Kendi yürür silaj makinası ile çalışan arkadaşlarımız varmı aramızda

sira bagımsızla 1000 dnm civarı piyaya is yapiyorum bulundugum civarda kendi yurur yok her gecen sezon artiyo potansiyel bu civarda en 2/3 bin civarina cikar is dye dusunuyorum ikinci el bi makina ile is yapilabilirmi bilen bilgisi olan varsa bnmle paylasirsa sevinirim.

Ynt: Kendi yürür silaj makinası ile çalışan arkadaşlarımız varmı aramızda

Bence sırabağımsızlar yeterli ,şimdi makına büyük olunca ekibide büyütmek gerekecek, o makınanın boş durmaması lazım o ekibi kurmakta kolay değildir herhalde. Zaten ekip kamyon olursa randıman verir diğer türlü çok kalabalık olur, kamyonda heryerde gezmiyor..

sermayenız varsa ve dedıgınız gıbıyse gırılebılır. Ama ciddi fizibilite yapmanız lazım. makıne almak sorun degıl Hangı makıneyı alacaksınız. musterılerınızde para toplama olayı var birde:S biz sezonda bine yakın bıcıyoruz ama para toplayana kadar anamız aglıyor.

Kendi yürür bir slaj makinasının kendi kendini ödemesi icin en az yıllık 5-6 bin dönüm bicmesi gerekir yoksa yılda 2 bin dönüm için böyle bir makina almanın mantığı yok ama başka bölgelere gidip daha fazla iş yapıp 5-6 bin dönüm bicilirse alinabilir.

slm sırabagımsız ile 2000 dekar yer biciyorum 3 ay sürüyor piyasaya biciyorum ama kendi yürür makina almnın zamanı geldi geciyor bile

Bizim var kendi Yürür Adıyamanda Konya nin çeşitli yerlerinde biçtik. Konya ' da ikamet ediyoruz öyle toplu yerler varsa geliriz anlaşmalı biçeriz.

bnm para toplama isi coktan bitti ondan yana skntı diger bolgeleri bilmiyorum o yuzden ikinci el bi makina ile 2/3 bin yapsam buralarda bnda yeter gbi geliyo sifiri 300 bin euro civari tabiki 5/6 bin yapman lazimki kendini odesin bn ikinci el is makina is yaparmi onu bilemiyorum donumde ne yakar yada tonda atiyorum hangi marka makinalar dha verimli yakitti parcaydi servisti bunlar asil onemli olan

Bi abimiz 2 sıralı makine ile 1500 dönüm is yapıyordu sezonluk . Gerçi bu iş için makine revizyonu çok elzem . Arzalar bi başladı mı onu alınmıyor.
6 7 bin dönüm e hitap edeceksiniz güzel kazanç sağlar size bu alet . Benim yogun gördüğüm makineler class jaguarlar

eeemreee link=topic=79641.msg943344#msg943344 date=1417834409' Alıntı:
Bi abimiz 2 sıralı makine ile 1500 dönüm is yapıyordu sezonluk . Gerçi bu iş için makine revizyonu çok elzem . Arzalar bi başladı mı onu alınmıyor.
6 7 bin dönüm e hitap edeceksiniz güzel kazanç sağlar size bu alet . Benim yogun gördüğüm makineler class jaguarlar
zaten korktugum olayda o ariza yapti ne kadar masraf cikartir acep

rhmgrsn link=topic=79641.msg943376#msg943376 date=1417856270' Alıntı:
zaten korktugum olayda o ariza yapti ne kadar masraf cikartir acep
Bazı makina sahipleri kendi yürürlü makinaların elektronik aksamlarını mekaniğe çeviriyor galiba arıza yapmasın veya arıza yaparsada çabuk yapılsın diye yapıyorlar.Çünkü bu makinaların elektroniği çok ve elektroniği her ustada tamir yapamıyor.

bizde sıra bağımsızla çalışıyoruz yılda 700 800 dönüme yakın.
aydından 8 sıralı jaguar geliyor kastamonuya kamyonları var 9 tane ama tarlalar camur olup batıgından dolayı biz kadar ancak biçebiliyorlar günde 40 50 dönüm biçtikleri bile oluyor yani herzaman işte yapmıyor..
bağlantıda cok önemli bizden önce eskişehire bizden sonrada mardine gidiyor yılda 10bin dönümü buluyor biçtiğim yer diyordu şöför..

hastarım037 link=topic=79641.msg943424#msg943424 date=1417879259' Alıntı:
bizde sıra bağımsızla çalışıyoruz yılda 700 800 dönüme yakın.
aydından 8 sıralı jaguar geliyor kastamonuya kamyonları var 9 tane ama tarlalar camur olup batıgından dolayı biz kadar ancak biçebiliyorlar günde 40 50 dönüm biçtikleri bile oluyor yani herzaman işte yapmıyor..
bağlantıda cok önemli bizden önce eskişehire bizden sonrada mardine gidiyor yılda 10bin dönümü buluyor biçtiğim yer diyordu şöför..
asıl önemli olan zaten baglantida bide parayi toplayabilmek burda cevreni taniyosun para cikarmi cikmazmi biliyon yabanci oldugun yerde kapali kutu orasida var bn o yuzden ikinci el bi makina ile atiyorum 2 bin donum yapsam yeter diye dusunuyorum 70 lira bizim burda donumu talep var ama herkesin ayni yore oldugu ayni anda oluyo misiri bizim buralarda gece isinide sevmiyolar ;) mecburiyeten is kaciriyosun ikinci traktor ikinci makina desem oda 150 bin liralik is eder 300 bin ikisi beraber 300/400 arasi ikinci el temiz biseyler bulunabilirmi acep

rhmgrsn link=topic=79641.msg943431#msg943431 date=1417880658' Alıntı:
asıl önemli olan zaten baglantida bide parayi toplayabilmek burda cevreni taniyosun para cikarmi cikmazmi biliyon yabanci oldugun yerde kapali kutu orasida var bn o yuzden ikinci el bi makina ile atiyorum 2 bin donum yapsam yeter diye dusunuyorum 70 lira bizim burda donumu talep var ama herkesin ayni yore oldugu ayni anda oluyo misiri bizim buralarda gece isinide sevmiyolar ;) mecburiyeten is kaciriyosun ikinci traktor ikinci makina desem oda 150 bin liralik is eder 300 bin ikisi beraber 300/400 arasi ikinci el temiz biseyler bulunabilirmi acep
Araştırsanız sizin bölgeye yakın Bursa karacabey kemalpaşa taraflarında ikinci el satılık makina bulursunuz galiba geçen nisan -mayıs aylarında karacabey damızlık sığır yetiştiricileri birliğinin kendi yürür slaj makinası satılıktı tam sizin işinizi görürdü.

rhmgrsn link=topic=79641.msg943441#msg943441 date=1417882893' Alıntı:
o makina bizim koyde tabloyu agaca vurdu ondan sonra satilik ettiler :) ama satilmadi calisti gne bu senede
Bir aralar bizim köyede geliyordu o makina yan köylerde de biçim yapıp giderdi.Günde 150-200 dönüm biçerdi hatta o zamanlar sıra bağımsız tablasıda yoktu 5 sıralı tabla ile biçerdi.

john deere bu konuda oldukça başarılı bizim mısırları jd 7350 prodrive kesiyor

körsaban link=topic=79641.msg943447#msg943447 date=1417883333' Alıntı:
john deere bu konuda oldukça başarılı bizim mısırları jd 7350 prodrive kesiyor
yakit olarak class jd den iyimis sozde ne kadar dogru ne kadar yanlis bilemem sahibinden.com da pek makina yok 7/8 tane var cogu yurt disi