Jx75c kuyruk mili ikaz ısiği surekli yaniyor

04.12.2007
5,969
7,754
46
lüleburgaz

Arkadaşlar herkese iyi günler
75c ayçiçek tarlasında gezerken kuyruk mili calisiyor ışığı yandı ve sönmüyor bu sefer traktor çalışmıyor.
Çekerek çalıştırdığında calisiyor
Kuyruk mili tüm hareketlerini normal komutlarini uyguluyor.yag seviyesi de normal .
Sizce neden olabilir?

Arkadaşlar herkese iyi günler
75c ayçiçek tarlasında gezerken kuyruk mili calisiyor ışığı yandı ve sönmüyor bu sefer traktor çalışmıyor.
Çekerek çalıştırdığında calisiyor
Kuyruk mili tüm hareketlerini normal komutlarini uyguluyor.yag seviyesi de normal .
Sizce neden olabilir?
Müşür bozulmuştur.beyin varsa traktörde beyinde problem olabilir.ışık yanıyor ama traktör çalışmıyorsa müşür kontaktan çalışmasını engeller kabloları söksende çalışmaz müşürün önündeki kabloların direk bağlanması gerekiyor başıma geldi ben çözdüm.ama tavsiyem elektrikçiye götür . bilmedimi insanı bunaltıyor.para sıkışmış gibi .selamlar.

En iyi ihtimalle müşür arızalanmış, zamanla toz, su, çamur müşürü bozabiliyor. Kuyruk milini çalıştıran kolla bağlantılı, kolun nereye gittiğini takip ederek müşürü bulabilirsiniz. Kablosu çıkmış da olabilir.

Sağ altta bu müşürü kontrol et. Fiş yerindenden çıkmış olabilir bozuksa kabloyu birbirine bağla.

Resimler ve ekler

• DSC_0050.JPG
    DSC_0050.JPG
    2.8 MB · Görüntüleme: 269
  • Beğen
Tepkiler: Alexander
Fişteki 4 ucu birbirine temas ettirdim ayrı ayrı da denedim.
Bu soket kablo üzerinde diğer depo tarafında alt hidrolik boru geçişinin üzerinde bir adet muşur bulunuyor bu kablo aynı zamanda o musurede bağlı
Zaten arıza olduğunda alt kisimda ki musur ucunda iki adet kablo yerinden çıkmıştı.
Kabloları yerine taktım.ama değişen bişey olmadı.
Acaba musur demi bir arıza oldu.

Fişteki 4 ucu birbirine temas ettirdim ayrı ayrı da denedim.
Bu soket kablo üzerinde diğer depo tarafında alt hidrolik boru geçişinin üzerinde bir adet muşur bulunuyor bu kablo aynı zamanda o musurede bağlı
Zaten arıza olduğunda alt kisimda ki musur ucunda iki adet kablo yerinden çıkmıştı.
Kabloları yerine taktım.ama değişen bişey olmadı.
Acaba musur demi bir arıza oldu.
Soldaki basınç müşürü olması lazım fişleri birbirine değdir ışık sönecekmi söner ve yürürse müşür arızalı abi.

Sayın snow arkadaşım
Bahsettiğin sigorta tam olarak nerde
Sol çamurundaki sigorta grubunda mi
Yoksa sa kabin direğinde mi?
Tam olarak nerde ve hangi sigorta bu konuda bana yardımcı olabilirmisin?
Veya kullanım el kitabında sigorta şeması üzerinden tam olarak yerini gösterebilir misin?

Sayın snow arkadaşım
Bahsettiğin sigorta tam olarak nerde
Sol çamurundaki sigorta grubunda mi
Yoksa sa kabin direğinde mi?
Tam olarak nerde ve hangi sigorta bu konuda bana yardımcı olabilirmisin?
Veya kullanım el kitabında sigorta şeması üzerinden tam olarak yerini gösterebilir misin?
Çamurluk uetundeki kabinde sadace klima teyp silgi var

• Beğen
Tepkiler: Alexander
alt kisimda depo tarafındaki hidrolik boru üzerinde ki iki adet müsur kablosu surekli sopalara takiliyor ve yerinden cikiyordu.hatta kablo ucundaki soketi koparmıştı yenid3n soket taktım.
ayrıca sigorta 7.5 A
fişler önerinden çıkınca sigorta değişmesi gerekiyor.
iyi ama 7.5 A. Lik sigorta yerine 15 A lik taktım.bu s3fer yine soket müdürden çıktı sigortayı değiştirmeden soketi tekrar yerine taktım.olayi bir farklı yine taşıyabildim.en azından 15 A. Sigortayı devamlı değiştirmeye gerek kalmadi.bu tabiki cok-da iyi bir çözüm degil en iyisi boş bir vakitte kabloların yerini daha güvenli hale getirmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı