İşte İlk Android'li Nokia 6

Android işletim sistemli ilk Nokia olan Nokia 6, satışa sunuldu. Snapdragon 430 işlemci, 4GB RAM, 64GB dahili hafıza, 16MP kameraya sahip olan Nokia 6, dikkat çekmeyi başardı.

Bir zamanların cep telefonu denilince ilk akla gelen ismi Nokia'nın uzun zamandır zor günler geçirdiğini hemen herkes biliyor. Microsoft tarafından satın alınan, sonrasında Foxconn'a satılan Nokia, Android işletim sistemli akıllı telefonlarıyla yeniden atak yapmayı hedefliyor.

HMD Global ile küllerinden doğmayı planlayan Nokia, bu doğrultuda ürettiği ilk akıllı telefon Nokia 6'yı piyasaya sürdü.

Nokia 6'nın teknik özellikleri şu şekilde:

Ekran:
5.5-inç 1080p, 2.5D kavisli, Gorilla Glass koruyucu

İşletim sistemi:
Android 7.0

İşlemci:

Qualcomm Snapdragon 430

Grafik işlemci:
Adreno 505

Bellek:

4GB RAM

Hafıza:

64GB dahili

Kamera:
16-megapiksel f/2.0

Ön kamera:
8-megapiksel

Batarya:
3000 mAh, Quick Charge 3.0

iste-ilk-android-li-nokia-6-9142641_1610_m.jpg

Nokia Microsoft yüzünden geride kaldı şimdi biraz toparlar bu firma aslında lastik ürünler üreticisiymiş sonradan elektronik ürün pazarına girdi. Sony telefon pazarında tutunamayınc Ericsson'u aldı hatırı sayılır yere gelince ortaklıktan ayrıldı şu an iyi konumda.

Ben bu konuda diyorum ki zamanında 2009 gibi galiba yanlış olmasın nokia microsoft ile anlaşacağına google anlaşsaydı bugün samsung diye marka olmazı adım gibi eminim. Android yazılımı sayesinde samsung uçtu nokia ise dibe gitti yazık oldu. sağlam ve kaliteli bir telefondu hala da öyle gözümde.

Zamanında ikinci elde alan yoktu samsungu, nokinanın ölüsü para idi.

Ben bu konuda diyorum ki zamanında 2009 gibi galiba yanlış olmasın nokia microsoft ile anlaşacağına google anlaşsaydı bugün samsung diye marka olmazı adım gibi eminim. Android yazılımı sayesinde samsung uçtu nokia ise dibe gitti yazık oldu. sağlam ve kaliteli bir telefondu hala da öyle gözümde.

Zamanında ikinci elde alan yoktu samsungu, nokinanın ölüsü para idi.

Ben 2003 yılından beri S.E ve Sony kullanıyorum bi ara Nokia 8210 kullandım sağlam bulsam alırım haricinde Nokia ve diğer markalara ısınamadım. Panasonic,Siemens,Motorola,Alcatel ortalıkta yok zaten Motorola Lenovo bünyesine geçti galiba.

Ben 2003 yılından beri S.E ve Sony kullanıyorum bi ara Nokia 8210 kullandım sağlam bulsam alırım haricinde Nokia ve diğer markalara ısınamadım. Panasonic,Siemens,Motorola,Alcatel ortalıkta yok zaten Motorola Lenovo bünyesine geçti galiba.

Ben NOKİA 3210 3100 5210 6600 5800 ve C6-01 sonra General Mobile aldım 3 yıl odlu nokia yetişirse samsun yerine nokiayaya geçeriz tekrar hele biraz çıksın piyasaya :)

Nokia başkadır. 2006 da N70 almıştım halen daha duruyor çalışır vaziyette. Şuan İphone 6 kullanıyorum N70 te yapabildiğim bazı şeyleri İphoneda yapamıyorum ne yazıkki.

Nokia başkadır. 2006 da N70 almıştım halen daha duruyor çalışır vaziyette. Şuan İphone 6 kullanıyorum N70 te yapabildiğim bazı şeyleri İphoneda yapamıyorum ne yazıkki.
Kardesim kusura bakmada kizma nolur 3000 tl yakin para veriyorsunuz (ben hic ipohe almadim kullanmadim) muzik paylasimi yok hafiza karti yok arka kapak acilmaz sebeke uzerinden goruntulu konusma yok (sadece iphonedan iphona) yazzik degilmi o kadar paraya

Kardesim kusura bakmada kizma nolur 3000 tl yakin para veriyorsunuz (ben hic ipohe almadim kullanmadim) muzik paylasimi yok hafiza karti yok arka kapak acilmaz sebeke uzerinden goruntulu konusma yok (sadece iphonedan iphona) yazzik degilmi o kadar paraya

Göreceli bir kavram şimdi. Ben daha önce N70 ile ipod touch 4g 32gb beraber kullanıyordum. İphonedan daha yüksek beklentim vardı ama öyle değilmiş. Hafıza sorunu yok 64gb zaten telefon. Müzik paylaşımı olmaması, korsan müzik paylaşımı olmasın herkes albüm satın alsın diye. İşte neyi var uygulamaları gelişmiş özel kitleri vs var. Alışmaya bağlı birazda.

Göreceli bir kavram şimdi. Ben daha önce N70 ile ipod touch 4g 32gb beraber kullanıyordum. İphonedan daha yüksek beklentim vardı ama öyle değilmiş. Hafıza sorunu yok 64gb zaten telefon. Müzik paylaşımı olmaması, korsan müzik paylaşımı olmasın herkes albüm satın alsın diye. İşte neyi var uygulamaları gelişmiş özel kitleri vs var. Alışmaya bağlı birazda.
Abi mumkunse benim o kadar pahali aliskanligim olmasin 😂 neyse hayirli olsun biz telefonlari satip nokia cikinca nokia alalim en iyisi

Her şey müzik paylaşımı hafıza kartı takımıyla bitmiyor ki, iphonenin kullandığın işletim sistemi iOS kolay Kolay yıkılacak bir sistem değil, fakat android telefon 1000-1500 arası bir şey alırsanız kesinlikle ama kesinlikle maksimum 2 yılı vardır sistemde aksaklıklara, yavaşlamalara falan. Ki androitin iyisini alsanız onlarında 3lira fiyatları var ki onlarda da yavaşlama söz konusu. Ve androide çok kolay virüs bulaşabiliyor iOS da bu durum sıfır. Bence android yerli üretim motorlar gibi perkins motoru alan motor çıkartıyor, android işletim sistemini alan da telefon çıkartıyor. Fakat iOS bambaşka gerçekten kullanmadan anlaması zor

• Beğen
Tepkiler: aoboran
Her şey müzik paylaşımı hafıza kartı takımıyla bitmiyor ki, iphonenin kullandığın işletim sistemi iOS kolay Kolay yıkılacak bir sistem değil, fakat android telefon 1000-1500 arası bir şey alırsanız kesinlikle ama kesinlikle maksimum 2 yılı vardır sistemde aksaklıklara, yavaşlamalara falan. Ki androitin iyisini alsanız onlarında 3lira fiyatları var ki onlarda da yavaşlama söz konusu. Ve androide çok kolay virüs bulaşabiliyor iOS da bu durum sıfır. Bence android yerli üretim motorlar gibi perkins motoru alan motor çıkartıyor, android işletim sistemini alan da telefon çıkartıyor. Fakat iOS bambaşka gerçekten kullanmadan anlaması zor
Dogrudur hic kullanmadim bana biraz garip geliyor arkadasinda dedigi gibi aliskanlik

O işlemciyi yakıştırmadım ben s 430 nedir ya 1.4Ghz hızında s820 kullanmasını beklerdim. Çıkış yapmak istiyosa en iyisi ile çıksın. Ram 4gb ama lpddr3 lpddr4 çok daha hızlı. Lg g5 galaxy s7 nin çok gerisinde