John Deere 5065e Siyah Duman Atıyor (Yardım!)

Bu serinin motor dizaynını incelemedim, fakat sivri kamlı egzantrik mili kullanılıp motorun yüksek devirde yüksek güç vermesi sağlanabiliyor, fakat dezavantıjı rölanti avansları düştüğü için duman çiziyor, olabilir.Kronik duman problemlerinin kaynağıdır.

Hocam bunlarıda incelersiniz artık. Zaten videoyu izleyen servis elemanı da, avans ayarı yapılacak dedi.

Traktörüm 2014 model, 1400 saat civarı. Rölanti devrinden çalışma devrine geçince aşırı bir siyah duman atımı oluyor.

Euro-3 motara göre bu normal değil. Sebebi ne olabilir?

https://youtu.be/nooYAI-x-GA
Cenap Abi, Bu duman ve çekiş sorunu yüzünden birlikte aldığımız JD 5085M yi abime verdim
O anlaşabiliyor sıkıntı etmedi
Yakıt pompası ayarı, Subap ayarı vs. Yaptırdıysak da yine beni tatmin etmedi
Şimdi ne mi oldu.?
Ben Perkins motor Erkuntçuyum
Abim ise küçüğünden alarak filosuna bi JD daha kattı..

Erkunt ile Yaşasın dumansız hava sahası [emoji4]

İnşallah Sende En Kısa Sürede Sorununu Çözersin..

Cenap Abi, Bu duman ve çekiş sorunu yüzünden birlikte aldığımız JD 5085M yi abime verdim
O anlaşabiliyor sıkıntı etmedi
Yakıt pompası ayarı, Subap ayarı vs. Yaptırdıysak da yine beni tatmin etmedi
Şimdi ne mi oldu.?
Ben Perkins motor Erkuntçuyum
Abim ise küçüğünden alarak filosuna bi JD daha kattı..

Erkunt ile Yaşasın dumansız hava sahası [emoji4]

İnşallah Sende En Kısa Sürede Sorununu Çözersin..

Genel olarak john deer'den memnunum ama bu serilerde ve 5085m, 5095m serilerinde benzer problemler görülüyor. Eski 5R serileri tek parça şasi ve yarı otomatik şanzımanı ile tercihlerim arasında. Bu serilere ziraat bankası kredi vermiyor, 5 yaşını geçtiği için. Eğer degistirirsem kesinlikle 5r ile değiştiririm.

• Beğen
Tepkiler: üsame
alındığından beri bu şekilde ise pek sıkıntı yok hava filitreni komple değiş iç eleman tıkanmış olabilir. önemli olan yük altında nasıl durum

Çekişte ve yakıtta falan sıkıntı yok. Tek sorun; ilk kalkışta özellikle motor soğukken boğulma duman sorunu, devrini aldımı bu sorunlar olmuyor. Sadece kalkışta ve rampada vites değişirken oluyor.