KARABÜK'TE ET VE ET ÜRÜNLERİ TEMİZ ÇIKTI

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,289
Konum
Bilecik

KARABÜK (İHA) - Karabük’te Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde et ve et ürünleri temiz çıktı.

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili İzzet Murat, yaptığı yazılı açıklamada, gıda denetim hizmetlerinin, ilgili yasa ve mevzuatlar doğrultusunda, kurumları tarafından yürütüldüğünü ve bu denetimler sonunda kamu sağlığını tehdit eden ve tüketiciyi aldatan ürünlere yönelik olarak kamuoyuna duyuru yapılmak suretiyle üreticiler ve ürünleri ifşa etmekle yükümlü olduklarını söyledi. Bu doğrultuda kent genelinde bulunan üretim ve pazarlama yerlerini periyodik olarak ilgili kurumlarla birlikte denetlediklerini belirten Murat, “Son günlerde bazı basın yayın organlarında et ve et ürünlerine yönelik haberler yer almaktadır. İlimizde 7 adet sucuk imalathanesi bulunuyor. Gerek mevcut imalathaneler, gerekse satış noktalarında periyodik olarak bakanlık ve il denetim programı çerçevesinde, ayrıca şikayete bağlı olarak denetlenmektedir. Bu yılın ilk 5 aylık döneminde sucuk imalathanelerine yönelik 11 denetim gerçekleştirilmiş, denetimlerde 5 adet numune alınarak analiz ettirilmiş ve analiz sonuçları uygun çıkmıştır. Satış yerlerinde ise 407 denetim gerçekleştirilmiş, 6 sucuk numunesi alınarak analiz ettirilmiş ve uygun çıkmıştır. Bugüne kadar yürütülen denetimlerde Türk Gıda Kodeksi bakımından herhangi bir aykırılıkla karşılaşılmamıştır. Kaldı ki böyle bir durumda bakanlığımızca kamuoyu bilgilendirilecektir. Kayıt dışı üretime yönelik olarak düzenli bir şekilde personelimizce sokak sokak denetimler yapılıyor. Böyle bir işletmeyle karşılaşılmamıştır' dedi.

Ekleme Tarihi
08.06.2012
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt