JD LERİN (g/kws)YAKIT TÜKETİMİ BENZERLERİNDEN FAZLA DENİYOR DOĞRUMU?

Ynt: JD LERİN (g/kws)YAKIT TÜKETİMİ BENZERLERİNDEN FAZLA DENİYOR DOĞRUMU?

arkadaşlar ilginize ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.bendede 5720 var.yakıtından şikayetçi olduğum için bu konuyu açmış değilim.ben yakıtından memnunum yaptığı işe göre iyi.fend in sitesinde adam g/kws değerini çekinmeden yazmış demekki az yakıyor çekincesi yok.diğer markalarda jd de bunların içinde onlarda böle bir bilgilendirme yok.herhalde yakıt konusunda bizden saklanan birdurum var diye düşünüyorum.aldığım malın teknik özellillerini firma bana bildirmek zorundadır.jd nin g/kws değerlerini öğrenen arkadaşlarımızz bizlerle paylaşırsa seviniriz.tşk.

Bu güne kadar kullandığım joh deere modelleri.1975 model 2130 bizzat 27 yıl kullandım.2002 de Başak 2073 le takas ettik.2001 model 5715 4 WD 2010 da 2008 model 6230 premiumla takas yaptık.2005 model 5403 4 WD hala kullanıyoruz.John deerenin yakıtından hiç de şikayetçi değilim.Sonuçta at sahibine göre kişnermiş.Bu arada başka bir sürü markalarda elimizden geçti.Bana hiçbirisi John deerenin tadını vermedi.Kullanmadığım tek marka Fendt.Onada söylenecek söz yok zaten.

benim cok yakın bir arkadaşımda 6330 var 185 litre alıyor . 120 130 dönüm27 li aysan cekti çocuk depo %22 ye düştü. M veya R hic farketmez jhon deere motor . 6330 da ALMAN ;) herneyse çekmez demiyorum arkadaşlar ceker cok ceker cok yakar :) ısrarla aynı şeyi söylüyorum. Masseyle john deere yi yakıt konusunda hic kıyaslamayın. Çekiş konusunda kıyaslayın. 8 saat falan sürmüş 120 130 dönüm yer çekmesi. 10 11 saat calısıcak işte demekki. Öyle bir konusuyorsunki sanki cahil insanız 50 çeşit iş makinası geçti elimizden sadece dediğim şey iş makinelerinin hepsi MAKS 12 13 saat calısmaya göre ayarlıdır. O da tam yükte değil. Ersin EKEN var bizim burada dede dostu bizim büyük çiftçilerden 10.000 dönüm yer işliyorlar aşağı yukarı 105r aldı onun söforude aynı şeyi söylüyor. ben simdi bu kadar önümdeki örneğe mi inanayım senin dediğine mi :)

Cll_ford link=topic=75004.msg884374#msg884374 date=1398543927' Alıntı:
bizim komşuda 55 lik bahçe tümo var adam yumruk kadar traktörü çalıştırmaya korkuyor çok yakıyor diye
o senin dediğin karpuz kabuğu hikayesi 1970lerde kaldı arkadaşım difrensiyel kilidi var artık sürekli 4x4 yani

samecionur17 link=topic=75004.msg885098#msg885098 date=1398722326' Alıntı:
benim cok yakın bir arkadaşımda 6330 var 185 litre alıyor . 120 130 dönüm27 li aysan cekti çocuk depo %22 ye düştü. M veya R hic farketmez jhon deere motor . 6330 da ALMAN ;) herneyse çekmez demiyorum arkadaşlar ceker cok ceker cok yakar :) ısrarla aynı şeyi söylüyorum. Masseyle john deere yi yakıt konusunda hic kıyaslamayın. Çekiş konusunda kıyaslayın. 8 saat falan sürmüş 120 130 dönüm yer çekmesi. 10 11 saat calısıcak işte demekki. Öyle bir konusuyorsunki sanki cahil insanız 50 çeşit iş makinası geçti elimizden sadece dediğim şey iş makinelerinin hepsi MAKS 12 13 saat calısmaya göre ayarlıdır. O da tam yükte değil. Ersin EKEN var bizim burada dede dostu bizim büyük çiftçilerden 10.000 dönüm yer işliyorlar aşağı yukarı 105r aldı onun söforude aynı şeyi söylüyor. ben simdi bu kadar önümdeki örneğe mi inanayım senin dediğine mi :)
Hala şiir yazmaya devam ediyorsun arkadaşım John deere yi kullanan benim sen yakıtı fazla diyorsun sağdan soldan duyduklarınla laf yapıyorsun ya artık cevap bile vermek istemiyorum sana

2009 model 5725 4 ceker (95bg) ile - 4 lü 14 no alpler kalın malzeme pulluk ile - tarla bazı yerde agır bazı yerde hafif. 3-4km yol gidiyoruz. 10 dönüm sürdüm (0.5 dönüm gedik vardı geri geri git gel ugrastırdı azcık) +Klima açıkken 3.6 litre / dönüm yaktı. (burda 1dönüm 2000m2).

BlackStorm link=topic=75004.msg886973#msg886973 date=1399140003' Alıntı:
2009 model 5725 4 ceker (95bg) ile - 4 lü 14 no alpler kalın malzeme pulluk ile - tarla bazı yerde agır bazı yerde hafif. 3-4km yol gidiyoruz. 10 dönüm sürdüm (0.5 dönüm gedik vardı geri geri git gel ugrastırdı azcık) +Klima açıkken 3.6 litre / dönüm yaktı. (burda 1dönüm 2000m2).
1000m2 de 1.8 lt.çok güzel.3-4 km hız biraz yavaş değilmi?

yok o hız değil 3-4km tarlanın uzaklığı. Yolda yakmayıda hesap ediyorum :) . Genelde 15-16 gazdaki dişli resmi var orda kullandım fazla yüklenmedim. Nadiren 20 gazda gittim. Genelde B nin 3 ü ama sık sık B nin 4 ü ile gitmeye çalıştım.

Ayrıca bir tanıdığım dönümde (1dönüm = 2000m2) Case jx90 4x4 ile 5li 12 no ünlü pulluk ile klimasız 2.7-3litre/dönüm arası yaktığını söyledi. Doğruysa John deere 0.5 litre fazla yakıyor denebilir. Diğer marka traktör kullanan arkadaşlarda yazarsa karşılaştırma yapabiliriz.

Arkadaşlar ben traktörden o kadar anlayan biri değilim öğrenci olduğum için ama çiftçilikle uğraşıyoruz elimizde john deere 7930 6230 ve 5625 var geçen sezonda 6080 new holland vardı ve new hollandın yakıtından memnun olmadıkları için babamgilin sattığını biliyorum zaten fazla yaksa ısrarla john deere almazlar bizim traktörler sürekli balya işinde çalışıyor traktörlerde çift şöför var gece gündüz kontak kapatmıyorlar.

tüm cevapları okudum. konu başlığında sorulan (g/kws) verileri bağımsız kuruluşlar tarafında ,tamamen eşit şartlarda yapılır. bu şartları sadece çalışma şartları olarak algılamayın. test yapılacak makinelerin emisyon standartları da eşit olmak zorunda. geçen aldığım bir eğitimden bir kare paylaşacağım. bu resim FT4 emisyon standardında üç farklı marka ile yapılmış gerçek bir test. kusura bakmayın markaları saklamak zorundayım.

gelen cevaplarda yakıt tankı kapasitesi ile ilgili 12 saat çalışmaya göre ayarlanmış gibi bir şey okudum. yok böyle bir şey. keşke depolar 1 tonluk olsa. ikmal için zaman ve para kaybetmezdik.

korku351 link=topic=75004.msg887201#msg887201 date=1399219313' Alıntı:
tüm cevapları okudum. konu başlığında sorulan (g/kws) verileri bağımsız kuruluşlar tarafında ,tamamen eşit şartlarda yapılır. bu şartları sadece çalışma şartları olarak algılamayın. test yapılacak makinelerin emisyon standartları da eşit olmak zorunda. geçen aldığım bir eğitimden bir kare paylaşacağım. bu resim FT4 emisyon standardında üç farklı marka ile yapılmış gerçek bir test. kusura bakmayın markaları saklamak zorundayım.

gelen cevaplarda yakıt tankı kapasitesi ile ilgili 12 saat çalışmaya göre ayarlanmış gibi bir şey okudum. yok böyle bir şey. keşke depolar 1 tonluk olsa. ikmal için zaman ve para kaybetmezdik.
diğer markaları sormayalım jd çok mu yakıyor?

Valla benim bildiğim bir abimiz var bütün traktörleri jd çok fazlada arazi işliyor ve çok yakan bir markayı alacağını düşünmüyorum neden derseniz işe başlamadan önce herşeyini hesaplar kaç saat de kaç dönümün kaç litre yakacağına kadar hesaplar çok ince düşünür öyle birisi çok yakan marka almaz :)

Arkadaşda 6630 var 140 bg kendi kullanır saat olarak yakıtı 20 litre civarı çiftte 6 lı pullukta
6080 155 bg saat olarak yakıtı nı ölçtüğümde 16.5 litre çıkmıştı
Arkadasdamı yanlışlık var bendemi hesaplardamı kafam karıştı :S

adamın biri yazmış dikkatimi çekti.70-66 dt çekememiş.5055 çekmiş bunu okuyanların yorumları yokmu?acaba dünya tersinemi döndü:))))))))))))) ne olur biri yorum yapsın kardeşler.yakın bir abimiz.70-66 dt orj.kabinli.traktörünü verip 5625 aldı .hayatımın en büyük hatasını yaptım diyor.utanıyorum diyor.70-66 nın 2 katı yakıyor.utanmasam;geri vercem ama olan oldu diyor.samimi olarak söylüyorum john deere en çok hoşuma gidiyor.ama yakıtları ürkütücü...

Bugün bir case 95 sahibiyle konuştum. Jd (5725 super plus) ile yakıt kıyaslaması yaptık oda benimkide o kadar yakıyor fark yok dedi. Yani jd korkulacak kadar fazla yakmıyor görünüşe göre. Gerçi 50 serilerinde yakıt ekonomisi (powertech-turbo-%25 tork rezervi) filan yazıyor katalogda ondan önce ve sonraki JD ler nasıl bilemicem..

iskender link=topic=75004.msg888140#msg888140 date=1399394994' Alıntı:
adamın biri yazmış dikkatimi çekti.70-66 dt çekememiş.5055 çekmiş bunu okuyanların yorumları yokmu?acaba dünya tersinemi döndü:))))))))))))) ne olur biri yorum yapsın kardeşler.yakın bir abimiz.70-66 dt orj.kabinli.traktörünü verip 5625 aldı .hayatımın en büyük hatasını yaptım diyor.utanıyorum diyor.70-66 nın 2 katı yakıyor.utanmasam;geri vercem ama olan oldu diyor.samimi olarak söylüyorum john deere en çok hoşuma gidiyor.ama yakıtları ürkütücü...
ben John Deere bayisiyim. satış sonrası ve teknik konulara bakıyorum. bu güne kadar yakıt konusunda şikayet edenler oldu. ben hepsi ile ilgilendim. denemeler yaptık. GPS cihazı ile arazi ölçüp, süt litresi, kola şişesi, petrol istasyonu, yolda , tarlada ,önlü arkalı vs.vs. işim bu çünkü.
yine senin dediğin gibi biri dediki eski traktörümden 2 kat fazla yakıt yakıyor. bende erinmedim, adamın verdiği eski traktöre binip köyüne gittim. herkesin ortasında işte senin traktörün gel deneyelim dedim. geri dönemedi. full depo gittik tarla denemesi yaptık. depoyu doldurup ölçtük JD 0,450 gr. az yaktı. yine dolu depo yan köye gidip geldik. bu sefer aynı yaktılar. JD 5625 di diğer traktör MF285.
ve bu anlattıklarım herkesin gözü önünde oldu. sonra yanlız kaldığımızda sordum adama neden şikayet ediyordun diye. cevap çok manidardı :)
bu traktörden kimsede olmasın istiyorum dedi. nasrettin hocanın dediği gibi ' adamda haklı sende haklısın^ '
herkesin doğrusu kendine...