yardım ederseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler :)

Ynt: Ipard Programı Kapsamında Makina ve Ekipman Alımı

Öncelikle hakkinzda hayırlısı allah yardimciniz olsun naçizane görüşüm nasil ki. Işletmede süt sagim sistemi yem karma makinası şart ise hayvan kasagi maknasida şart kendi adıma konuşuyorum balya mak yem karma mak traktör aldım örnek veriyorum balya makinası sadece sezonda çalıştı şimdi yatıyor bence gerekli 365gün bir fiil çalışan makina ha olmazsa olurda ama o kadar alet ekipman alınıyor arasına sikistirin hayvanın rahatı için kasagi şart

danışmanını iyi seçeceksin birde tedarikçi firmanı takıdıgın yerde telefondan arayabilirsiniz yazacagım fakat uzun olacagı için telefonumu yazıyorum ha ben ne danışman nede tedarikçi firmayım bak hiçbir şey almayacagım diyordum adam kaşla göz arasında otobüsde giderken 4kaşagı sıkıştırdı

POYRAZLI TALHA link=topic=87062.msg1046556#msg1046556 date=1450449710' Alıntı:
Sorunun cevabı değil ama danışmanınızı iyi seçin bizim gibi umudunuz boşa çıkmasın :) Tekrar yazılcaz Allah izin verirse takiip..

Nasıl bir sorunla karşılaştınız? Proje mi onaylanmadı? sakıncası yoksa yazarsanız sevinirim.

Ağır Abi link=topic=87062.msg1046590#msg1046590 date=1450453328' Alıntı:
Öncelikle hakkinzda hayırlısı allah yardimciniz olsun naçizane görüşüm nasil ki. Işletmede süt sagim sistemi yem karma makinası şart ise hayvan kasagi maknasida şart kendi adıma konuşuyorum balya mak yem karma mak traktör aldım örnek veriyorum balya makinası sadece sezonda çalıştı şimdi yatıyor bence gerekli 365gün bir fiil çalışan makina ha olmazsa olurda ama o kadar alet ekipman alınıyor arasına sikistirin hayvanın rahatı için kasagi şart

Teşekkür ederim abi,Allah razı olsun.
Kaşağıyı not ettim :)

mstafa link=topic=87062.msg1046601#msg1046601 date=1450454406' Alıntı:
danışmanını iyi seçeceksin birde tedarikçi firmanı takıdıgın yerde telefondan arayabilirsiniz yazacagım fakat uzun olacagı için telefonumu yazıyorum ha ben ne danışman nede tedarikçi firmayım bak hiçbir şey almayacagım diyordum adam kaşla göz arasında otobüsde giderken 4kaşagı sıkıştırdı

abi uzun uzun yazabilirsin sorun değil,hem benim gibi bu işe girmeyi düşünenlere fikir vermiş olursun :)

karahasanoğlu link=topic=87062.msg1046864#msg1046864 date=1450514896' Alıntı:
Nasıl bir sorunla karşılaştınız? Proje mi onaylanmadı? sakıncası yoksa yazarsanız sevinirim.

Onaylanmadan iptal oldu. Biz alırken nerdeyse her yazılanın dosyası onaylanıyordu bizim danışmanın sadece Polatlıda 50 civarında dosyası iptal oldu. Tabi bunun bir de Polatlı dışında da birçok çitfçinin dosyasını yakmış. İptal olma sebebine her dosya için gerekli olan evrakı fotokopi çektirip her dosyaya aynısını koymuş biz öyle duyduk. Bir de danışman bayiyle anlaşmalıydı biz sonradan Case almaya karar verdik eniştem de Ankarada başka bayiyle anlaştı muhtemelen diğerleri de karar değiştirdi bu yüzden bayinin oyun oynayabileceğini de düşünüyoruz. Şimdi danışman kayıp, danışmanlık şirketi 3 maymun modunda. Dosyalar da adamda kaldı yeniden yazılmak için tekrar dosya hazırlamamız gerekecek. Çiftçi katılım sertifikasını tekrar çıkarttırabilir miyiz belki siz bilirsiniz?