KARDA KIŞTA ÇEKTİĞİMİZ SIKINTILAR VE YENİ KESTİRDİĞİM BOĞALARIM (hacimmet)

Ynt: KARDA KIŞTA ÇEKTİĞİMİZ SIKINTILAR VE YENİ KESTİRDİĞİM BOĞALARIM (hacimmet)

Bereketli olsun arkadaşım hayırlısıyla harca, hayvancılık konusunda deneyimlerini takip ettiğim kişiler arasındasın, teşekkürler paylaşımların için.

bereketli olsun abi emeklerinizin karşılığını alırsınız işallah iyiymiş yine danaların kamyon problemine üzüldüm soğukta uğraşmışsınız aküden düz bağlıycaktınız önüne bi ampul :D bizde bedford varken öyle yapmıştık :D

Hayırlısı olsun Hacimmet kardeşim, kısmet buymuş demekki. Abim de kuzu kestirecekti, 2-3 ay önce 25 tl olan fiyat şimdi 21-22 ty ' ye düşmüş, kısmetten fazlası olmuyor.

yagsız net etleri kaç kg geldi herbiri.. karkas dedigin canlı agırlıkları sanırım 700kg degil mi ? mezbada baya kötüymüş pek düzenli ve temiz degil.. elazıgda bende bitane kestirdim eletin tesisi daha duzenli etraf böle kan olmuyor kanalları geniş falan.

Herkeze yorumları için teşekkürler arkadaşlar,fiyat gerçekten iyi değil o halde bile kırk nazla kesim yapıyorlar,danalar fazla kilo gelmedi bunlar işletmenin en piç danaları kilo almadıkları için kestirdim.

hacimmet link=topic=51699.msg526747#msg526747 date=1328131689' Alıntı:
Herkeze yorumları için teşekkürler arkadaşlar,fiyat gerçekten iyi değil o halde bile kırk nazla kesim yapıyorlar,danalar fazla kilo gelmedi bunlar işletmenin en piç danaları kilo almadıkları için kestirdim.
Bunlar daha önceden kesim yaptırdığım bazı konular
http://www.trakkulup.net/fotograflar-videolar-417/hacimmetin-canguslari-2011-boga-kesimi-konya-cihanbeyli/
http://www.trakkulup.net/fotograflar-videolar-417/guncel-aksaray-mezbehane-goruntuleri-ve-kesilen-bogalarim-7-agustos-2011/

Hacimmet kardeşim hayırlı uğurlu olsun kısmetten ziyade olmaz ben birşey sormak istiyorum bu siyah alacaların besiye gelmesi nasıl bizim buralarda sivas pek bunlardan yok bir biz aldık damızlığada danalarını besi yapmayı düşünüyorum hemen elden çıkarmak istemiyorum kaç aylık olana kadar besliyon ne kadar besliyon şimdiden teşekkür ederim

Ynt: Karda kista cektigimiz sikintilar ve kestirdigim bogalarim (hacimet)

Hebun021 link=topic=51699.msg526778#msg526778 date=1328132851' Alıntı:
Hacimmet kardesim beyaz olan ne kadar ati siyah olan ne kadar ati . Siyah danayi satmakla iyi yapmissin ne o oyle boynuzlar cok tehlikeli.
Beyaz 330 kgr ,siyah 370 kgr kesim ağırlıkları
fatih DUMAN link=topic=51699.msg526954#msg526954 date=1328172787' Alıntı:
Hacimmet kardeşim hayırlı uğurlu olsun kısmetten ziyade olmaz ben birşey sormak istiyorum bu siyah alacaların besiye gelmesi nasıl bizim buralarda sivas pek bunlardan yok bir biz aldık damızlığada danalarını besi yapmayı düşünüyorum hemen elden çıkarmak istemiyorum kaç aylık olana kadar besliyon ne kadar besliyon şimdiden teşekkür ederim
Sağolun abi,bence uzun dönemde holstayn kadar kilo alan dana bulunmaz ırk olarak iri olduğu için 2 yaşında aşağı yukarı güzel kilolar çıkarıyor bu danalar küçükken büyük hayvanların içine salındığı için küçük kaldılar bunları baz almayın bunlardan 6 ay küçük olup bunlardan iyi olan danalarım var,ben en yüksek 24 aylık danadan (siyah laca-holstayn) 533 kgr kesim ağırlığı aldım.