• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

KARIŞIK VALTRA valtra image bank tan ....

Ynt: KARIŞIK VALTRA valtra image bank tan ....

sanırım 3. fotoğraftaki diğerlerine göre biraz eskii

ne eskisi anıl yaw yepyeni grmynmu ;D

Paylaşım için teşekkürler Okay Abi..3. fotodaki olayı sökemedim neiş yapıyor acaba...

akgul link=topic=3547.msg36171#msg36171 date=1211059919' Alıntı:
ne eskisi anıl yaw yepyeni grmynmu ;D
tip olarak eski dedim Akgül mesela onun üstündekinin kaput filan daha hoş yani faha yeni.

azmın elınde hıc bırsey kurtulamıyor adamlar ne ekıpman yapıyorlar beeee tsk gusel paylşm

-silivrilimeriç- link=topic=3547.msg36180#msg36180 date=1211087563' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Okay Abi..3. fotodaki olayı sökemedim neiş yapıyor acaba...
meriç canım benim valtra sitesinden çevirebildiğim kadarıyla anlatayım sana ne yaptığını ... yoprağın içinde çürümüş ve hatta kömürleşmeye yaklaşmış kristal şeklinde turba denen ( peat moss) eski bitki ve hayvan atıkları bulunmakta. bunlar bir nevide fosilleşmiş yosunlar .. bazı bölgelerde parça parça kesekler halinde toprakta bulunmakta... bu turba denen fosiller iskoç viskisi yapımında kullanılıyormuş.yakılarak elde edilen koku iskoç viskisinin asıl tadını veriyormuş . diğer viskiler arpa maltından yapıldığından malt kokar ve iskoç viskisi ise yosun oktuğundan farklı ve turba dan yapıldığı içim kıymetliymiş . işte 4. resimde gördüğümüz alette toprağın içindeki turba yı hasat etmekte... 4,5,6. resimlerdeki traktörler turba işinde çalışmakta... sen üçüncüyü sormuşsun ama ben şaşırdım sanırım ... onuda o resimden anlamak zor wallahi bilemeycem ...

ben bu brazilya isine hastayim valla ne guzel motorular

Üst Alt