JOONDERE 1130

Arkadaşlar 1130 almaya karar verdim. Sahibinden. Com da araştırıyorum. Kafama takılan bir kaç soru olacaktı
1) bu traktörlerin motor gücü değişiyor mu ?( internette 50 hp den 75 hp ye kdr yazan olmuş )
2) vites sayısı değişiyor mu ?( internette: (8 ileri 2 geri ), (6 ileri 2 geri ), (8 ileri 8 geri) yazan olmuş jarzuman çeşidi mi var ? )

Arkadaşlar 1130 almaya karar verdim. Sahibinden. Com da araştırıyorum. Kafama takılan bir kaç soru olacaktı
1) bu traktörlerin motor gücü değişiyor mu ?( internette 50 hp den 75 hp ye kdr yazan olmuş )
2) vites sayısı değişiyor mu ?( internette: (8 ileri 2 geri ), (6 ileri 2 geri ), (8 ileri 8 geri) yazan olmuş jarzuman çeşidi mi var ? )
Bunların kaç bg olduğu biraz muallak her kafadan bir ses çıkıyor[emoji2] şanzuman değişmez 8 ileri 4 geridir fakat geri vitesleri yavaştır. Sağ vites 1-2-3-4, sol viteste I-II ve R vardır. Eski bir katalog da gördüğüm kadarıyla 52bg olması lazım. Birde bunlarda arka kolları ve damperi aynı koldan yönetiyorsun o biraz sıkıntı oluyor bunları ayırıyorlar hatta arka hidrolik çıkışlarını 2 veya 4 tane yapıyorlar 1000tl civarı tutuyordu. Yaptırırsanız rahat edersiniz

FB_IMG_1547412010108.jpg

John Deere 30 Serisi 1130 Modeli.

-''Teknik Özellikleri''-

-MOTOR-
*Motor Gücü. =53 hp
*Silindir Adedi =3
*Silindir Hacmi =2595 cm3
*Soğutma Sistemi =Su soğutma.
*Kuyruk mili (PTO) =540 d/d.

-ŞANZUMAN-
*Tipi =Yarım senkromeçli.
*Vites =8 ileri 4 geri.
*Fren =Hidrolik yağlı disk fren.
*Diferansiyel kilidi=El ve ayak kumandalı.

*Kaldırma kapasitesi =1825 kg.
*Takribi Ağırlığı =2170 kg.
*Ön dingil yüksekliği =650 mm.
*Tüm uzunluk =3305 mm.
*Aks mesafesi =2050 mm.

Bizde vardı sattık jd5065 aldık. Sonra ikinci bir traktöre ihtiyaç oldu 480 aldık. 1130 u arıyoruz gerçekten. 480 in yol hızı ve yakıtı hariç iyi bir yanı yok. 1130 kemik gibiydi. Yüklü rampada kolay bayılmaz inerken de salmaz gazdan ayağını al hemen yavaşlardı. Frenler 10 numaraydı, soğukta kızdırmak istemezdi, kuyruk miliyle çalışırken de iyiydi. Köyden bir abi muhabbet esnasında 1130 için 'onlar motor mu' dedi. Birkaç gün sonra tarlada denk geldi yan tarlamda çift sürüyordu. Tarlalar 3 er dönüm aynı toprak ve baraj suyunun altında kaldığı için aynı zamanlarda işleniyor sürekli silajlık mısır ekiliyor. Sıra başında bekliyorum beraber giriyoruz 1130, 54c ye dönüm başına kadar 30-40 mt fark atıyor. Sonra yine muhabbet ettik valla iyi gidiyormuş dedi [emoji16][emoji16] yol hızı çok az hele ki geri giderken kahır eder [emoji3]

Arkadaşlar merhaba. 1130 jondree traktörümü hayırlısıyla aldım. Fakat sormam gereken bir şey var.
Bu traktörlerin frenleri çok sert hepsini öyle yoksa anormal bir durum mu var ?

Arkadaşlar merhaba. 1130 jondree traktörümü hayırlısıyla aldım. Fakat sormam gereken bir şey var.
Bu traktörlerin frenleri çok sert hepsini öyle yoksa anormal bir durum mu var ?
Peki tutuyor mu? Bizde de vardı biraz sertti ama basınca kilitliyordu. 1130 ların frenleri on numaradır. Hele bunu 480 e binince iyice anladım. Hidrolik fren olduğu için yükte falan çok iyi oluyor

Bizde de var 1130 çekirge gibi taralada kendine göre çok gidiyor ama yolda gitmiyor

Pompa enjektör ayarlatrım birde çıkma transit turbosu vardı elimde onuda taktım epey bi canlandı ara işimizi görüyor
Bir tek hidrolik pompası ve kollar randıman vermiyor gerisi on numara

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
https://www.w-equipment.com/machinery-specifications/john-deere/4wd-tractors/1130.html

JD 1130, 38 kw, 51 hp, (DIN normu), 167 n.m. , hala kullanan arkadaşımız var. Fiat 54C gibi performansı var, sallı olduğundan pullukta iyi gider.640 gibi ciğerden asılır.Yakıtı uygundur.Çekirge gibi yürür, arazide.
ben aldım john deere 1976 model 1120 47 kw 63 hp. canavar gibi çekişi var. hidrolik biraz pek hassas degil. gerisi 10 numara traktör

• Beğen
ben aldım john deere 1976 model 1120 47 kw 63 hp. canavar gibi çekişi var. hidrolik biraz pek hassas degil. gerisi 10 numara traktör
Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Eski model traktörlerde elektrik hattı zayıflıyor, komple yeni hat takılan traktörler var.
Güvenlik ropsu ve tepe lambası kullanmanızı tavsiye ederim.
Radyatör önüne ikinci fan takarsanız, sıcakta çalıştırılırsa hararet meyli azalır.
Güle güle kullanın.

Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Eski model traktörlerde elektrik hattı zayıflıyor, komple yeni hat takılan traktörler var.
Güvenlik ropsu ve tepe lambası kullanmanızı tavsiye ederim.
Radyatör önüne ikinci fan takarsanız, sıcakta çalıştırılırsa hararet meyli azalır.
Güle güle kullanın.
sagolun. benim traktörle agır işim yok. sene 2 ayı geçmez iş olarak. hafif işler benimkisi

• Beğen