John Deere 6M ve 6R Serilerinde Kampanya

John Deere Türkiye'nin facebook sayfasında 6M ve 6R serilerinde yeni yıl kampanyası yapılacağı ve kampanya detaylarının sadece bayilere ulaşarak edinileceği paylaşıldı.

Ayrıca fiyat listesine baktığımız da, firmanın internet sitesinde sadece 5E serilerinin fiyatının verildiğini gördük, 6M ve 6R serilerinin fiyat listesi kaldırılmış.

Geçen ay açtığımız, tüm traktörlerin fiyat listesi bulunan; John Deere fiyat listesi konusuna buradan ulaşabilirsiniz.
1613728117026.png

MF de böyle yapıyor.Sanıyorum döviz fiyatındaki düşüşleri yansıtmamaya ,istedikleri fiyatı uygulamaya çalışıyorlar.Çünkü 8.50 dolar fiyatına göre sattıkları traktörler TL karşılığı olarak bayağı değer kaybetti.İkinci ellerin fiyatıda sıfırın fiyatına göre şekillendiğinden , oradaki düşüşü de önlemeye çalışıyor olabilirler.Çünkü bir markanın en önemli öğünme konusu ikinci eldeki değeri oluyor.NH ise ithal traktörlerinin fiyatını ilan ediyor,git bayi ile görüş demiyor.Eee, Koç farkı.

Son düzenleme:
MF de böyle yapıyor.Sanıyorum döviz fiyatındaki düşüşleri yansıtmamaya ,istedikleri fiyatı uygulamaya çalışıyorlar.Çünkü 8.50 dolar fiyatına göre sattıkları traktörler TL olarak bayağı değer kaybetti.İkinci ellerin fiyatıda sıfırın fiyatına göre şekillendiğinden oradaki düşüşü de önlemeye çalışıyor olabilirler.Çünkü bir markanın en önemli öğünme konusu ikinci eldeki değeri oluyor.NH ise ithal traktörlerinin fiyatını ilan ediyor,git bayi ile görüş demiyor.Eee, Koç farkı.
Ben t6 t7 fiyatlarini goremiyorum nh in siz görebiliyormusunuz bayi ile gorüşun diyorda :) ve dolar degil traktörler euro kuru üzerinden geliyor 2inci el değeri en düsük markada saten jd bu 3 marka arasinda 1mf 2 nh 3. Jd bence 2inci elde mf in 2.eli bazen 0 ından fazla istiyorlar

Ben t6 t7 fiyatlarini goremiyorum nh in siz görebiliyormusunuz bayi ile gorüşun diyorda :) ve dolar degil traktörler euro kuru üzerinden geliyor 2inci el değeri en düsük markada saten jd bu 3 marka arasinda 1mf 2 nh 3. Jd bence 2inci elde mf in 2.eli bazen 0 ından fazla istiyorlar
Haklısınız o da başlamış,bayi ile görüşün demeye. TL nin değer kazanması hepsini etkiledi. Dolar euro farketmez, çapraz kur aylardır 1.20. Usd 8.5 iken euro 10 liraydı. Euro bugün 8.45. Merak ettiğim bu firmalar 600000 liraya sattıkları (60000 euro) traktörü şimdi 507000 liraya veriyorlar mı vermiyorlar mı?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Haklısınız o da başlamış,bayi ile görüşün demeye. TL nin değer kazanması hepsini etkiledi. Dolar euro farketmez, çapraz kur aylardır 1.20. Usd 8.5 iken euro 10 liraydı. Euro bugün 8.45. Merak ettiğim bu firmalar 600000 liraya sattıkları (60000 euro) traktörü şimdi 507000 liraya veriyorlar mı?
Bana kalirsa bunun sebebi cok basit avrupada nasil bir euro nun değerinde veya dolar ciddi bir degisiklik olmiyacaği biliniyorsa
Tl de ise o kadar değisiklik olacaği biliniyor bir i diyor dolar 6.50 olucak digeri diyor dolar 9 a cikicak sonuc olarak dengesiz insanlar yatirimcilar dolarlari bozmuyor cunki güveniyorlar ama tl ye guvenen yok tlyi neye cevirsem diye düşunuyorlar bu sebetende fiyatlarin düşmesi cok zor ne zamanki dolar bir 6 ay 6.90 7.00 civarinda gezer o zaman daha doğru fiyatlar görebiliriz

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
Bana kalirsa bunun sebebi cok basit avrupada nasil bir euro nun değerinde veya dolar ciddi bir degisiklik olmiyacaği biliniyorsa
Tl de ise o kadar değisiklik olacaği biliniyor bir i diyor dolar 6.50 olucak digeri diyor dolar 9 a cikicak sonuc olarak dengesiz insanlar yatirimcilar dolarlari bozmuyor cunki güveniyorlar ama tl ye guvenen yok tlyi neye cevirsem diye düşunuyorlar bu sebetende fiyatlarin düşmesi cok zor ne zamanki dolar bir 6 ay 6.90 7.00 civarinda gezer o zaman daha doğru fiyatlar görebiliriz

Dolar ya da Euronun kaç olacağı (örneğin euro için 7 veya 12) önemli değil,kaç olursa olsun ne yapalım.Benim söylemek istediğim euro ile traktör satan bu firmalar Kasım başında diyelim 60000 euroya sattıkları traktörü şu anda yine aynı euroya mı satıyorlar,yoksa avrupada sabit fiyatla satarken bize gelince TL değer kazandı diye euro olarak fiyat mı artırdılar .Aynı euroya satıyorlarsa alıcılar için güzel fırsat olabilir.Yerlilerle makas daraldı,hiç kaçırmasınlar.
https://www.trakkulup.net/threads/john-deere-turkiye-fiyat-listesi-yayinlandi-ipso-tarim.107306/ Burada fiyat yayınlarken şimdi niye yayınlamıyorlar?