Kiraz üreticisi altın yılını yaşayacak

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,262
Konum
Bilecik


Türkiye ' nin önemli kiraz üretim bölgelerinden Çanakkale Bayramiç ' te hasat başladı. Üreticiler, sezonun ' ' bereketli ' ' geçmesini bekliyor

Türkiye ' nin önemli kiraz üretim yöreleri arasında bulunan Çanakkale ' nin Bayramiç ilçesinde hasat başladı.

İlçede, yaklaşık 4 bin 500 dekarlık alanda yapılan kiraz üretimiyle, yaklaşık 800 aile geçimini sağlıyor. Yöredeki üreticiler, ' ' kirazda altın yılı yaşayacaklarına ' ' inanıyor.

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, yörede kiraz üretiminin ön plana çıktığını ve Kaz Dağları ' nda yetişen meyvenin tadının dünyanın hiçbir yöresinde oluşmayacağını ifade etti.

Pehlivan, ' ' Bayramiç ' ' denince akla doğa, Kaz Dağları ve tarım geldiğini belirterek, Kaz Dağları ' nın eteklerinde yetişen kirazın hiçbir yöredekine benzemediğini söyledi.

İlçede yetişen ürünlerin hep bir adım önde olduğunu dile getiren Pehlivan, bölgedeki kiraz üreticilerinin bu sene altın yılını yaşayacaklarını vurguladı.
 

nh

Katılım
06.07.2008
Mesajlar
8,939
Konum
Çanakkale
Ynt: Kiraz üreticisi altın yılını yaşayacak

la bu benim memlekette bu biraz eskide kalmış sanki son yağan yagmurlar kirazlarda çatlama yaptı..
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt