JOHN DEERE neden ucuz?

Bakıyorum piyasaya 93 hp john deere benzer özelliklere sahip massey ya da başakla 60 70 hplerde eşdeğer.
Yani ben 74 hp goldumu satım 93 hp john deere neden yapmayayım?
Yaparsam beni neler bekler?

bilgisi olalar paylaşailir mi?

5720 5820 5100 r bunlar aynı ebatlara sahip akman malı sadece r comman rail dğmeyle vites atıyor biz kolu itekliyoruz , piyasada 4 vites %4 bölücü bir dayna 4 var, baskı balata yok diğerleri meksika hindşstan karavites ek piston var debrşyajsız çalış , 5820 arkadaşımla beraber aldık balyecş o 10000 saatte daha tık yok ufsk tefek sorunlar hariç.
20171031_092914.jpg

Bakıyorum piyasaya 93 hp john deere benzer özelliklere sahip massey ya da başakla 60 70 hplerde eşdeğer.
Yani ben 74 hp goldumu satım 93 hp john deere neden yapmayayım?
Yaparsam beni neler bekler?

bilgisi olalar paylaşailir mi?
Birde şöyle bir şey var jdnin adı çıkmış çok yakıyor diye , kalite olarak hepsini sollar ben jdyi satıp başka traktör alan hiç duymadım.

Piyasası ucuz değildir bence, piyasadakilerin ederi o olabilir, jd değiştiren görmedim bende, hani illaki vardır da, bir sezon kullanıp pişman olup satan görmedim. Kaliteli bir traktör, Komşu da var pullukta çok başarılı. Değiştirme niyetide yok. Piyasa ya aldanmamak gerek, neden satılık sorusu sürekli akılda olmalı şüpheci olunmalı bana göre. Güzel bir konu

Son düzenleme:

Kullanıcısıyım diye söylemiyorum. John Deere kendine has yapısı, şanzımanı ve sade üretimiyle kendini fazlasıyla kanıtlamıştır. Yalnız E serilerini M ve R serileriyle karşılaştırmamak gerekir. Özellikle 6R serisi kendi segmentinde rakipsiz ve tektir. Ekonomik sorunlar olmasıydı ülkemizde, çatır çatır John Deere 6R serileri satılırdı. Hatta o zaman E serisi de ikinci elde o kadar düşmezdi.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci86
O ucuz olanlar Meksika üretimi sanırım onlar jd kalitesinde değiller zannımca. Ancak M ve özelliklede R serisi ömürlük makineler.

senin o begenmedin meksika yapımı john dere her sene anahtar degmeden 125 bin 130 bin balya basıyor [emoji3] bence kullanmadan yorum yapıp insanların kafasını karıstırmayalım bende 2 adet 5725 mevcut yakıtı olsun cekısı olsun fevkalade traktörler arkadasım alcaksan 2009 sonrası shuttle modellerini tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
senin o begenmedin meksika yapımı john dere her sene anahtar degmeden 125 bin 130 bin balya basıyor [emoji3] bence kullanmadan yorum yapıp insanların kafasını karıstırmayalım bende 2 adet 5725 mevcut yakıtı olsun cekısı olsun fevkalade traktörler arkadasım alcaksan 2009 sonrası shuttle modellerini tavsiye ederim
130 bin balyamı 1 sezonda [emoji848][emoji848]

Siz kimsiniz ki bana senin diye hitap ediyorsunuz? Bu muhabbetimiz samimiyetimiz nereden geliyor? Beğenmediğim veya beğendiğim gibi bi yorum yapmadım okuduğunuzu anlayabilecek kabiliyete sahipseniz bunu anlarsınız zaten. Ben konu sahibi arkadaşın bu seriler neden ucuz diye sorduğu soruya cevap verdim.

Ayrıca kullanmadan yorumda yaparım eleştiride övgüde, izin mi alacağım hayırdır? Haddinizi bilin karşınızdaki insanlar kahve arkadaşınız değil. Bi yorumunuz varsa beni hedef almadan yapin traktörünüzü övüyormusanız övün. Yıllık 130 bin balya işinide birdaha düşünün atarken

Sakin olun bu güzel gecede ortamı germeyelim, bence arkadaş kötü birşey demek istememiş senin beğenmediğin diyerek..hayırlı kandiller tekrar
Genelde herkes kendi kullandığı traktörü övüyor.
Övmek bir yana;bir başkasının kullandığı yada sahip olduğu traktörü kötülüyoruz,bu doğru değil.
Empati yapmak heryerde gerekir.Yani kendimizi karşımızdakinin yerine koymak. Gerçektende kendi traktörümüz bizim işimizi gördüğü için değiştirmeyiz, bizim için iyidir.Zaten bulunduğumuz şartlara uygun traktör edinmişizdir.
O yüzden traktör övmeyi bırakmamız lazim.
Anlamı yok.
Bu yüzden çoğu paylaşımları okumuyorum...
Yazdiklarimiz karşımızda kileri ,bizim gibi olmayanı,düşünmeyeni incitmemelidir.Buna azami dikkat edilmeli.Çünkü buna hakkımız da yoktur.Bu şekilde;
Kimseyi fikrinden değiştirmemiz mümkün değildir.
Vesilesiyle,mübarek mevlit kandiliniz kutlu olsun,arkadaşlar

Siz kimsiniz ki bana senin diye hitap ediyorsunuz? Bu muhabbetimiz samimiyetimiz nereden geliyor? Beğenmediğim veya beğendiğim gibi bi yorum yapmadım okuduğunuzu anlayabilecek kabiliyete sahipseniz bunu anlarsınız zaten. Ben konu sahibi arkadaşın bu seriler neden ucuz diye sorduğu soruya cevap verdim.

Ayrıca kullanmadan yorumda yaparım eleştiride övgüde, izin mi alacağım hayırdır? Haddinizi bilin karşınızdaki insanlar kahve arkadaşınız değil. Bi yorumunuz varsa beni hedef almadan yapin traktörünüzü övüyormusanız övün. Yıllık 130 bin balya işinide birdaha düşünün atarken

bana bak lan klavye delikanlılığı yapma bana mübarek günde adamın asabanı bozma yoluna git ben kotu bişi yazmadım orda bildir bakalım haddimi de bi goreyim kim olduguma gelınce ben iyi tanıtırm sana kendimi hadi muhatap olma şimdi kaybol

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32

ayrıcada senede 5 bin i kendi arazim olmak uzere 15 bin donum arazi biçioruz azcık matematikn varsa en kotu sartlarda 10 balya verse 150 bin balya yapar öle anlamadan dinlemeden çamur atmayalım oldumu ? çalıs senınde olur

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Genelde herkes kendi kullandığı traktörü övüyor.
Övmek bir yana;bir başkasının kullandığı yada sahip olduğu traktörü kötülüyoruz,bu doğru değil.
Empati yapmak heryerde gerekir.Yani kendimizi karşımızdakinin yerine koymak. Gerçektende kendi traktörümüz bizim işimizi gördüğü için değiştirmeyiz, bizim için iyidir.Zaten bulunduğumuz şartlara uygun traktör edinmişizdir.
O yüzden traktör övmeyi bırakmamız lazim.
Anlamı yok.
Bu yüzden çoğu paylaşımları okumuyorum...
Yazdiklarimiz karşımızda kileri ,bizim gibi olmayanı,düşünmeyeni incitmemelidir.Buna azami dikkat edilmeli.Çünkü buna hakkımız da yoktur.Bu şekilde;
Kimseyi fikrinden değiştirmemiz mümkün değildir.
Vesilesiyle,mübarek mevlit kandiliniz kutlu olsun,arkadaşlar
Çok haklısın sayın abim burda istemedende olsa şu marka şöyle bu marka böyle diyebiliyoruz bazen. Ama saygı çerçevesinde eksileri söylersek sorun olmaz bence, ama gidipte senin kullandığın şöyle böyle yakar çekmez demek yanlış olur, herkes aklına yatanı kullanır kimsede karışamaz, senin de kandilin kutlu olsun abi.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10