John Deere 6100M ve Massey Ferguson 5711M - 5711S Arıza Durumları

12.06.2017
1,815
1
5,072
22
Aksaray

Selamlar Trakkulüp ailesi. Mevcut 5083E traktörümüz 6000 saati aştı. Hem model yenilemek hem de saat düşürmemiz gerekiyor.

1000 saat civarında temiz JD 6100M, MF 5711M ve MF 5711S modellerinden birini almayı düşünüyoruz.

Bu traktörleri kullanan abilerim kardeşlerim varsa; 1000 saat ile 5000 saat arasında bu traktörlerin yapacağı potansiyel kronik arıza/masraf durumları ve bunların toplam maliyetini öğrenebilir miyim? Bu traktörleri 2.el olarak satın alırken mutlaka dikkat edilecek özel bir nokta var mıdır?

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
5700 m serisi yerine daha düşük model de olsa 5700 S veya SL serisi bakın.
Ancak bunlar 5083ün ikamesi olamazlar, daha yüksek kapasiteli traktörler, daha ağırlar, daha çok yakarlar vs.
Ufak tefek ara ara işler için 6100 de bence büyük.işletmeniz yüksek iş kapasiteliyse olabilir ancak
5083 yerine en güzel ikame düşük saat buçuklu bir 5095m bence
Hem az yakar, hem de her türlü işi yapar.
Yani diğerlerine 2.5 milyon vereceğime yarı parasına 5095m alırdım

5700 m serisi yerine daha düşük model de olsa 5700 S veya SL serisi bakın.
Ancak bunlar 5083ün ikamesi olamazlar, daha yüksek kapasiteli traktörler, daha ağırlar, daha çok yakarlar vs.
Ufak tefek ara ara işler için 6100 de bence büyük.işletmeniz yüksek iş kapasiteliyse olabilir ancak
5083 yerine en güzel ikame düşük saat buçuklu bir 5095m bence
Hem az yakar, hem de her türlü işi yapar.
Yani diğerlerine 2.5 milyon vereceğime yarı parasına 5095m alırdım
Haklısınız. John Deere 5E, 5M ve 5R serileri çok kompakt. Hem büyük hem küçük traktör olarak kullanılabiliyor. Biz artık yarı otomatik vitesli şanzıman bulunan bir traktöre geçmek istiyoruz. Türkiye'ye yeni 5R serisi gelse idi direkt 5R alınıp geçilebilirdi. Mecburen 1 sınıf büyük traktör almak zorundayız.

Bizim için tek önemli konu, traktörü elimizde tutacağımız 4000 saatlik süreç içinde ne kadar arıza olacak, masraf çıkaracak? Kronik sıkıntıları vs...

• Beğen
Tepkiler: Cskn6100m
5700 s ve sl'lere daha anahtar vurulmadı
Ben kullanmıyorum ama bizim kuzende sl var ilk çıktığında almıştı, geniş arazi işletiyor, baya da kullanıyor, sorunsuz devam ediyor.biraz da titiz kullanıcı gerçi, hiç çamurlu görmedim traktörünü.kronik denilebilecek sorunları yok bu serilerin
Ancak arıza sorunsuzluğu konusunda jd biraz daha güven veriyor gibi.
İşletmenin büyük makinesi bu traktör olacaksa dyna6'lı tls'li 5700 s veya SL benim için her türlü ilk seçenek olurdu.peşine ekipman ister bu traktörler.
Ancak mevcut ekipmanla idare edelim deniliyorsa 6100m de iyi.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Aleyküm selam,
MF 5711 S , Dyna^4 ve Dyna^6 kullanan arkadaşımız var.
MF 5711 M , MF 5450 veya 5445 modelin alternatifi gibi görünse de
sürüş olarak bambaşka bir motor haritası özelliği taşıyor.
1730 rpm de devir sabitlemesi bulunuyor.
2. devir sabitleme devri 2100 rpm 'dir.
5445 mi 5711 M mi derseniz, şanzıman farkından dolayı 5445 önde olur.
2.5 m bütçeye 4709 Dyna^2 hiç alınmaz.

Haklısınız. John Deere 5E, 5M ve 5R serileri çok kompakt. Hem büyük hem küçük traktör olarak kullanılabiliyor. Biz artık yarı otomatik vitesli şanzıman bulunan bir traktöre geçmek istiyoruz. Türkiye'ye yeni 5R serisi gelse idi direkt 5R alınıp geçilebilirdi. Mecburen 1 sınıf büyük traktör almak zorundayız.

Bizim için tek önemli konu, traktörü elimizde tutacağımız 4000 saatlik süreç içinde ne kadar arıza olacak, masraf çıkaracak? Kronik sıkıntıları vs...
5R serisi şu an üretilmiyor ama yeni üretilen 5M serisi, hem yarı otomatik şanzımana sahip hem de daha yapılı. Ne var ki Türkiye’ye gelmiyor maalesef.

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
Kesinlikle MF 5400 almalısın fakat traktörün kralı olduğu için 2. elde fiyatları yüksek bu yüzden 6100m almakta mantıklı geliyor.

56-57sl-57s-5s aynı traktörler ve bunları tek traktör olarak kullanmak zor olur büyük yapılı traktörler dolayısıyla yanında ufağı olacaksa alınır.

5711m e hiç ısınamadım tercih konusu yapmazdım. Fakat 5400 serisinin yeni nesli 5700m serisidir.

Bizde 5s125 var biraz ağır kalıyor traktör çok konforlu çok rahat çekiş de ne iyi ne kötü öyle soliyim ama biraz büyük ve ağır kalıyor ama şunu soliyim bizim burada aycekirdek eken arkadaşlar var 5711 m leri var 3 4 tNe çok memnunlar 5s ten daha iyi çektiğini ve biraz daha seri ve pratik olduğunu söylüyorlar.

2021 yılından beri S 5711 kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Gayet güzel motor. Jantlari içe aldırdığım için ayçiçek ve mısır arasina girebiliyorum. İşe vurdugunda yakıt yok. Ama motor boşta da aynı yakıtı yakıyor. Bence güc ve kalıp olarak 54 serisi balina kasalar hariç kıyaslanamaz bile. Balina kasalar hariç dedim. Onlarla kıyaslama fırsatımız olmadı. Yeri geldiginde 18 saat üstünden inmedim. Yorulan tek uzuvum sağ el başparmağımdi.

Şu anda 1000 saate yaklaştı hiçbir kronik sorunu yok Sade klima gazi bitti köye tr6s145 le tr5 100s alındı kronik sorunları var ama biz jd geldi geleli hiç bir sorunla karşılaşmadık mflerde kronik olarak 5s ve 57 serilerinde turbo kesme yeme muhabbeti var fentlerdede aynı motor var ama onlarda sorun yok sorun bence motora göre kalıpli biraz ,köyde 19 b saati deviren 6115r var afganlarda çalışmasına rağmen sadece ön keçeden yağ kaçırdı ön takımda sol taraf degişti oda bence o saatteki motorda bir hiç

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68