Kanola 3lü karışım ve gübreleme hakkında

Arkadaşlar merhaba bu sene ilk defa Ankara'da kanola ekimi yaptık. Tecrübe sahibi olanlar biraz bilgilendirebilir mi gübreleme ve 3lü karışım hakkında? Ekilişte taban gübresi atıldı, daha sonra kışa girmeden 3lü karışım attırdı mühendis. (3lü karışım kimileri atmadı gerek yokmuş bahardan önce diye) Sonra 3 hafta falan önce üst gübreleme yaptık ve üstüne yağmurdan sonra bitki birden yürüdü çok değişti. Şimdi 21 lik 2.üst gübre atacağız, çarşamba yağmur görünüyor, çarşamba öncesi atarsak erken olur mu yoksa atalım mı ? (Gece havalar çok soğuk) Tecrübe sahibi arkadaşlar yazarsa sevinirim. Bir de 3lü karışım hakkında da yazarsanız sevinirim. Şimdi 3lü karışımı bir daha atmalı mıyız? İlk attığımız 3lünün bir faydası oldu mu boşuna mı attık ?
 
Fotoğraf olsa daha iyi olur.Son 3'lü karışım önemli tavsiye edilen atım zamanı çiçek açımı tamamlanmış olması gerek.Gübreleme içinde kanolayı görmek gerek birden kalkınan bir bitki bence son üst gübrelemeyi yapın çok boylandıysa.Yalnız 21'lik dediğiniz ne sülfat mı?Onun yerine nitrat atmanızı öneririm.
 

Benzer Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt