Jd 5083 & kubota m7040

Daha çok sağlamlık ve yakıt yönünden hangisi daha iyidir .çok kararsız kaldım kullananlar bilgi verebilir mi ?
Tonla para vereceğiz doğru karar vermeliyim . Çekiş konusunda , 5 li 9 numara yaylı pulluk ve çekili goble dışında ağır işte kullanmayacağım ..

Daha çok sağlamlık ve yakıt yönünden hangisi daha iyidir .çok kararsız kaldım kullananlar bilgi verebilir mi ?
Tonla para vereceğiz doğru karar vermeliyim . Çekiş konusunda , 5 li 9 numara yaylı pulluk ve çekili goble dışında ağır işte kullanmayacağım ..
5083 yerine5085 m jd daha iyi bir tercih olur kalite yönünden , 5720 daha özelliklidir, kubato az yakabilir hafif motor ona göre çekişi vardır , benim tercihim jd .

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Kubato hafif traktör özellikle çeltik ve git-gel işine yoğun kullanılmakta yakıt ekonomisinde önde bir ürün! Ancak ağır işlerde istenilen performansı veremiyebilir! Jd 5093 5625 kullanıyoruz biz çok memnunuz özellikle 5625 yakıp performansında çok iyi 5083 ün o serinin devamı! Arıza konusunda iki traktörde arızayı sevmez kubatoda var köyümüzde oda arıza yapmıyo ama sahibi hafif işlerde kullanıyo jd biraz yakar kubatodan ancak her işe vurabilirsin! Benim tecrübelerim bunlar genel olarak...

• Beğen
Mısır yerinde 5 9" , 30 cm aralı Alpler sabit pulluğu , 75 hp 3,5 ton ağırlıkta bir traktör çekmiyor. 25 cm aralı , 5 9" , 60 cm çatı yüksekliği olan pulluk tıkama yapmadan mısır yeri sürebiliyor.Traktöründe 4,5 ton ağırlığı olması gerekiyor.
Toprak yapısına göre deneyerek tercih yapmalısınız.

• Beğen
Mısır yerinde 5 9" , 30 cm aralı Alpler sabit pulluğu , 75 hp 3,5 ton ağırlıkta bir traktör çekmiyor. 25 cm aralı , 5 9" , 60 cm çatı yüksekliği olan pulluk tıkama yapmadan mısır yeri sürebiliyor.Traktöründe 4,5 ton ağırlığı olması gerekiyor.
Toprak yapısına göre deneyerek tercih yapmalısınız.
Şuanda bende 3.060 Massey var tek çeker 4 9 numara yaylı pulluğu rahatlıkla çekiyor ... Daha önce 4 çeker kullanmadım . M7040 bu şartlarda 5 li 9 numara pulluk ile rahatlıkla cekermi ?

• Beğen
MF 3.060 , (DIN normu ,radyatör dahil ölçüm), 65 hp, 260 n.m.
Kubota 7040 , 71 hp, 230 n.m. (Radyatör hariç ölçüm),
Traktörde çeki kuvvetinin artması için traktör genel ağırlığının artması gerekir, motor esnekliği artarsa aynı ağırlıkta iki traktör esnekliği yüksek olan daha fazla tonajlı yüke girebilir.9540 Hi Lo, 95 hp , 295 n.m. (test ölçümleri) modeli 5 9" pullukla sürüm yapabilir, bizde tavlı arazide kullanılıyor.

• Beğen
MF 3.060 , (DIN normu ,radyatör dahil ölçüm), 65 hp, 260 n.m.
Kubota 7040 , 71 hp, 230 n.m. (Radyatör hariç ölçüm),
Traktörde çeki kuvvetinin artması için traktör genel ağırlığının artması gerekir, motor esnekliği artarsa aynı ağırlıkta iki traktör esnekliği yüksek olan daha fazla tonajlı yüke girebilir.9540 Hi Lo, 95 hp , 295 n.m. (test ölçümleri) modeli 5 9" pullukla sürüm yapabilir, bizde tavlı arazide kullanılıyor.
Eyvallah bu konuya hakimsiniz ,[emoji122][emoji122]
Şu uzel'in 3000 serileri tarihe karışacak yanarım da ona yanarım ...

Kubato hafif traktör özellikle çeltik ve git-gel işine yoğun kullanılmakta yakıt ekonomisinde önde bir ürün! Ancak ağır işlerde istenilen performansı veremiyebilir! Jd 5093 5625 kullanıyoruz biz çok memnunuz özellikle 5625 yakıp performansında çok iyi 5083 ün o serinin devamı! Arıza konusunda iki traktörde arızayı sevmez kubatoda var köyümüzde oda arıza yapmıyo ama sahibi hafif işlerde kullanıyo jd biraz yakar kubatodan ancak her işe vurabilirsin! Benim tecrübelerim bunlar genel olarak...

5625 kaç model memnunmusunuz ? Herhangi bir arızası oldu mu mesela ... yakıt performans kalite nasıl size göre E serisinden iyi mi ?

5625 kaç model memnunmusunuz ? Herhangi bir arızası oldu mu mesela ... yakıt performans kalite nasıl size göre E serisinden iyi mi ?
2011 model herhangi bir arıza vermedi bi direksiyon amartisörü patladı 150tl ye değiştik yakıtta e serisinin çok önünde traktör aynı zamanda çok atik bizde toplamda 4 traktör mevcuttu fergusonu 8yıl kullanıp sattık biz 5625 e tarla faresi diyoruz! 2 jd bi case var mmf 266G çiftçekerdi bunu sattık 5625 aldık arada dünyalar var yakıt performansta 2011 modelini gözü kapalı tavsiye ederim👍🏻

2011 model herhangi bir arıza vermedi bi direksiyon amartisörü patladı 150tl ye değiştik yakıtta e serisinin çok önünde traktör aynı zamanda çok atik bizde toplamda 4 traktör mevcuttu fergusonu 8yıl kullanıp sattık biz 5625 e tarla faresi diyoruz! 2 jd bi case var mmf 266G çiftçekerdi bunu sattık 5625 aldık arada dünyalar var yakıt performansta 2011 modelini gözü kapalı tavsiye ederim[emoji1303]

Bizde de aynı model aynı traktör var objektif yorum almak için o şekilde sordum :) bende çok memnunum maşallahı var ama köyde mesela jd si olmayan herkeste jd ye karşı bi önyargı var Meksika malı şu malı bilmem ne ... ama kullanmadan yorum yapıyorlar Türk insanı ilginç.. bizde de ufak tefek sorunlar oldu ama arıza 1000 lirayı geçmemiştir o yüzden güzel makine