JOHN DEERE NEDEN TUTULMUYOR

Ynt: JOHN DEERE NEDEN TUTULMUYOR

köylü link=topic=14382.msg190604#msg190604 date=1246300935' Alıntı:
ne jondre ne fent nede bir başkası sonuçda kul yapısı neyin hakkını yememeliyiz.fendi bu sitede adam yerine konuyor.bukadar güzeldi fent türkiyede kaç adet satmış.hepsi laf.elinde ne varsa kıymetini bil.sana hem fent olur hem altın.lafla peynir gemisi yürümüyor.öyle para çuvalla kazanılmıyor.o sizin begenmediğiniz 640 lar 480 ler mf 165 65 185 türkiyeyi ekip biçiyorlardı.hala da ayakda ve satışda bir numara.

biz 25 sene 640 kullandık ve valtra aldık ... hatamı ettik acaba ? hatta bir ihtimal valtrayı da değişme ihtimalimiz var daha büyük bir motor almak için ... yinemi hata yaparız acaba ... bence bahsettiğin traktörleri kullananlardan bir fikir almalısın ...

nailyetek link=topic=14382.msg190638#msg190638 date=1246307400' Alıntı:
slm. arkadaşım bend e seninle aynı fikirdeyim.hem pahalı makinaları almak bişe değil arkasına ekipman almakta baya bi maddiyat istiyor. senin traktörün istediğin kadar sağlam olsun arkasındaki ekipman günde beş de fa arıza yaparsa işin bi cazibesi kalmıyo. pahalı traktörlere pahalı ekipmanlarda almak gerekli. onlarıda almak bi dert parçasını bulmak bi dert.
katılıyorum size,sen gelde anlat mühendis beylere

tabi degiştirerek hata yapıyoruz abi 640 480 165 daha aklıma gelmeyen birsürü böyle traktör markası düşünüyorum da 3 metrelik olaborayı nasılcekerdi yada celtikle ugraşan arkadaşlar lazeri nasıl cekerdi bizim burda havuç hasadı yapılır kışın arkadaşalrda bende video ları paşlaştım camurda bakın görürsünüz o camurda o karda nasıl cıkarırlardı o römorkları arkadaşım boş konuşmayın sizin deddikleriniz eskidendi şimdi sanayi şartları agırlaştı eskidem bi pulluk bide kazaygıla görülürmüş işler şimdiye bak sen şimdiye

erkuntum var aklım olsaydı yanın dan geçmezdim.elimde brezilyam 275 vardı erkuntu kötülemek için degil sıfır almanın hata oldugunu anlamında.isterse kötü olsun isterse altın olsun ben 275 brezilyamı unutamıyorum.

okan6445 link=topic=14382.msg190717#msg190717 date=1246350728' Alıntı:
tabi degiştirerek hata yapıyoruz abi 640 480 165 daha aklıma gelmeyen birsürü böyle traktör markası düşünüyorum da 3 metrelik olaborayı nasılcekerdi yada celtikle ugraşan arkadaşlar lazeri nasıl cekerdi bizim burda havuç hasadı yapılır kışın arkadaşalrda bende video ları paşlaştım camurda bakın görürsünüz o camurda o karda nasıl cıkarırlardı o römorkları arkadaşım boş konuşmayın sizin deddikleriniz eskidendi şimdi sanayi şartları agırlaştı eskidem bi pulluk bide kazaygıla görülürmüş işler şimdiye bak sen şimdiye
selam,önceden çeltikler orakla biçilrmiş ve yeri tek çekerle sürülüyormuş ama şimdi 20 tonluk biçer (paletli)tarlayı çiğniyor harman yaparken sen gel tek çekerle kaldır bakalım o toprağı

taktıran benim camı evet 100 milyon arka cam ama silecek motoru yüz milyon ne yanlış bilgisi hadi cam yanlış yaa arkayı dagıtmasına ne diyeceksin beyine capak kacmış beyin degişcek yaaa bak jd ye taş gibi benim arızaya verecek cok param yok eskiden piyasayı bilmiyoduum kim nederse eyvallah diyodum ama bende içindeim şimdi işin lütfen bana saglamlık bakımdan övme nh yii pratikle de tl100 eyvallah diyem
okan daha fazla tartışmaya gerek yok bence burda çiftci hangisini tercih ediyorsa o bölgede o iyidir
burda n h nin yeni serileri j d den fazla giriyor fazla söze gerek yok

emreyucel link=topic=14382.msg134555#msg134555 date=1231887985' Alıntı:
bende john deere kullanıcısıyım. fiyatları diğer traktörlere göre ucuz. satarken çok zarar ediyorum. sizce jd tutulmamasının nedenleri nelerdir. şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.
john deere pahalı bir traktör ..kaliteli de...

ya saten bizim insanımız demez
örn.
bnm arabam çok yakıyo demez warmı duyan ben şahsen duymadım;
bnm araba yolda çekmiyor,diyen birini duydunuzmu??
yani hep kendi malını över
örn;
bnm arabam çok az yakıyor
bnm arabam yolda iyi gidiyor,gibi

yani her kez kendi malını över,bi malı kullanmadan etmeden bilemezsin,bnm kanatim buu;
sen dersin örn fıat çok iyi bir motor ama fabrika hatası wardır çok bozulur fazla yakar çekmez,gibi

ozkan723 link=topic=14382.msg190843#msg190843 date=1246386432' Alıntı:
ya saten bizim insanımız demez
örn.
bnm arabam çok yakıyo demez warmı duyan ben şahsen duymadım;
bnm araba yolda çekmiyor,diyen birini duydunuzmu??
yani hep kendi malını över
örn;
bnm arabam çok az yakıyor
bnm arabam yolda iyi gidiyor,gibi

yani her kez kendi malını över,bi malı kullanmadan etmeden bilemezsin,bnm kanatim buu;
sen dersin örn fıat çok iyi bir motor ama fabrika hatası wardır çok bozulur fazla yakar çekmez,gibi
slm. evet bencede haklısın arakadaşım. ben bi tecrübe edindim.hiç bir tarktörü üzerine binip kullanıp denemden almıyacam. yoksa hayal kırıklığı oluyo sonu.

arkadaslar bence buraya fediti karıstırmayalım fendıt kalıtelı iyi ama hıc fıyatından bahseden yok lutfen burası TÜRKİYE gerceklerden bahsedelım kac kısı var bu forumda fendıt kullanan ben 1 kısı bılıyorum oda bı 400 serisi bırde en baba 927 vario almıs ne kadar tarlası var nerde bu kadar para kazanıyor orasına bız karısamayız ama soylermısınız okan abı ve atiila abi bizim TÜRKİYEDE kac kısı fendit alabılır şimdiki iktidara bakıyoruz kamera karsında cıftciye en ıyı soylerı sunuyo ama cıftcının omrunu bıtırdı bu yılda yagmur yagmasa ne olurdu tamamıyle bence bıterdı neyse burda siyasi yapmak yasak sız gordunuzmu 7 yıl once nasıldı sımdı nasıl mesela gecen sene bızım ekınleri ben sattım daha ysım 16 ! babam yoktu bıze ne kadar kaldı bılıyormusunuz 80 tl babam bana dıyodu ekınden kalan parayla sen kendıne pc al dıye demekkı bunu demek ıstıyormus ... ben daha ne deyım iyi günler size

benbekirya link=topic=14382.msg191265#msg191265 date=1246483861' Alıntı:
arkadaslar bence buraya fediti karıstırmayalım fendıt kalıtelı iyi ama hıc fıyatından bahseden yok lutfen burası TÜRKİYE gerceklerden bahsedelım kac kısı var bu forumda fendıt kullanan ben 1 kısı bılıyorum oda bı 400 serisi bırde en baba 927 vario almıs ne kadar tarlası var nerde bu kadar para kazanıyor orasına bız karısamayız ama soylermısınız okan abı ve atiila abi bizim TÜRKİYEDE kac kısı fendit alabılır şimdiki iktidara bakıyoruz kamera karsında cıftciye en ıyı soylerı sunuyo ama cıftcının omrunu bıtırdı bu yılda yagmur yagmasa ne olurdu tamamıyle bence bıterdı neyse burda siyasi yapmak yasak sız gordunuzmu 7 yıl once nasıldı sımdı nasıl mesela gecen sene bızım ekınleri ben sattım daha ysım 16 ! babam yoktu bıze ne kadar kaldı bılıyormusunuz 80 tl babam bana dıyodu ekınden kalan parayla sen kendıne pc al dıye demekkı bunu demek ıstıyormus ... ben daha ne deyım iyi günler size
katılıyorum ...+rep ...şahsım adıma konuşuyorum ..şu veya bu traktörü alın demedim ..ağır abi ye şaka yaptığım zamanlar olmuştur...sadece benim amacım traktör teknolojisini anlatmak kardeşim ..benimde traktörüm yok ...memurum...fendt ten çok bahsediyor olabilirim ...en çok sevdiğim traktör , ford 5000 dir...

atilla link=topic=14382.msg191269#msg191269 date=1246484549' Alıntı:
katılıyorum ...+rep ...şahsım adıma konuşuyorum ..şu veya bu traktörü alın demedim ..ağır abi ye şaka yaptığım zamanlar olmuştur...sadece benim amacım traktör teknolojisini anlatmak kardeşim ..benimde traktörüm yok ...memurum...fendt ten çok bahsediyor olabilirim ...en çok sevdiğim traktör , ford 5000 dir...
evet senın traktörün olmadıgını bılıyorum yanı gerceklerıde goz onunde bulundurmak lazım ha o trakötr pahalı dıyede onu suclamamak lazım cunkı adamlar bu traktörü Türkiye ' ye has yapmıyorlar butun dunyaya satıyorlar ama tabıkı Türkiye de boyle traktörler kullanmak cok zor gonul ısterkı türkieyede boyle traktörler kullanılsın ama bu devletle olmaz bence çünki ciftciye bı yatırım yok bır yardım yok neden devlet bos arazılerımızı ozellestırıyor buraya devlet cıftcıye destek verıp buraları kıralamıyorkı hem cıftcı kazanır hem devletimiz kazanır gonul ısterkı su anda yabancı bı devlette cıftcı olmak asıl cıftcılık oralarda ıste devlet ne kadar yardım ısterse cıftcıye onu verıyor Yanlısda anlasılmasın Ben Türkiyemi seven bı gencım sunuda belırtmek ısterımkı ŞU ANDA KULLANDIGIMIZ İNTERNET BİLE BIR YABANCININ ELINDEDİR ÇÜNKİ DEVLET TÜRK TELEKOMA KADAR HERSEYİ ÖZELLEŞTİRDİ ...

benbekirya link=topic=14382.msg191292#msg191292 date=1246486525' Alıntı:
evet senın traktörün olmadıgını bılıyorum yanı gerceklerıde goz onunde bulundurmak lazım ha o trakötr pahalı dıyede onu suclamamak lazım cunkı adamlar bu traktörü Türkiye ' ye has yapmıyorlar butun dunyaya satıyorlar ama tabıkı Türkiye de boyle traktörler kullanmak cok zor gonul ısterkı türkieyede boyle traktörler kullanılsın ama bu devletle olmaz bence çünki ciftciye bı yatırım yok bır yardım yok neden devlet bos arazılerımızı ozellestırıyor buraya devlet cıftcıye destek verıp buraları kıralamıyorkı hem cıftcı kazanır hem devletimiz kazanır gonul ısterkı su anda yabancı bı devlette cıftcı olmak asıl cıftcılık oralarda ıste devlet ne kadar yardım ısterse cıftcıye onu verıyor Yanlısda anlasılmasın Ben Türkiyemi seven bı gencım sunuda belırtmek ısterımkı ŞU ANDA KULLANDIGIMIZ İNTERNET BİLE BIR YABANCININ ELINDEDİR ÇÜNKİ DEVLET TÜRK TELEKOMA KADAR HERSEYİ ÖZELLEŞTİRDİ ...
katılmamak elde değil fikirlerine. genç yaşına ve içindeki heyecana rağmen doğru tesbitler yapmışsın tebrik ederim şahsım adına. ülkemizin bu yaşta bu konuları yaşıtları ve kat kat büyük yaştaki abileriyle bu kadar seviyeli tartışabilen gençlere ihtiyacı var.

ne hikmetse şu johndeere traktörlerini kullanan değilde kullanmayan daha şikayetçi yıllaradan beri aynı laf benim komşumda vardı çok yakıyordu sen traktörünü 2 sefer rektefi yaptırdın komşunun traktörü daha kapak açtırmadı bunu niye göz ardı ediyorsun senin traktörünün el tutacak yeri kalmamış komşunun johndeeresi hala ayakta.johndereyi kötülüyen arkadaşlar atıp kesmeye hiç gerek yok johnderenin hangisi olursa olsun ona eşdeğer hangi marka olursa olsun johndeerenin daha üstün olduğuna inanıyorum.

nailyetek link=topic=14382.msg191302#msg191302 date=1246487662' Alıntı:
katılmamak elde değil fikirlerine. genç yaşına ve içindeki heyecana rağmen doğru tesbitler yapmışsın tebrik ederim şahsım adına. ülkemizin bu yaşta bu konuları yaşıtları ve kat kat büyük yaştaki abileriyle bu kadar seviyeli tartışabilen gençlere ihtiyacı var.
Çok teşekkur ederım nede olsa ailem ATATÜRK ' cü oldugu ıcın bu konulara bıraz yakınım daha aslında konusacak cok konu var ama burası yeri degıl burada traktörler tartısılır ayrıyetten Mustafa abıden ceza almak istemem sızın gıbı kısılerden uzak kalmayı kım ıster :D