John Deere 6115r Ve Tumosan Maxima 9115 Çekişme (ADALETSİZ)

Biz yerli düşmanı değiliz ama öyle görünüyor ki yerliler bize satmaya çalıştıkları ürünlerle asıl düşman olan tarafmış.
Bir taraftan bir marka 8/2 şanzımanı klasik renginden alıp maviye boyadı ve bununla satış rekoru kırıyor,diğer taraftan tümosan kendi motorunu ürettiğini söylüyor komple herşey dışardan geliyor ve buna rağmen sanziman dağıtandan tut ortadan ikiye bölünene ne diyelim sizin bu degerli çiftçilere gösterdiğiniz ilgisizliğe karşı yaşasın ithal traktörler.

Yerli diye tabiki övünecez ,satın alacağız.Yalnız şu yerliyle ithal arasında ki fark artık biraz kapanmalı.şu kabin içi plastiklerden tut dökümüne kadar devasa farklar var.resmen türk çiftçisiyle dalga geçiliyor.tabi ki ithal alacağım.niye en iyisini en kalitelisini yapmıyorsun kardeşim.sen böyle ürettikçe ben ithalden şaşmam.kaliteli üretim diye bir dertleri yok.hep çalma peşindeler.bir vites topuzu nedir yav.ithal olan kalitelide yerli olan kalitesiz.sen bu kadar kalitesiz üretirken vatansever "yerlisever"oluyorsun.ben almıyorum diye yerli düşmanı oluyorum.siz daha iyisini yapana kadar ithal tercihe devam

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Yerli diye tabiki övünecez ,satın alacağız.Yalnız şu yerliyle ithal arasında ki fark artık biraz kapanmalı.şu kabin içi plastiklerden tut dökümüne kadar devasa farklar var.resmen türk çiftçisiyle dalga geçiliyor.tabi ki ithal alacağım.niye en iyisini en kalitelisini yapmıyorsun kardeşim.sen böyle ürettikçe ben ithalden şaşmam.kaliteli üretim diye bir dertleri yok.hep çalma peşindeler.bir vites topuzu nedir yav.ithal olan kalitelide yerli olan kalitesiz.sen bu kadar kalitesiz üretirken vatansever "yerlisever"oluyorsun.ben almıyorum diye yerli düşmanı oluyorum.siz daha iyisini yapana kadar ithal tercihe devam

Aynen söylediklerinize katılmamak elde değil yerinde tespit.
Özellikle çekiş dışındaki kabin,ergonomi ve kullanım gibi detaylara deginmeniz şunuda bize gösteriyor - kuru bir çekim gücünün tek başına bir anlamı yokmuş.1 tane John deere 6115r deki teknoloji ve konfor artı sağlamlık tumosanin fabrikasına bedel.

Dunyada bile adaletten soz edilemezken John Deere bugun Tumosani cekmis bunun neresinde adaletsizlik varki...Bizim millet biseyi abarttimi abartir..yani yerli uretimde benim gozumde Tumosan guclu traktor yapiyor ama saglamlik sifir..1995 lerde uretilen 82.80 i bolemizsin ya ama simdikiler duzen tutmuyor..En buyuk eksigi teknolojinin gerisinde..John Deere avrupa bi makina zaten..yani 9115 te sonucta bi traktor cekilmez cekilemez diye bisey yok...6115 ten 300-400kg eksik demissinizde yani adamlar Maxsimaya 1 ton ek agirlik atmislar daha ne yapsinlar..keske 9125 , 9135....vb. maxsima olsaydi..haliyle sadece 9115 olunca pek abartildi 6445 Massey Fergusonla takmislar 100hp yi cekemiyo..burada da 6115 cekmis yani kabullenmek gerek bence..

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
  • Beğen
Tepkiler: kony.ali