Kayısı üreticisine İş Bankası'ndan düşük faizli kredi

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
11,181
Yaş
32
Şehir
Bilecik
Malatya Ziraat Odası ile İş Bankası arasında imzalanan protokolle, 10 dönümün üzerinde kayısı bahçesi bulunan üreticilere 10 bin liraya kadar düşük faizli kredi imkanı sağlandı.


MALATYA (A.A) - Malatya Ziraat Odası ile İş Bankası arasında imzalanan protokolle, 10 dönümün üzerinde kayısı bahçesi bulunan üreticilere, 10 bin liraya kadar düşük faizli kredi imkanı sunuldu.

İş Bankası Kayseri Bölge Müdürü İbrahim Hamarat, bir restoranda düzenlenen protokol imza töreninde, kayısı üreticisini desteklemek amacıyla bu protokolü imzaladıklarını söyledi.
Hamarat, 10 dönümün üzerinde kayısı bahçesi bulunan tüm üreticilere istemeleri halinde 10 bin liraya kadar kredi sağlanacağını belirtti.
Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş da kayısı üreticisi için ' ' can suyu ' ' sayılabilecek bir kredi anlaşmasına imza attıklarına dikkati çekti.
Bu protokolün, üreticinin masrafları nedeniyle ürününü erken satmak zorunda kalmaması için önemli olacağını vurgulayan Polatbaş, ' ' Üreticimiz genellikle işçi parası, masrafların karşılanması gibi nedenlerle ürününü erken satarak zarar edebiliyor. İş Bankası ' nın vereceği kredi sayesinde üreticimiz ürününü bir süre daha bekletebilecek. İmzalanan anlaşma bizim açımızdan kıymetli ' ' dedi.
Polatbaş, bu yıl kayısı rekoltesinin yüksek olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından kredi protokolü imzalandı.Ekleme Tarihi
06.06.2012
 

Benzer Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst