işte kangal

Ynt: işte kangal

kangal köpekleri kurda karşı koyabailen nadir türlerdendir. bunu sağlayan tek şey ise kangalın omurgasıdır. kangal ve kurt karşı karşıya geldiğinde boğuşma olursa kurt en iyi kangalı bile affetmez ama kangal burada gizli silahını kullanır. kurtla havada omuz omuza çarpışır. kangalın omurgası güçlü olduğundan ona bir şey olmaz ama kurdun omurgası kırılır. kangal efsanesinin bilimsel açıklaması budur :))) paylaşmak istedim...

ceya023 link=topic=51986.msg530966#msg530966 date=1328655242' Alıntı:
valla bizim köpegin hayatı tehlikede napacaz bilmiyorum tek oldugu için pek ayrılmıyor evin etrafından evin yanına kadar geliyor kurtlar.. hızan zamanları tekte gezmiyorlar.. çok tehlikeliler insanada saldırıyolar evvelki senelerde bi motorsikletliyi karlı havada 3-4tane kurt ta köyüne varana kadar kovalamışlardı adam donmuştu soguktan elleri tedavi görmüştü sonrasında.. karlı oldugu için yol da suratlide gidemiyormuş elinde levye ile öbür elide motor sikleti kontrol ederek köye varmış..
en iyi yöntem köpeği ahıra kitlemek. bir de iyi kötü bi önlem köpeğin boynuna sivri zırh takın. kurt boğazlayamaz.

uraltay link=topic=51986.msg530974#msg530974 date=1328655703' Alıntı:
en iyi yöntem köpeği ahıra kitlemek. bir de iyi kötü bi önlem köpeğin boynuna sivri zırh takın. kurt boğazlayamaz.

taktık zaten boynuna ama kurtlar fazla köpegi canlı canlı parçalarlar internette videolarını gördüm ürktüm valla... izle bak bi çakala havada nasıl parçalıyorlar... yani en güçlü köpegi koy dayanamaz her biri bir yerden tutup çekiyor hayvan hareket edemiyor ki kaçsın cırpınsın..

Wolves vs coyote [HD]

))) Bu kadar korkmayin yaw.. Yavuz gardas, havalar biraz düzelene kadar iceri alin geceleri. Yazik etmeyin hayvana. Kaninda kurtculukda olsa kurdu görünce gidecektir. Sonunu sen düsün iste. Bizim 10 aylik bi enigimiz kurtlarin köye geldigi sene gece kayboldu gitti. Biz hala övünüyoz kurda gitti diye ama enik artik yok.))) Bu arada videoda gördügünüz kurtlarla bizim anadolu kurdunu karistirmayalim. Hele o internetteki resimlerla alakasi yok. Bizim anadolu kurdu 40 45 kiloluk hayvanlardir...Ama kendi ebatindan cok fazla iri tecrübesiz köpekleri aksam yemegi yapacak kadarda güclüdür..

yaw 4 tane kurt tabi bi kangalı alt eder ama teke tek yada 2 ye tekde olsalar kangal onları bagor bırakır kangalına göre değişir bu kangalın kaç cinsi var benim ayıboğanı boğacak köpek yok kangal kadar sadık ve oturaklı köpekde yok öldürmeye niyeti yoktur kangalın ar damarına basarsan affetmez bu videoyu atıyorum ama yanlış anlamayın kangalın dövüşteki tekniğine taktiğine bi bakın.. http://facebookvideoindir.me/kangal-vs-pitbull-dovus-18.html

Black.Boyss.37 link=topic=51986.msg537194#msg537194 date=1329203818' Alıntı:
yaw 4 tane kurt tabi bi kangalı alt eder ama teke tek yada 2 ye tekde olsalar kangal onları bagor bırakır kangalına göre değişir bu kangalın kaç cinsi var benim ayıboğanı boğacak köpek yok kangal kadar sadık ve oturaklı köpekde yok öldürmeye niyeti yoktur kangalın ar damarına basarsan affetmez bu videoyu atıyorum ama yanlış anlamayın kangalın dövüşteki tekniğine taktiğine bi bakın.. http://facebookvideoindir.me/kangal-vs-pitbull-dovus-18.html
hay ben öyle şeylerden zevk alan adamların ağzına tüküreyim. yazık hayvanlara be yaw. pitbull da boyunu posunu bilsin, kaçsın gitsindi yaw. boğuldu kaldı yazık!

İSHAK ÇAVUŞ AYDIN link=topic=51986.msg537682#msg537682 date=1329244694' Alıntı:
;D ;D yaw kurt gelince beni arayın unc. karabaşı getiriyim.kurtlar asla geçemez sop-*-sa sop-*-sa
uncularin karabas bi ara iyi estirdi meydanlarda ama kurtlarla tecrübesi oldugunu sanmam. cemal denerin o sari cakal ite gelene kadar firtina gibiydi. o macta cok yazik oldu...

uraltay link=topic=51986.msg537567#msg537567 date=1329239626' Alıntı:
hay ben öyle şeylerden zevk alan adamların ağzına tüküreyim. yazık hayvanlara be yaw. pitbull da boyunu posunu bilsin, kaçsın gitsindi yaw. boğuldu kaldı yazık!
boyunu bilmesi gerekir böyle seylerden zevk almıyorum buraya atma amacım kangalın öldürmeye niyetli olmaması ve tekniği tabiki yazık göz göre göre bi canı katlediyorlar ne kadar pitbullda olsa yazık yani can tasıyor o hayvanda ...