kavun hakkında önerileriniz

arkadaşlar çankırı kızılırmak ilçesinde kavun yetiştiriciliği apıyorum.10 dilim dediğimiz bir cins kavun yetiştiriyorum. denizli çal yöresinde yetiştirilen bir cins kavun varmış,bu cins hakkında bilgisi olan veya farklı cins kavun önerilerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürlerr...

Ynt: kavun hakkında önerileriniz

kkuzeyy link=topic=82479.msg980925#msg980925 date=1426186094' Alıntı:
arkadaşlar çankırı kızılırmak ilçesinde kavun yetiştiriciliği apıyorum.10 dilim dediğimiz bir cins kavun yetiştiriyorum. denizli çal yöresinde yetiştirilen bir cins kavun varmış,bu cins hakkında bilgisi olan veya farklı cins kavun önerilerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürlerr...
biz konak ve rambo çeşidi yapıyoz kokulu ananas tipi kavun

kkuzeyy link=topic=82479.msg980925#msg980925 date=1426186094' Alıntı:
arkadaþlar çankýrý kýzýlýrmak ilçesinde kavun yetiþtiriciliði apýyorum.10 dilim dediðimiz bir cins kavun yetiþtiriyorum. denizli çal yöresinde yetiþtirilen bir cins kavun varmýþ,bu cins hakkýnda bilgisi olan veya farklý cins kavun önerilerinizi bekliyorum.þimdiden teþekkürlerr...
Hasanbey ekebilirsiniz veya arkasi muhurlu istanbul kavunu diyolar.

maygun10 link=topic=82479.msg981956#msg981956 date=1426410300' Alıntı:
Yillarca yerli kavun çekirdeği üretimi yaptik.Kirkagac 637(Altınbaş).Yerli tohum denince Balikesir üretim merkezidir.http://www.balikesirtohum.com/index.php?urun/16
Eğer sizin yerli çeşit iniz yeşil kabuklu ise ; Hasanbey kavun çeşiti ekebilirsiniz.http://www.tohumcu.org/

Mehmet bey şu anda kavun çekirdeği üretim çalışmalarınız devam ediyor mu?

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

ENES4422 link=topic=82479.msg981957#msg981957 date=1426411828' Alıntı:
Mehmet bey şu anda kavun çekirdeği üretim çalışmalarınız devam ediyor mu?
Son yillarda ,iklim gibi nedenlerden dolayı,kavun üretimi azaldi.Tohum urettigimiz firma tohumculuk işinden vaz geçince, bizde bu işi biraktik.Ama tohum firmaları tohum bulunduruyor.

biz konak ve rambo çeşidi yapıyoz kokulu ananas tipi kavun
Cemal abi ben bu sene bir 7 8 dönüm kavun karpuz ekmek istiyorum rakım 1500 ne çeşit tohum kullanmalıyız nasıl ekilir Ekim mesafesi sıra mesafesi nedir ot ilacı varmı bilgi verirseniz sevinirim anladığım kadarıyla sen bu işle uğraşıyorsun tarladan fotoğraf varsa fena olmaz ilk defa ekecegim

Cemal abi ben bu sene bir 7 8 dönüm kavun karpuz ekmek istiyorum rakım 1500 ne çeşit tohum kullanmalıyız nasıl ekilir Ekim mesafesi sıra mesafesi nedir ot ilacı varmı bilgi verirseniz sevinirim anladığım kadarıyla sen bu işle uğraşıyorsun tarladan fotoğraf varsa fena olmaz ilk defa ekecegim
Kavunu biraktim onceden 20 30 dekar ekerdim pazar sıkıntı olmaya basladi birde yazin cok yagis olmaya basladi oyuzden karpuza yoneldim komple karpuz ekiyom 50 dekar karpuz var kavun karpuz konularim var bakabilirsin ot icin biz malc naylon kullaniyoz capa derdi ot derdi yok

• Beğen
Tepkiler: sarilar1

Kavunu biraktim onceden 20 30 dekar ekerdim pazar sıkıntı olmaya basladi birde yazin cok yagis olmaya basladi oyuzden karpuza yoneldim komple karpuz ekiyom 50 dekar karpuz var kavun karpuz konularim var bakabilirsin ot icin biz malc naylon kullaniyoz capa derdi ot derdi yok

cemal bey bu yıl 5 dekar bi alana 23 mart gibi fideden kavun dikmeyi ve malç naylonu kullanmayı düşünüyorum fakat bulunduğum yerde malç kullanımı hiç yok makinası da yok başka tarla işleme akipmanları ile malç için sırt yapabilirmiyiz hangi renk ve hangi ende naylon önerirsiniz yer çok fazla olmadığı için 3000 metre civarı malç kullanacağımızdan kenar örtmeyi işçi ile yapabilirim sırt işi kafama takılıyor.

Kışlık kavun ve karpuz ekimi yapıyormu sunuz? Sarı renkli karpuz ekiminiz var mı? Geçen yıl yaz sezonu sıkıntılıydı.