• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Jx65c antifiriz atmayı umutmusum

Ben size bir şey demedim ki sadece boşu boşuna kafasına takmasın nasıl olsa çalıştırmış git sanayiye ölçtür dedim neden hareketlendiniz anlamadım neyse abinin sorun çözülmüş

Depodaki su donmustu
Evet dün gece tekrar gittim 8litre kadar su boşalttım radyatördenn ve çoğu bloktan geldi 5-6litre antifiriz koydum gerisini suyla tamamladım sonra bi yarım saat çalıstırdım
Depodaki su tamamen doluydu çalıstırınca kapaktaki delikten fazlalık çıktı
Sonra sabah tekrar çalıstırdım 15dk
Motor blogu donmamis buyuk ihtimal donsa suyu bosaltamazdiniz
Yinede tedbiri elden birakmamak icin.motorunuzu 1 2 saat calistirin.motor iyice isinsin zorlayin biraz hararet ciksin ki iceride su kanallarinda herhangi bi catlak varsa yaga yada suya karistirma oluyormu onun icin yagi ve suyu kontrol edin. Herhangi bir sorun olacagini sanmiyorum tedbir amacli sonra iciniz kafaniz rahat olur

çok olsa blokdaki küçük tapayarı atardı hafif donda benim 70/56 da başıma geldi blokta ki kçük tapanın birini atmış dı iveko kamyonet servisinden çıkıntı bşöküp ttamirciye çaktırmıştım .Kelepire kapattık.

Adamin motorunu eline mi verdirceksiniz,elleme dursun bahara kadar bide catlatma sonra 4 5 lira masraf acar

Blokdaki suyun tamamen doğduğunu düşünüyorsanız ve boşalmaniz gerekiyorsa sadece radyatör devirdaim kayışını sökün çalıştırın motoru blok erir 5dk da blok donup da mars bastığınızda zarar görecek tek yer devirdaim pompası radyatörü hortumları pürmüzle eritirsin yarım saate sonra koy antifirizi hallet buz sıcaklığa göre genişler eksi 5de donan buzun genişliği ile 15de donan buzun genişliği patlatma gücü aynı değil

Üst Alt