Kayhan Ertuğrul 555 balya makinasına en uygun tek çeker traktör

Mf 240 traktörün var balya makinası aldım çalıştıramazsın diyorlar sizce ne yapmalıyım değiştirmek zorunda kalırsam masseyin hangi model hangi traktörünü önerirsiniz uygun fiyatlı 240 fiyatına en yakın
haşbay varmı?
çalışılacak yerler rampa-düz?
balya makinesininde bir ağırlığı var neticede balyacılar pek tek çeker tercih etmiyor,
tecrübe ettik 3 silindir ile 4 silindir motor arasında da çalışma verimi-hararet açısından çok fark oluşuyor.
@The_Hoca daha iyi yorumlar,

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Mf 240 traktörün var balya makinası aldım çalıştıramazsın diyorlar sizce ne yapmalıyım değiştirmek zorunda kalırsam masseyin hangi model hangi traktörünü önerirsiniz uygun fiyatlı 240 fiyatına en yakın
hocam bizim adana bölgesinde MF 240 ile anca patoz veya balya taşıyorlar
MF 240 balya çalıştırdığını görmedim
MF 265 - 285 - 286 Gold çalıştırdığını gördüm
Ama yer düz olduğu için Rampalı ise tek çekere güvenmek risk.

İyi akşamlar özür dileyerek söylüyorum siz baştan sona yanlış bir iş içine girmişsiniz şimdi 240 traktörünüzü modelli olduğunu düşünerek satıp daha düşük modelli 265-285 hatta belki daha eski 175-185 gibi bir traktör almak durumunda kalacaksınız ve hatta belki de aldığınız traktör işe başlar başlamaz da arıza yapacak bir de ona masraf edeceksiniz kaş yapayım derken göz çıkacak gibi geliyor yanlış anlamazsınız bence balya makinesini aldığınız fiyata yada bir tık üstüne satarak bu işten sıyrılmak en iyi yol gibi ama ne olursa olsun karar sizin ve kararınız size hayırlı güzel olsun gönlünüzce olsun

MF 260 Gold , 12*4 şanzımanlı traktörle ot bağlamışlığımız vardır.
Kendi işinizi görecek kadar düz arazide kullanılabilir.
Rampa tarlalar varsa tek çeker traktörün riskleri fazla oluyor.
Balye makinesinde Perkins motorlar çok uyumlu değildir.
50 hp lik traktör ot bağlamasına bağlar da, bir kaç sezon sonra traktörün haşatı çıkar.
Genelde tavsiye edilmez.
Fiat 60 66S , Tümosan 5155 , NH TT60 gibi modellere de bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: filizma
İyi akşamlar özür dileyerek söylüyorum siz baştan sona yanlış bir iş içine girmişsiniz şimdi 240 traktörünüzü modelli olduğunu düşünerek satıp daha düşük modelli 265-285 hatta belki daha eski 175-185 gibi bir traktör almak durumunda kalacaksınız ve hatta belki de aldığınız traktör işe başlar başlamaz da arıza yapacak bir de ona masraf edeceksiniz kaş yapayım derken göz çıkacak gibi geliyor yanlış anlamazsınız bence balya makinesini aldığınız fiyata yada bir tık üstüne satarak bu işten sıyrılmak en iyi yol gibi ama ne olursa olsun karar sizin ve kararınız size hayırlı güzel olsun gönlünüzce olsun
Güzel temennileriniz için çok teşekkür ederim.abim traktör 2004 model kendi işlerimizi rahat görüyor yakıtı az arızası yok çok şükür ama balya makinası şart artık kimse parayla bile iş yaparmıyor o yüzden mecburen makina aldım haşbaysız en küçük balya makinası Kayhan Ertuğrul 555 .arazim normal ama inişli çıkışlı yerlerde var kendi işimi görse yeter eğer işimi görmezse yakıtı ideal masseyin hangi traktörünü önerirsiniz toplam 2000dönüm çayır 100 dönüm Tarlam var çok ağır işim yok çayır biçip gübre taşıyorum biraz tarla ekip patos çalıştırıyorum o kadar

• Beğen
MF 260 Gold , 12*4 şanzımanlı traktörle ot bağlamışlığımız vardır.
Kendi işinizi görecek kadar düz arazide kullanılabilir.
Rampa tarlalar varsa tek çeker traktörün riskleri fazla oluyor.
Balye makinesinde Perkins motorlar çok uyumlu değildir.
50 hp lik traktör ot bağlamasına bağlar da, bir kaç sezon sonra traktörün haşatı çıkar.
Genelde tavsiye edilmez.
Fiat 60 66S , Tümosan 5155 , NH TT60 gibi modellere de bakabilirsiniz.
260 gold nasıl traktör memnun musunuz biraz araştırdım 240 gibi yakar 266 gibi iş yapar sorunsuz diyorlar genelde çok pahalı fa değil tavsiye eder misiniz

• Beğen

260 gold nasıl traktör memnun musunuz biraz araştırdım 240 gibi yakar 266 gibi iş yapar sorunsuz diyorlar genelde çok pahalı fa değil tavsiye eder misiniz
Vitesten atma huyu vardı, satıldı.
Direksiyon konusunda çok sıkıntı yaşadık, sağa yumuşak sola sert dönüyor, dönmüyor gibiydi.
Hidrolik kol dipleri boşluk yapıyordu.
Sıcakta çok sıkıştırırsak hararet meyli olabiliyor.
Direksiyon turu 3 turdur, seri döner.
Frenleri pek fazla bağırmazdı.
Bağımsız kuyruk mili gayet kullanışlıydı ama tek devirdi.
65 hp lik motor bulunuyordu, yol hızı 35 km/h civarları idi.
MF 265 S , 65 hp , 272 n.m. tork , MF 260 Gold 'dan fazla çeker ve fazla iş yapar.
Yolda, tarlada aynı yakan traktör diyebiliriz.
Yol vitesi bulunmuyor.
Same Argon 3^65 , 62 hp, 245 n.m. gibi çekebiliyor.
Traktör, 7000 saatlerden sonra yağ yakmaya başlıyor.
Vitesleri ayarlamak için şanzımandaki ay şeklindeki kısmın ayarlanması gerekiyor.
Patinaj pedalı çok kullanışsız, dibindeki oynar mili, pas yapıp pedala basılmıyor.
Hidrolik kolların kaldırma yüksekliği ayarı bozulabiliyor.
Yakınınızda iyi anlayan ustanız yoksa tavsiye etmeyiz.

• Beğen
Tepkiler: osmanli ve filizma
Vitesten atma huyu vardı, satıldı.
Direksiyon konusunda çok sıkıntı yaşadık, sağa yumuşak sola sert dönüyor, dönmüyor gibiydi.
Hidrolik kol dipleri boşluk yapıyordu.
Sıcakta çok sıkıştırırsak hararet meyli olabiliyor.
Direksiyon turu 3 turdur, seri döner.
Frenleri pek fazla bağırmazdı.
Bağımsız kuyruk mili gayet kullanışlıydı ama tek devirdi.
65 hp lik motor bulunuyordu, yol hızı 35 km/h civarları idi.
MF 265 S , 65 hp , 272 n.m. tork , MF 260 Gold 'dan fazla çeker ve fazla iş yapar.
Yolda, tarlada aynı yakan traktör diyebiliriz.
Yol vitesi bulunmuyor.
Same Argon 3^65 , 62 hp, 245 n.m. gibi çekebiliyor.
Traktör, 7000 saatlerden sonra yağ yakmaya başlıyor.
Vitesleri ayarlamak için şanzımandaki ay şeklindeki kısmın ayarlanması gerekiyor.
Patinaj pedalı çok kullanışsız, dibindeki oynar mili, pas yapıp pedala basılmıyor.
Hidrolik kolların kaldırma yüksekliği ayarı bozulabiliyor.
Yakınınızda iyi anlayan ustanız yoksa tavsiye etmeyiz.
Hocam arkadaşımız/abimiz mf grubunun kuyruk mili işlerinde tavsiye edilmedigi konusundaki uyarinizi pek görmedi heralde.

Hayırlı olsun abi o kayhan Ertuğrulu bende favorilere eklemiştim mahsuru yoksa kaça aldın. 240 la basan bi abimiz vardı bu sene htta 148 le basanda vardı ama onlarin işi çok değildi senin senelik 4 5 bin balyan çıkar en az oda 240ı zorlar. 1063897379 ilan numarsinda same 70 var 1057467537 bu ilanda bi same daha var ferguson 240 satılıp üstüne az çok koyup alınabilir kendi işindede kullanabilirsin.
1063847620 bu ilanada bakabilirsin abi hattat var bu traktörün aynısını bi abim dağda odun tomruk işinde kullaniyo gayet memnundu.

Hayırlı olsun abi o kayhan Ertuğrulu bende favorilere eklemiştim mahsuru yoksa kaça aldın. 240 la basan bi abimiz vardı bu sene htta 148 le basanda vardı ama onlarin işi çok değildi senin senelik 4 5 bin balyan çıkar en az oda 240ı zorlar. 1063897379 ilan numarsinda same 70 var 1057467537 bu ilanda bi same daha var ferguson 240 satılıp üstüne az çok koyup alınabilir kendi işindede kullanabilirsin.
1063847620 bu ilanada bakabilirsin abi hattat var bu traktörün aynısını bi abim dağda odun tomruk işinde kullaniyo gayet memnundu.
Teşekkür ederim kardeşim 47 bine aldım 2007 model 555 daha önce Balya yapmadık arazi çok fazla engebeli değil yapar diye düşünüyorum yapmazsa başka traktör bakacaz artık dediğin traktöre bakacam kardeşim çok teşekkür ederim

• Beğen
Hayırlı olsun abi Allah utandırmasın. Kimisi iyi olmuş almışsın der kimiside içten içe kıskanır inşallah yapamaz der. İlanda kaç lira yazıyodu fiyatı bu makinenin. Bide instagram kullaniyosan Hasan biçer bursa hesabını takip et orda Hasan usta arızaların çoğunu paylaşmış kendisi malesef şuan faal çalışamıyo ama bıraktığı bilgiler güncel onu takip etmeni tavsiye ederim.

• Beğen
Hayırlı olsun abi Allah utandırmasın. Kimisi iyi olmuş almışsın der kimiside içten içe kıskanır inşallah yapamaz der. İlanda kaç lira yazıyodu fiyatı bu makinenin. Bide instagram kullaniyosan Hasan biçer bursa hesabını takip et orda Hasan usta arızaların çoğunu paylaşmış kendisi malesef şuan faal çalışamıyo ama bıraktığı bilgiler güncel onu takip etmeni tavsiye ederim.
Teşekkür ederim kardeşim takip ederim tanıdıktan aldım 55 diyordu 47ye aldım