JOHN DEERE neden ucuz?

Bakıyorum piyasaya 93 hp john deere benzer özelliklere sahip massey ya da başakla 60 70 hplerde eşdeğer.
Yani ben 74 hp goldumu satım 93 hp john deere neden yapmayayım?
Yaparsam beni neler bekler?

bilgisi olalar paylaşailir mi?

5093 E serisinin özellikleri aşağıdaki linkte yer aliyor.
Bence bu seri daha çok çiftlik işleri için ve ya ara işler için üretilmiş.
Dingil açıklığı 217 cm
Kaldırma kapasitesi 2 ton civarı
Vites 12 ileri 12 geri.

Bg gücüne göre biraz hafif kalıyor.
Ayrıca JD nin yedek parçası yerli markalara göre biraz daha pahalı.

5093 E yerine eğer düşük saatli temiz kullanılmış 6220 ve ya 6320 çok daha iyi bir tercih olabilir, tabi ki yapacağınız işe gore değişir tercihiniz değişebilir.

2004 ten beri jd ciyim başka modelleride kullandım komşulardan , alman modelleri harici , kalite farkı var kim ne derse desin ikiside bende var biri mersedes biri şahin.ben kullandığım ikinci traktöre kötü diyorum hiç de alınmıyorum sonuçta demir yığını için burada kimseye külhan beyliği yapmam.küççük jd kalitesiz[emoji4]

Aynı düşüncedeyim, ben dededen beri massey kullanıcısıyım ancak JD 6R serisi gördüğüm en kaliteli makinelerden biri. M seriside çevremde kullanan çok onlarda gayet memnun. E serisi ise alan herkes satıp m serisi aldı, ha belki ara işler için iyidir e serisi bilemem ancak ağır işlerde performansını kimse beğenmedi bizim bölgede. Ayrıca bu seriler meksika üretimi, r ve m serisi ile arasında dağlar var. Hala bunu anlamayıp fanatiklik yapanlar var buna sinirleniyorum

Daha önce de paylaşmıştım.
Biz de 2004 başında JD 5715 çift çeker alıp 8 sezon kullandık. 2011 sonuna doğru satıp, değiştirdik.
En büyük dezavantajı 9 ileri 3 geri vites oluşu, hidrolik kaldırma kapasitesinin düşük olması ve yedek parça maliyetinin yüksek oluşuydu.
Şu anda 2004-2005 model 5715 50-55 bin TL, 1998-99 model NH 80-66 çift çeker 80-85 bin TL.

• Beğen
Tepkiler: kirci02
Birde şöyle bir şey var jdnin adı çıkmış çok yakıyor diye , kalite olarak hepsini sollar ben jdyi satıp başka traktör alan hiç duymadım.

:) ben ben ben... 5715 imi verdim tümocan 8175 aldım. 85 beygirdi joni. Ama vitesler uyumsuzdu. 75 lik ondan daha iyi çekiyor. Tabi ki işin gırgırımdayım. Seri den seriye değişir. Joninin 3 viteslerini her platformda aşağılarım. Ama bir 5085m ye asla hayır demem. :)))

traktör beğenisi nispeten öreceli bir kjnu olsa da, fikir alışverişleri iyidir, kanaat oluşturur.

Paylaşımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. E R M serisi konusunu araştırmaya devam edeceğim.

Biz de 2004 başında JD 5715 çift çeker alıp 8 sezon kullandık. 2011 sonuna doğru satıp, değiştirdik.
En büyük dezavantajı 9 ileri 3 geri vites oluşu, hidrolik kaldırma kapasitesinin düşük olması ve yedek parça maliyetinin yüksek oluşuydu.
Şu anda 2004-2005 model 5715 50-55 bin TL, 1998-99 model NH 80-66 çift çeker 80-85 bin TL.

5715lere bakıyorum mesela e r filan yazmıyor. nerden anlıyoruz serisini.

5715 ler de E ve ya M gibi herhangi bir harf yazmıyor, benzer şekilde 5725 te de yazmıyor.
Bildiğim kadarıyla JD de E, R, M, MC, RC gibi isimlendirmeler 2008- 2009 yıllarından sonra başladı.

Traktör konusunda ki teknik bilgileri aşağıdaki sitelerden alıyorum.
Istediğiniz modele buralardan bakabilirsiniz.

5715 lere yanaşma e serileride bir üstü m , mc , rc , r kalite sıralaması 2008 lerden sonra başladı, fiyat arttıkça kalite artar, 5715 meksika bunlar hiç tutulmadı, belki 5725 daha iyi shutellı olanı, m birazdaha kaliteli onlarında buçuklu olanı olmayanı var galiba , yani çeşit çok ...

5715 lere yanaşma e serileride bir üstü m , mc , rc , r kalite sıralaması 2008 lerden sonra başladı, fiyat arttıkça kalite artar, 5715 meksika bunlar hiç tutulmadı, belki 5725 daha iyi shutellı olanı, m birazdaha kaliteli onlarında buçuklu olanı olmayanı var galiba , yani çeşit çok ...
5715 düsünmeyin, vites sayısı ve vites oranları hiç de verimli değil. Hidrolik zayıf.

Traktör seçimi konusundaki en büyük hatamız 80-66 tek çeker traktörümuzu satıp JD 5715 almaktı maalesef.

Bu seride kuyruk mili devir uyumsuzlugu sorunu vardı sanki ayçiçeği ekiminde sorun olduğu için birkaç tanıdığım traktöru bu sebepten satmıştı. İnşallah yanlış hatirlamyiyorumdur.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
traktör beğenisi nispeten öreceli bir kjnu olsa da, fikir alışverişleri iyidir, kanaat oluşturur.

Paylaşımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. E R M serisi konusunu araştırmaya devam edeceğim.
Farmall c kullanıcısı olarak Jonh deere i beğeniyorum. Özellikle 6430 un çok iyi Performansı var. 5m serisi farmall c den de kısa dolayısı ile ağır ekipman kullanılacak ise araştırma yapmanın faydalı olacağını düşünmüyorum. Tek sorunun günümüz şartlarında tüm ithal traktörlerin yedek parça ve bakım maliyetleri fazla dolayısı ile arıza yapmaz yapmaz ithal traktör arıza yapıncada çiftçinin canını yakacak durumda. Farmall c nin yıllık 750 saat ortalama ile bakım maliyeti yıllık ortalama 5 bin tl. Bunun için de 2. Yılsonunda değiştirdiğimiz arka kuyruk yağları dahil.

Bol çeşit olsun diye her nevi şanzıman türü ürünler var, ama toprak işlemeye girince ve yakıtta aranınca, 16*8, tam çelik senkromench transmisyonu olmayan traktörün alıcısı az oluyor.65 hp ve üstü sınıfta standart olması gereken özelliktir.
Hocam üç kere okudum yine olmadi[emoji85] , zâtınıza yetisemiyoruz, biraz daha açar misiniz[emoji5]

JD sahibi değilim ama bu markayı çok beğeniyorum.Köyümüzde 4-5 tane var.6630 bile vardı,yeni sattılar.6430 premium,5625,5055,5075 halen var.Hepsi (hint,meksika,alman) çok güzel iş yapıyor.5625 (2011) satılacaktı müşteri oldum,abi problemsiz ama sana yaramaz saati 4000 küsür dediler.Senede 500-600 dekar yeri mükemmel işliyor.Diyeceğim şu, kötü traktör yok, bilgisiz kullanıcı,hoyrat kullanım,gücünün üstünde yük yüklemek,bakımsız bırakmak var.Link verilen ilandaki 13 yıllık JD 5725 in fiyatı 44,5 olabilir.Kabin ve ön diferansiyel için 20 koysanız 64.5 yapar,13 yıllık motor için çok ucuz değil.Modeline,saatine,bakımına,kabin,4 WD durumlarına göre JD ler hiç ucuz değil. JD için 5715 in fiyatlarını baz almamak lazım.Devrini tamamlamış ,15 yıl öncesinin traktörü. 6630 un sahibinin bir önceki traktörü ikinci el 5715 ti.Satıldı ama sahibine 6630 u kazandırdı.At,sahibine göre kişner.

• Beğen
Tepkiler: ufukk ve Abd8914

:) ben ben ben... 5715 imi verdim tümocan 8175 aldım. 85 beygirdi joni. Ama vitesler uyumsuzdu. 75 lik ondan daha iyi çekiyor. Tabi ki işin gırgırımdayım. Seri den seriye değişir. Joninin 3 viteslerini her platformda aşağılarım. Ama bir 5085m ye asla hayır demem. :)))
Meraba Ersen nerelerdesin kardeşim, sen istisnasın kaide bozulmaz, bu 5715 leri ben jd saymıyorum, bozuk yumurta gibi düşün.baskı balata randıman tutmuyordu birde 9*3 vites yetersiz kalıyordu, 2003 lerde jd gelmeye başladı, en hesaplı kara vites onlardı.lesingle çok çiftçi aldı, güç meselesi 6420 vardı toprağı çok olanlar aldı, bizim gibi tek çeker kullananlara bu mersedes gibi geldi ama bu modeller sıkıntılı jd başka bir motor alman menşei olanları, konu jd neden ucuz , hiçde ucuz değil , traktörlerin modelleri fiyatları ikinci el piyasasında şekilleniyor, ucuzsa o model sorunludur...

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Meraba Ersen nerelerdesin kardeşim, sen istisnasın kaide bozulmaz, bu 5715 leri ben jd saymıyorum, bozuk yumurta gibi düşün.baskı balata randıman tutmuyordu birde 9*3 vites yetersiz kalıyordu, 2003 lerde jd gelmeye başladı, en hesaplı kara vites onlardı.lesingle çok çiftçi aldı, güç meselesi 6420 vardı toprağı çok olanlar aldı, bizim gibi tek çeker kullananlara bu mersedes gibi geldi ama bu modeller sıkıntılı jd başka bir motor alman menşei olanları, konu jd neden ucuz , hiçde ucuz değil , traktörlerin modelleri fiyatları ikinci el piyasasında şekilleniyor, ucuzsa o model sorunludur...
Fakat biraz kontrol süz şekilleniyor gibi, belki sizde farketmiş olmalısınız. Mesela İlan paylaşacak şahıs, ilk önce traktörünün marka modelinin piyasasına bakıyor, tamamen rastgele bir rakam belirtiyorum 50000. Dur diyor bu elli bin ise şuraya 55 yazayım 53 e falan bırakırız piyasasının üstünde satarız hesabı. Bunu gören çakal galericiler durur mu? Sahibi böyle veriyorsa buluyor ayarsız bir traktör dışını elmas gibi yapıyor, 30 binlik traktör e 45 çekiyor. Şu anki piyasa benim görüşüm. Geçenlerde bir ilan dikkatimi çekti tt55 tek çeker 37 bin aynı model çift çeker e 63 bin demiş, ben sizin kadar büyük çaplı çiftçilik yapmıyorum yanlışım varsa düzeltin, fark çok gibi geldi bana, çift çeker e iki katı fiyat normal mi? Yanılmıyorsam arkadaşın paylaştığı ve bahsettiği jd tek çekerdi