John Deere 5105M Pahalı Arızası (yatak sarma)

Motor bölümü dışında sıkıntı yoktur diye düsünüyorum,sandık motor pompa vs dahil kaç paradır ki? 80.000 tl çok para
İlk başta süzgeç tıkanmış, bu esnada uyarı ekranında işaret vermiş ama sürücü geç farketmiş. Daha sonra mili kesmiş, yatak sarmış ve gövdenin içine ciddi hasarlar vermiş. Servis "20 bin lirayla kurtarabiliriz ama randıman vermeyebilir" dedi. Bu yüzden köklü bir bakım ve değişimden geçecek. Bunların motor ve gövdeleri Amerik'dan geldiği için çok pahalı oluyor. İthal traktörlerin hepsinde parça böyle pahalı oluyor.

O fiyatların çıkması normal abi motor bloğu 40 bin lira vardır , krank vs derken o fiyatlar çıkar. Benim de korktuğum bir olay ,bi biçerci abimizin şoförü de şeker atmıştı 2 sene önce düzen aldıramadılar iki kere motor yaptırmak zorunda kaldılar.

Yeni yönetmelikte motor kaputunun kilitli yapılması zorunlu olduğu söyleniyor umarı yağ kapaklarını da koruma altına alırlar.

O fiyatların çıkması normal abi motor bloğu 40 bin lira vardır , krank vs derken o fiyatlar çıkar. Benim de korktuğum bir olay ,bi biçerci abimizin şoförü de şeker atmıştı 2 sene önce düzen aldıramadılar iki kere motor yaptırmak zorunda kaldılar.

Yeni yönetmelikte motor kaputunun kilitli yapılması zorunlu olduğu söyleniyor umarı yağ kapaklarını da koruma altına alırlar.
Benim 1993 mf 240 ın bile yag kapak kilitli şimdikikerin hic birinde yok
Bizdede sezonda su motorundan mazot cekiyorlar depo boşsa kartere toz toprak depoya camurlu su dolduruyorladi

Bugün servise uğradım, bölünmüş bir tane 5105M vardı. Kasti olarak motor yağı kapığını açıp içerisine taş toprak koymuşlar. Krank mili yatak sarmış ve gövdeyi bozmuş. En son 80 bin liralık bir masraftan bahsettiler. Traktör daha çok yeniydi. Çok üzücü bir durum!
Çocuklar yapmıştır allah yardımcıları olsun çok masraf

Bizim ilçede de olmuştu adam yeni mf 5420 almış motora şeker atmışlar neyse çalışırken uyarı ikaz lamba yanınca servisi arıyor böyle böyle, servis sakın çalıştırma diyor.
bu abim de bu gelmez diye deh diyor motora yatak sarıp kilitleniyor çekici ile gitti epey de para yedi.

böyle durumda hurdacıya gider muayer temiz sandık motorlar var alır gelir takarım 80 bin çokkk para bi 😞